Play

  Unity dla dzieci. Zabawa w programowanie gier. Kurs video. Poziom pierwszy

  Autor:
  Arkadiusz Brzegowy
  Długość
  liczba lekcji: 50, czas trwania: 6:04:51
  Ocena

  Kup kurs 49,00 zł

  Kurs wideo

  Unity dla dzieci. Zabawa w programowanie gier. Kurs video. Poziom pierwszy (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Okładka książki/ebooka Unity dla dzieci. Zabawa w programowanie gier. Kurs video. Poziom pierwszy

  Okładka książki Unity dla dzieci. Zabawa w programowanie gier. Kurs video. Poziom pierwszy

  Okładka książki Unity dla dzieci. Zabawa w programowanie gier. Kurs video. Poziom pierwszy

  Wydawnictwo:
  Videopoint
  Wersja:
  Online i ZIP (980.4MB)
  Czas trwania:
  6:04:51
  Ocena:
  6.0/6  Opinie: 2
  1. 1. Rozpoczęcie 46:05

  2. 2. Tworzenie obiektów 55:10

  3. 3. Interakcja i skrypty 46:08

  4. 4. Zderzenia, strzelanie i porady 32:11

  5. 5. Strzelanie 53:06

  6. 6. Zakończenie misji 45:35

  7. 7. Dodatkowe elementy grywalności 1:26:36

  Wraz ze swoim dzieckiem obierz kurs na... programowanie gier w Unity!

  Szkolenie dla dzieci w wieku 10 – 13 lat

  Bill Gates twierdzi, że nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wykształcić umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką. Pomyśl: czy wolisz walczyć ze swoim dzieckiem, ograniczając mu dostęp do komputera, czy jednak wybierzesz opcję gwarantującą miło spędzony czas i dodatkowo rozwój intelektualny?
  Unity dla dzieci. Zabawa w programowanie gier. Kurs video. Poziom pierwszy, szkolenie opracowane przez specjalistów od programowania i doświadczonych rodziców, zachęca dzieci do czegoś więcej niż tylko granie na komputerze. Podczas tworzenia zarysu swojej pierwszej gry młodzi adepci programowania poznają i oswoją zagadnienia z wielu dziedzin nauki, takich jak matematyka, fizyka czy język angielski.
  Ten kurs będzie miał też pozytywny wpływ na rozwój funkcji psychicznych i społecznych dziecka. Pomoże mu rozwijać mowę, poprawi jego koncentrację, ułatwi wprowadzanie różnych pojęć. A że większość dziewczynek i chłopców po prostu uwielbia spędzać czas przed komputerem, skuteczność nauczania będzie wielokrotnie wyższa. Sprawdźcie to sami!

  Co czeka Twoje dziecko podczas tej przygody z programowaniem?

  • Zdobędzie podstawową umiejętności programowania.
  • Pozna podstawy obsługi programu Unity.
  • Zrozumie logiczną kombinację kodu.
  • Dowie się, w jaki sposób tworzone są poszczególne elementy w grach komputerowych.
  • Nauczy się, łącząc podstawowe bryły, budować bardziej skomplikowane kształty.
  • Pozna zasady symulowania zdarzeń fizycznych w grach komputerowych.
  • Zbuduje otoczenie swojej gry w 3D.
  • Nauczy się podstawowych pojęć z dziedziny programowania (rozkaz, funkcja, algorytm, skrypt).
  • Napisze swoje pierwsze proste skrypty w języku C#.
  • Rozwinie twórcze myślenie.
  • Zacznie organizować pracę projektowo.

  A także...

  Dowie się, jak zadbać o sprawność i kondycję swojego mózgu!
  Autor kursu sam jest ojcem trójki dzieci i nie zachęca do przesiadywania godzinami przed komputerem. Przeciwnie — w kolejnych częściach szkolenia wyjaśnia, jak ważne dla pracy mózgu są ruch na świeżym powietrzu i właściwe odżywianie. Jednak dzisiejszy świat jest przeładowany elektroniką, a Twoje dziecko ma naturalną chęć jego poznawania i uczenia się wielu rzeczy. Dlatego musisz je przygotować na korzystanie w dobry sposób z możliwości, które się przed nim otworzą.
  Podczas kursu przekazywana jest także wiedza, którą dzieci nie zawsze mogą nabyć w szkole. Szkolenie wykorzystuje różne metody rozwiązywania problemów, specyfikę pracy grupowej i indywidualnej czy w końcu — zasady kodowania. Poszczególne tematy są tłumaczone na praktycznych przykładach. Wszystko to budzi w dziecku duże zaangażowanie w pracę, dzięki czemu skuteczność nauczania jest wielokrotnie wyższa.
  Kurs kończy się na poziomie podstawowym. Pięćdziesiąt lekcji ma za zadanie w sposób atrakcyjny i interesujący oswoić młodego człowieka z podstawowymi zagadnieniami związanymi z programowaniem gier.

  Nauka poprzez radość

  Nasz ekspert podpowiada zupełnie zielonym kursantom, jak rozpocząć przygodę z Unity. W Danii, kraju, w którym powstał ten silnik, w szkołach uczy się dzieci tworzenia gier. To fantastyczny trening logicznego myślenia i wynajdywania wielu dróg rozwiązania danego problemu. Podczas tworzenia gry dziecko nieświadomie wyrabia nawyk korzystania z kilku dziedzin nauki jednocześnie, bez sztywnego podziału na przedmioty. Fascynująca zabawa pomaga w przyswajaniu zagadnień związanych z matematyką, fizyką i w myśleniu abstrakcyjnym — a to wszystko często w języku angielskim.
  Dodatkowo nauka programowania może się okazać wspaniałą zabawą dla całej rodziny i uprzyjemnić wspólnie spędzany czas.
  Czego zatem możesz się obawiać jako rodzic i opiekun? Absolutnie niczego! Nowe technologie bezwzględnie wkraczają do polskich szkół, a Twoje dziecko powinno umieć obsługiwać komputer. Ale niekoniecznie musi całymi dniami grać. Unity dla dzieci. Zabawa w programowanie gier. Kurs video. Poziom pierwszy pokaże mu, jak ciekawym zajęciem może być tworzenie własnej wirtualnej rzeczywistości. To nauka i zabawa odpowiednia dla dziewczynek, chłopców i ich rodziców.

  Dobre nawyki przy komputerze

  Unity dla dzieci. Zabawa w programowanie gier. Kurs video. Poziom pierwszy został przygotowany głównie z myślą o młodszych nastolatkach w wieku 10 – 13 lat, natomiast przy niewielkiej pomocy osoby dorosłej z większością materiału poradzą sobie także dziewięciolatki. Programowanie gier w Unity wspaniale uczy młodych ludzi systematyczności i koncentracji. Rozwija umiejętność postrzegania, kojarzenia i logicznego myślenia. Doskonali umiejętność podejmowania decyzji i przewidywania jej konsekwencji. Pozwala zdobyć wartościowe informacje i poszerzyć posiadaną wiedzę. Jest także niesamowitym treningiem wyobraźni.
  Zasiądźcie wspólnie do komputera i zbudujcie ciekawe otoczenie do swojej gry. Przygotujcie przeszkody według scenariusza i skompilujcie grę do pliku uruchamialnego .exe. Dzięki nauce podstaw obsługi interfejsu, tworzenia brył 3D, konfiguracji obiektów fizycznych i wykrywania możliwych zakończeń gry Twoje dziecko zrozumie, że gra komputerowa to nie alternatywny świat, a tylko program, który ktoś stworzył, aby dać innym rozrywkę.

  Poznaj naszego eksperta

  Arkadiusz Brzegowy, rocznik 1977. Od dzieciństwa pasjonat komputerów. Pierwsze programy pisał na Atari 65XE w Basicu. Kontakt z grafiką 3D miał pod koniec nauki w technikum, jeszcze w DOS-owej wersji 3D Studio. Karierę w branży gier rozpoczął pod koniec studiów na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej przy projekcie Hell-Copter wydanym przez Ubisoft. Projektowanie gier i interaktywnych multimediów kontynuował, pracując w Onet.pl oraz w założonych przez siebie firmach Artyści Nowych Mediów i Feel3D. Jego podstawową działalnością jest projektowanie aplikacji 3D dla przemysłu i na rynek rozrywkowy. Tworzy między innymi gry, symulatory przemysłowe, aplikacje z wykorzystaniem hełmów VR i rękawic zanurzeniowych oraz aplikacje rzeczywistości rozszerzonej. Specjalizuje się w tworzeniu dzieł w Unity, od kilku lat jest też resellerem Unity w Polsce — prowadzi doradztwo i szkolenia w zakresie tej technologii.
  Po godzinach stara się oderwać od komputera, aby czerpać radość z wielu dziedzin życia. Gra na perkusji, ściga się gokartami, piecze domowy chleb i pokazuje dzieciom świat. To wszystko zresztą jest inspiracją do tworzenia gier i aplikacji.

  „Młode programistki i młodzi programiści, tworzenie gier potrafi dać więcej radości niż samo granie. To Wy wyznaczacie zadania graczom i szykujecie im podstępne pułapki. Na pewno też z dumą będziecie patrzeć, jak inni zmagają się z Waszymi pomysłami. Nauczycie się korzystać z wielu dziedzin nauki jednocześnie, co ułatwi Wam radzenie sobie z zadaniami szkolnymi i życiowymi. Życzę powodzenia i czekam na Wasze gry!”

  Selling ebookpoint.pl

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności