ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Przewodnik po eBookach - Wykorzystanie

   

  Jak otworzyć pliki w formacie mobi?

  Do otwarcia plików w formacie mobi wystarczy czytnik sprzętowy lub programowy zgodny z tym formatem. Z uwagi na ogromną liczbę czytników sprzętowych trudno nam jednoznacznie wskazać urządzenia zgodne z formatem mobi. Dlatego proponujemy, abyś zapytał sprzedawcy lub producenta swojego e-czytnika, czy dane urządzenie będzie potrafiło otworzyć pliki mobi.

  W przypadku czytników programowych polecamy doskonałe aplikacje firmy Amazon przeznaczone dla różnych platform sprzętowych i programowych. Czytniki dostępne są m.in. na komputery z Windows i Mac OS, telefony i tablety z systemem iOS (iPhone/iPad), Android, BlackBerry i Windows Phone 7.

  Odpowiednie oprogramowanie można pobrać ze strony www.amazon.com.

   

  Jak otworzyć pliki w formacie ePUB i PDF?

  Zachęcamy do pobrania naszych dedykowanych aplikacji na smartfony i tablety, posiadają one spójny ekosystem z księgarnią. Wszystkie zakupione książki przeczytasz w naszych darmowych aplikacjach:

  Do otwarcia plików w formacie ePUB i PDF wystarczy czytnik sprzętowy lub programowy zgodny z tym formatem. Z uwagi na ogromną liczbę czytników sprzętowych trudno nam jednoznacznie wskazać urządzenia zgodne z formatami ePUB i PDF. Dlatego proponujemy, abyś zapytał sprzedawcę lub producenta swojego e-czytnika, czy dane urządzenie będzie potrafiło otworzyć pliki ePUB i PDF.

  W przypadku czytników programowych polecamy:

  1. iPad/iPhone
  2. Android
  3. Windows
  4. Mac OS
   

  Jak wysyłać pliki mobi na Kindle?

  Zakupionego u nas eBooka w formacie mobi możesz wysłać bezpośrednio na swój czytnik Amazon Kindle. Cała procedura wygląda następująco:

  • kup książkę w formacie mobi,
  • w Twojej bibliotece obok zakupionej pozycji poszukaj przycisku Wyślij na Kindle,
  • po kliknięciu Wyślij na Kindle nasz serwer automatycznie rozpocznie proces wysyłki,
  • eBook pojawi się w Twoim czytniku po co najmniej kilkunastu minutach (proces może trwać około godziny).

  Zanim zaczniesz korzystać z wysyłania książek na czytnik Kindle, musisz nas poinformować o adresie e-mail Twojego czytnika. W tym celu przejdź do ustawień swojego konta, wybierz opcję Twoje konto, a potem Edycja konta. Odszukaj opcję Adres e-mail do przesłania książki w formacie mobi na czytnik Kindle, wpisz odpowiedni adres i kliknij przycisk Zmień.

  Pamiętaj, że Amazon udostępnia dwa rodzaje maili dla swojego czytnika: TwojaNazwa@kindle.com oraz TwojaNazwa@free.kindle.com. Wybór odpowiedniego adresu zależy od rodzaju posiadanego czytnika oraz uiszczenia ewentualnych opłat na rzecz firmy Amazon. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dziale pomocy na stronach Amazona.

  Pamiętaj, że wszystkie książki wysyłane przez nasze serwery pochodzą z adresu kindle@helion.pl. Nie zapomnij odblokować tego adresu na swoim koncie na serwerach firmy Amazon.

  Adres można odblokować logując się na konto Amazon. W pierwszej kolejności musisz zalogować się na swoim koncie. Następnie kliknij w odnośnik Account & List (w polskiej wersji Konto i listy).   


  Przejdź na tę stronę i wybierz zakładkę Preferences.

  Po wczytaniu nowej strony kliknij w zakładkę Preferences. Odszukaj opcję Personal Document Settings. W sekcji Approved Personal Document E-mail List kliknij w odnośnik Add a new approved e-mail address widoczną bezpośrednio pod tabelką.

  W nowym oknie wpisz adres kindle@helion.pl i kliknij w przycisk Add Address.

   

  Jak wysyłać ebooki na czytnik PocketBook?

  Przesyłaj Twoje ebooki automatycznie na czytnik PocketBook. Aby skorzystać z usługi konieczna jest poprawna konfiguracja, która wygląda następująco:

  1. Uzyskiwanie adresu e-mail czytnika:
   • Otwórz ustawienia swojego czytnika Ustawienia/Konto i synchronizacja. Wybierz opcję Send-to-Pocketbook.


   • W kolejnym kroku należy stworzyć nowe konto w usłudze Send-to-Pocketbook. Podaj swój adres e-mail oraz hasło chroniące dostęp do konta. Pamiętaj, że podany w tym miejscu adres służy jedynie do aktywacji usługi i na niego nie będą wysyłane żadne książki! Aby kontynuować kliknij przycisk Wyślij.

   • Sprawdź swoje konto pocztowe. Powinieneś otrzymać wiadomość w której znajduje się link aktywacyjny usługi Send To Pocketbook (uwaga, na ten mail możesz poczekać nawet kilkanaście minut). Kliknij w link aktywacyjny. W oknie przeglądarki pojawi się informacja o aktywacji usługi. Znajdziesz tam również adres e-mail czytnika – to na niego będziemy wysyłać Twoje ebooki.

   • Po chwili na ekranie czytnika pojawi się komunikat informujący o pomyślnej aktywacji usługi. Otrzymasz również stosowne potwierdzenie drogą mailową.
  2. Po uzyskaniu adresu czytnika (adres znajduje się w domenie pbsync.com) zaloguj się na swoim koncie w księgarni ebookpoint.pl. Otwórz ustawienia konta i odszukaj opcję Wyślij na PocketBooka. Następnie w odpowiednim polu wpisz adres czytnika i jeżeli chcesz włącz opcję Wyślij automatycznie po zakupie. Kliknij przycisk Zmień.

  3. Po przesłaniu przez nas pierwszego ebooka na czytnik zostaniesz poproszony przez firmę PocketBook o autoryzację nadawcy (księgarni ebookpoint.pl). W skrzynce pocztowej znajdziesz mail (uwaga, na ten mail możesz poczekać nawet kilkanaście minut) zawierający link dodający adres nadawcy ebooków do listy zaufanych. Kolejne ebooki będą przez nas przesyłane automatycznie (jeżeli została włączona odpowiednia opcję w panelu). Uwaga, do wysyłki ebooków wykorzystujemy adres pocketbook@helion.pl.

  4. Do odbierania ebooków na czytniku wymagane jest połączenie z siecią Wi-Fi. Poza tym w zależności od ustawień czytnika konieczne może być ręczne uruchomienie opcji Odbierz pliki teraz. Jeżeli chcesz automatycznie pobierać pliki na czytnik włącz opcję Automatycznie odbieraj pliki. Czytnik sam co jakiś czas połączy się z siecią i sprawdzi czy są nowe ebooki do pobrania.

  Usługa domyślnie przesyła plik ePub, a w przypadku jego braku wysyłany jest PDF (informacja, czy dany format jest dostępny znajduje się na karcie każdego tytułu). Czas oczekiwania na pliki zależy od kilku czynników (kolejka ebooków oczekujących na wysłanie, obciążenie serwerów firmy PocketBook) i może wynieść nawet kilka godzin.

  Jeżeli posiadane przez Ciebie urządzenie nie posiada obsługi funkcji Send to PocketBook, możesz skorzystać z Dropboxa, który jest wspierany przez wiele modeli czytników z rodziny PocketBook.

   

  Jak wysyłać ebooki na czytnik InkBook?

  Dzięki synchronizacji, masz możliwość przesyłać zakupione ebooki automatycznie na czytnik InkBook. Aby skorzystać z usługi, konieczna będzie poprawna konfiguracja, która wygląda następująco:

  1. Uzyskiwanie adresu e-mail czytnika InkBook:
   • Uruchom swój czytnik InkBook i wejdź w Ustawienia. Następnie wybierz usługę Wyślij na inkBOOKa.


   • Po zaakceptowaniu regulaminu zostanie automatycznie przypisany adres email, na który wysyłane będą książki.

   • Adresy tworzone są według schematu: ****@send2device.inkbook.eu , gdzie **** to wygenerowany losowo ciąg liter i cyfr.
   • Po uzyskaniu adresu czytnika zaloguj się na swoim koncie w księgarni ebookpoint.pl. Otwórz ustawienia konta i odszukaj opcję Wyślij na InkBook. Następnie w odpowiednim polu wpisz uzyskany adres czytnika, i jeżeli chcesz, włącz opcję Wyślij automatycznie po zakupie. Kliknij przycisk Zmień.


   • Gdy książka zostanie wysłana na czytnik i znajdzie się w skrzynce, wystarczy kliknąć na pole "Synchronizuj teraz", a książka zostanie automatycznie dodana do biblioteki czytnika.

   • Do odbierania ebooków na czytniku wymagane jest połączenie z siecią Wi-Fi.

  Możliwa jest wysyłka dowolnego formatu pliku – ePub, MOBI i/lub PDF. Czas oczekiwania na pliki zależy od kilku czynników (kolejka ebooków oczekujących na wysłanie obciążenie serwerów) i może się wydłużyć. W przypadku pytań skontaktuj się z nami.

   

  Jak wysyłać pliki na Dysk Google?

  Zakupione u nas eBooki w dowolnych trzech formatach możesz jednym kliknięciem myszy wysłać na konto w chmurze Google Drive. Cała procedura wygląda następująco:

  • zaloguj się w ebookpoint.pl,
  • kup książkę w dowolnym wybranym przez Ciebie formacie,
  • w sekcji Edycja konta znajdziesz zakładkę Google Drive,

  •  
  • kliknij przycisk Autoryzuj,

  • W oknie przeglądarki pojawi się okno z pytaniem o konto Google z którego chcesz skorzystać. Kliknij w odpowiednią pozycję. Jeżeli nie masz konta Google musisz je założyć. Możesz również zostać poproszony o zalogowanie się na swoim koncie.

  • W kolejnym oknie kliknij w przycisk Zezwól.

  • W tej chwili synchronizacja jest aktywna. Wróć do ustawień swojego konta, a następnie z bocznego menu wybierz Edycja konta / Google Drive. Oznacz format, który ma być automatycznie wysyłany do chmury Google Drive. Dodatkowo włącz opcję Wyślij automatycznie po zakupie.

  • Od tej chwili każdy kupiony ebook będzie automatycznie wysyłany na dysk Google. Pliki będą zapisywane w katalogu Ebookpoint. Aby wysłać starsze ebooki musisz wejść do swojej biblioteki, kliknąć przycisk Pobierz obok wybranej książki. Na ekranie pojawi się menu w którym musisz kliknąć przycisk Wyślij na Google Drive.

  • Odwołanie autoryzacji dla wysyłki ebooków jest możliwe w ustawieniach konta Google. Należy także usunąć autoryzacje z serwisu Ebookpoint poprzez kliknięcie przycisku "Usuń autoryzacje" w sekcji Edycja konta w zakładce Google Drive.
   

  Jak wysyłać pliki do Dropboxa?

  Zakupione u nas eBooki w dowolnych trzech formatach możesz jednym kliknięciem myszy wysłać na konto w chmurze Dropboxa. Cała procedura wygląda następująco:

  • zaloguj się w ebookpoint.pl,
  • kup książkę w dowolnym wybranym przez Ciebie formacie,
  • w sekcji Edycja konta znajdziesz zakładkę Dropbox,

  • dokonaj autoryzacji,

  • po przesłaniu na stronę Dropbox zostaniesz poproszony o zautoryzowanie aplikacji,
  •  
  • po autoryzacji zostaniesz przeniesiony z powrotem do konta w księgarni, gdzie dostępne będą dodatkowe opcje. Ustaw preferowany przez Ciebie format eBooka (aby automatycznie wysyłać zakupione książki, zaznacz opcję wyślij automatycznie),

  •  
  • przejdź do Twojej biblioteki, kliknij przycisk Pobierz,
  • po kliknięciu wyślij na Dropbox nasz serwer automatycznie rozpocznie proces wysyłki,

  • eBook pojawi się w chmurze Dropboxa po co najmniej kilkunastu minutach (proces może trwać około godziny),
  • Twoje eBooki znajdują się w katalogu Apps/eBooki.

  Pamiętaj, że do korzystania z opisanej usługi niezbędne jest posiadanie konta na platformie Dropbox. Możesz je założyć bezpłatnie na stronie dropbox.com.

  Księgarnia ebookpoint.pl posiada jedynie dostęp do katalogu Apps/eBooki i nie przechowuje Twojego hasła ani loginu do platformy Dropbox.

   

  Jak odtworzyć plik w formacie mp3?

  Oferowane przez nas audiobooki wykorzystują format mp3. Oznacza to, że można je bez problemu odtwarzać na dowolnym komputerze, tablecie, smartfonie lub odtwarzaczu mp3. Takich urządzeń na rynku są dziesiątki i trudno je tutaj wymienić. W przypadku komputerów z systemem Windows proponujemy odtwarzacz foobar2000. Natomiast użytkownicy smartfonów mogą skorzystać z rozwiązań dostępnych w ich urządzeniach lub pobrać inny odtwarzacz z Google Play lub Apple AppsStore.

   

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint