Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »
  Play

  Unity. Kurs video. Poziom trzeci. Tworzenie gry 2D i publikacja w Google Play

  Autor:
  Arkadiusz Brzegowy
  Długość
  liczba lekcji: 38, czas trwania: 4:54:03
  Ocena

  Kup kurs 59,00 zł

  Kurs wideo

  Unity. Kurs video. Poziom trzeci. Tworzenie gry 2D i publikacja w Google Play (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Okładka książki/ebooka Unity. Kurs video. Poziom trzeci. Tworzenie gry 2D i publikacja w Google Play

  Okładka książki Unity. Kurs video. Poziom trzeci. Tworzenie gry 2D i publikacja w Google Play

  Okładka książki Unity. Kurs video. Poziom trzeci. Tworzenie gry 2D i publikacja w Google Play

  Okładka książki Unity. Kurs video. Poziom trzeci. Tworzenie gry 2D i publikacja w Google Play

  Wydawnictwo:
  Videopoint
  Wersja:
  Online i ZIP (780.1MB)
  Czas trwania:
  4:54:03
  Ocena:
  5.3/6  Opinie: 3
  1. 1. Rozpoczęcie z szybką powtórką 41:06

  2. 2. Automatycznie generowane poziomy 2:00:15

  3. 3. Zarządzanie grą 1:16:44

  4. 4. Kompilacja dla systemu Android 55:58

  Obierz kurs na... programowanie gier 2D w Unity!

  Jeśli dotarłeś do trzeciego poziomu kursu programowania gier 2D w Unity, zapewne sam wiesz najlepiej, jakie korzyści przynosi umiejętność tworzenia ich w tym środowisku. Nie trzeba Cię przekonywać, że nowoczesne gry 2D są o wiele wygodniejsze od gier 3D, że można w nie grać praktycznie na wszystkich urządzeniach, które na co dzień nosimy w kieszeni, i że to nie poziom zaawansowania grafiki wpływa na ich popularność. Wiesz także, jak stworzyć taką grę — ale zawsze możesz dowiedzieć się więcej!
  Unity. Kurs video. Poziom trzeci. Tworzenie gry 2D i publikacja w Google Play da Ci do ręki nowe narzędzia i pozwoli tworzyć bardziej skomplikowane konstrukcje. Zobaczysz, jak można zautomatyzować wszelkie uciążliwe czynności, żeby nie powtarzać ich za każdym razem przy przechodzeniu do kolejnego poziomu gry. Odkryjesz, jak stworzyć Game Managera, sprawnie i sensownie zarządzać czasem gry oraz zbudować interfejs skalujący się do urządzenia, na którym zechce grać użytkownik. Jednak przede wszystkim nauczysz się bardzo skomplikowane rzeczy robić w znacznie prostszy sposób, a Twój kod stanie się bardziej elastyczny. To z kolei ułatwi Ci poprawianie projektu i wprowadzanie w nim zmian. Zostań mistrzem gier 2D i zadziwiaj świat swoimi projektami!

  Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

  • Nauczysz się tworzyć sterowalne animowane postacie.
  • Zobaczysz, jak precyzyjnie sterować przełączaniem animacji.
  • Poznasz pętle do-while i możliwości generowania liczb losowych.
  • Dowiesz się, jak operować na tablicach obiektów.
  • Zaczniesz płynnie i wydajnie poruszać obiektami z A do B.
  • Zrozumiesz, dlaczego warto używać szybkich sprite’ów, zanim stworzysz docelowe grafiki.
  • Sprawdzisz, jak korzystać z sortowania warstw i obiektów na warstwach.
  • Odkryjesz, jak zapisywać dane na urządzeniu i odczytywać je w kolejnych sesjach.
  • Przygotujesz środowisko i SDK dla kompilacji pod platformę Android.
  • Dostosujesz telefon lub tablet do celów programistycznych.
  • Zaimplementujesz wzorzec Singleton, poznasz jego zalety i efekty użycia.

  Podczas trzydziestu ośmiu lekcji będziesz miał okazję dogłębnie poznać zaawansowane narzędzia do tworzenia gier 2D. Oprócz czynności związanych stricte z tworzeniem gry, takich jak automatyczne generowanie obiektów w zadanej częstotliwości czy optymalizacja assetów przed kompilacją, znajdziesz tu także informacje o zasadach współpracy z Google Play. Dowiesz się, jak podpisać Twoją aplikację, na czym polega obsługa konsoli deweloperskiej Google Play i jak przebiega proces publikacji gry w tym sklepie.
  Kurs skończysz na poziomie zaawansowanym. Będziesz już potrafił zrobić naprawdę dobrą grę 2D — zarówno zwykłą platformówkę, jak i grę zawierającą zaawansowane mechanizmy fizyczne. Żadnych trudności nie sprawi Ci także proces publikacji Twojej gry do sprzedaży lub udostępnienie jej za darmo.

  Tajna broń Unity, czyli automatyzacja i optymalizacja

  Elastyczne środowisko Unity ma bardzo wiele do zaoferowania. Twoje pomysły mogą się w nim zmaterializować bardzo szybko, a Ty możesz poczuć potężną satysfakcję płynącą z ich realizacji... bez frustrowania się koniecznością wykonania tysięcy zbędnych czynności. Czy nie byłoby wspaniale automatycznie tworzyć kolejne poziomy, czyli wyznaczyć kierunek i zdać się na automat? Czy nie chciałbyś mieć pod ręką zarządcy gry, który ułatwi Ci dopilnowanie wszystkich szczegółów? Czy nie lepiej zająć się tym, co naprawdę istotne, czyli mechanizmem gry, jej zawartością treściową, a inne kwestie załatwiać paroma linijkami kodu? Unity daje Ci takie możliwości, musisz tylko zajrzeć nieco głębiej, a ułatwi Ci to właśnie ten kurs video. Ucz się, projektuj, publikuj! Do zobaczenia w Google Play!

  Zrób karierę jako projektant gier 2D!

  Twoje gry świadczą o Tobie, a jeśli będą dobre, kariera projektanta stanie przed Tobą otworem. Gry 2D są świetnym pomysłem na biznes. Wiedzą o tym zarówno potężne firmy wypuszczające kolejne hity, jak i niezależni projektanci, którzy zarabiają niezłe pieniądze na swoich grach. W końcu niemal każdy ma dziś tablet, a ze smartfonem praktycznie się nie rozstaje. Lekkie gry na urządzenia mobilne szturmem zdobyły rynek, a Ty możesz na tym skorzystać — programistów takich gier ciągle brakuje! W grach 2D liczy się Twój pomysł, a nie to, jak świetnie opanowałeś operowanie obiektami w przestrzeni. Zacznij zarabiać na swojej pasji — Unity. Kurs video. Poziom trzeci. Tworzenie gry 2D i publikacja w Google Play z pewnością Ci w tym pomoże!

  Tylko dla wtajemniczonych

  Przyspieszenie procesu produkcji gier jest możliwe, podobnie jak odchudzenie ich z niepotrzebnego kodu i zminimalizowanie wymagań sprzętowych. W tym celu musisz jednak dobrze poznać mechanizmy rządzące tworzeniem kodu w Unity, nauczyć się konstruować interaktywne, animowane postacie, budować poziomy w sposób automatyczny i pseudolosowy, tworzyć interesujące przeszkody dla gracza, pisać skrypty w języku C# i stosować wzorce projektowe. To pozwoli Ci działać efektywnie i poszerzyć gamę oferowanych produktów. Przyjemnej pracy na chłonnym rynku gier 2D!

  „To już trzecia edycja kursu tworzenia gier 2D. Czas wejść na wyższy poziom. Niech gra choć częściowo tworzy się sama. Tym razem stworzysz poziomy generowane samoczynnie. Ty wyznaczysz tylko pewne warunki brzegowe. Stworzysz także Game Managera, aby łatwo zarządzać całą grą z jednego obiektu. Przygoda się rozkręca, a może nawet zaczniesz zarabiać po opublikowaniu gry w Google Play. No, ale już nie zanudzam, robienie gier jest ciekawsze! :) Powodzenia!”

  Arkadiusz Brzegowy

  O autorze

  Arkadiusz Brzegowy — rocznik 1977. Pierwsze programy pisał na Atari 65XE w Basicu jeszcze w szkole podstawowej, stąd wie, że nigdy nie jest za wcześnie na naukę programowania. W szkole średniej zainteresował się grafiką 3D. Pracę w branży gier rozpoczął pod koniec studiów na krakowskiej AGH, przy projekcie Hell-Copter wydanym przez UbiSoft. Aktualnie jest właścicielem firmy Feel3D, której podstawowa działalność to tworzenie aplikacji 3D i 2D dla przemysłu, branży promocji i marketingu oraz na rynek rozrywkowy. Tworzy między innymi gry, symulatory przemysłowe, interaktywne prezentacje 3D, aplikacje z wykorzystaniem hełmów VR oraz aplikacje rzeczywistości rozszerzonej. Jest trenerem i autorem wielu kursów programowania, w tym dwóch przygotowanych specjalnie dla dzieci. Pomaga wdrożyć naukę programowania w szkołach podstawowych i świetlicach edukacyjnych. Po godzinach stara się oderwać od komputera, aby czerpać radość z wielu dziedzin życia. Gra na perkusji, ściga się gokartami, piecze domowy chleb i pokazuje świat własnym dzieciom. Jako zaangażowany rodzic zauważa niedociągnięcia w systemie edukacji i pomaga nauczycielom i dyrektorom szkół doszkalać się w dziedzinie informatyki.
   


  „Zaczynajcie od małych projektów, ale każdy starajcie się doprowadzić do końca. To ważne. Napotkane problemy rozwiązujcie, zamiast je omijać. Właśnie na tym etapie najszybciej nabywa się doświadczenia”.

  Arkadiusz Brzegowy

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności