Unity dla dzieci. Zabawa w programowanie gier. Kurs video. Poziom pierwszy
- Autor:
- Długość
- liczba lekcji: 50, czas trwania: 6:04:51
- Ocena
Kurs wideo
Unity dla dzieci. Zabawa w programowanie gier. Kurs video. Poziom pierwszy (ebook)(audiobook)(audiobook)

- Wydawnictwo:
- Videopoint
- Wersja:
- Online i ZIP (980.1MB)
- Czas trwania:
- 6:04:51
- Ocena:
Spis lekcji
-
1. Rozpoczęcie 46:05
-
2. Tworzenie obiektów 55:10
- 2.1. GameObjects - wprowadzenie 7:39
- 2.2. GameObjects - podstawowe bryły 7:12
- 2.3. Tworzenie projektu i zapisywanie pliku sceny 6:36
- 2.4. Budowanie planszy do gry 5:41
- 2.5. Tworzymy drzewo z podstawowych brył 4:58
- 2.6. Tworzymy Prefab dla drzewa 6:45
- 2.7. Zmiana kolorów obiektów 6:24
- 2.8. Tworzenie Czołgu 9:55
-
3. Interakcja i skrypty 46:08
-
4. Zderzenia, strzelanie i porady 32:11
-
5. Strzelanie 53:06
- 5.1. Zasada "dziel i zwyciężaj" 3:35
- 5.2. Tworzymy skrypt Strzelanie 7:50
- 5.3. Tworzenie pocisku w scenie 5:16
- 5.4. Pocisk pojawia się przed lufą 6:59
- 5.5. Refaktoring, czyli poprawianie kodu 2:51
- 5.6. Lot pocisku naprzód 6:49
- 5.7. Naprawiamy poprawność zderzeń 6:08
- 5.8. Zniszczenie pocisku w momencie trafienia 7:31
- 5.9. Usuwanie zabłąkanych pocisków 6:07
-
6. Zakończenie misji 45:35
-
7. Dodatkowe elementy grywalności 1:26:36
Opis kursu video
Wraz ze swoim dzieckiem obierz kurs na... programowanie gier w Unity!
Szkolenie dla dzieci w wieku 10 – 13 lat
Bill Gates twierdzi, że nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wykształcić umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką. Pomyśl: czy wolisz walczyć ze swoim dzieckiem, ograniczając mu dostęp do komputera, czy jednak wybierzesz opcję gwarantującą miło spędzony czas i dodatkowo rozwój intelektualny?
Unity dla dzieci. Zabawa w programowanie gier. Kurs video. Poziom pierwszy, szkolenie opracowane przez specjalistów od programowania i doświadczonych rodziców, zachęca dzieci do czegoś więcej niż tylko granie na komputerze. Podczas tworzenia zarysu swojej pierwszej gry młodzi adepci programowania poznają i oswoją zagadnienia z wielu dziedzin nauki, takich jak matematyka, fizyka czy język angielski.
Ten kurs będzie miał też pozytywny wpływ na rozwój funkcji psychicznych i społecznych dziecka. Pomoże mu rozwijać mowę, poprawi jego koncentrację, ułatwi wprowadzanie różnych pojęć. A że większość dziewczynek i chłopców po prostu uwielbia spędzać czas przed komputerem, skuteczność nauczania będzie wielokrotnie wyższa. Sprawdźcie to sami!
Co czeka Twoje dziecko podczas tej przygody z programowaniem?
- Zdobędzie podstawową umiejętności programowania.
- Pozna podstawy obsługi programu Unity.
- Zrozumie logiczną kombinację kodu.
- Dowie się, w jaki sposób tworzone są poszczególne elementy w grach komputerowych.
- Nauczy się, łącząc podstawowe bryły, budować bardziej skomplikowane kształty.
- Pozna zasady symulowania zdarzeń fizycznych w grach komputerowych.
- Zbuduje otoczenie swojej gry w 3D.
- Nauczy się podstawowych pojęć z dziedziny programowania (rozkaz, funkcja, algorytm, skrypt).
- Napisze swoje pierwsze proste skrypty w języku C#.
- Rozwinie twórcze myślenie.
- Zacznie organizować pracę projektowo.
A także...
Dowie się, jak zadbać o sprawność i kondycję swojego mózgu!
Autor kursu sam jest ojcem trójki dzieci i nie zachęca do przesiadywania godzinami przed komputerem. Przeciwnie — w kolejnych częściach szkolenia wyjaśnia, jak ważne dla pracy mózgu są ruch na świeżym powietrzu i właściwe odżywianie. Jednak dzisiejszy świat jest przeładowany elektroniką, a Twoje dziecko ma naturalną chęć jego poznawania i uczenia się wielu rzeczy. Dlatego musisz je przygotować na korzystanie w dobry sposób z możliwości, które się przed nim otworzą.
Podczas kursu przekazywana jest także wiedza, którą dzieci nie zawsze mogą nabyć w szkole. Szkolenie wykorzystuje różne metody rozwiązywania problemów, specyfikę pracy grupowej i indywidualnej czy w końcu — zasady kodowania. Poszczególne tematy są tłumaczone na praktycznych przykładach. Wszystko to budzi w dziecku duże zaangażowanie w pracę, dzięki czemu skuteczność nauczania jest wielokrotnie wyższa.
Kurs kończy się na poziomie podstawowym. Pięćdziesiąt lekcji ma za zadanie w sposób atrakcyjny i interesujący oswoić młodego człowieka z podstawowymi zagadnieniami związanymi z programowaniem gier.
Nauka poprzez radość
Nasz ekspert podpowiada zupełnie zielonym kursantom, jak rozpocząć przygodę z Unity. W Danii, kraju, w którym powstał ten silnik, w szkołach uczy się dzieci tworzenia gier. To fantastyczny trening logicznego myślenia i wynajdywania wielu dróg rozwiązania danego problemu. Podczas tworzenia gry dziecko nieświadomie wyrabia nawyk korzystania z kilku dziedzin nauki jednocześnie, bez sztywnego podziału na przedmioty. Fascynująca zabawa pomaga w przyswajaniu zagadnień związanych z matematyką, fizyką i w myśleniu abstrakcyjnym — a to wszystko często w języku angielskim.
Dodatkowo nauka programowania może się okazać wspaniałą zabawą dla całej rodziny i uprzyjemnić wspólnie spędzany czas.
Czego zatem możesz się obawiać jako rodzic i opiekun? Absolutnie niczego! Nowe technologie bezwzględnie wkraczają do polskich szkół, a Twoje dziecko powinno umieć obsługiwać komputer. Ale niekoniecznie musi całymi dniami grać. Unity dla dzieci. Zabawa w programowanie gier. Kurs video. Poziom pierwszy pokaże mu, jak ciekawym zajęciem może być tworzenie własnej wirtualnej rzeczywistości. To nauka i zabawa odpowiednia dla dziewczynek, chłopców i ich rodziców.
Dobre nawyki przy komputerze
Unity dla dzieci. Zabawa w programowanie gier. Kurs video. Poziom pierwszy został przygotowany głównie z myślą o młodszych nastolatkach w wieku 10 – 13 lat, natomiast przy niewielkiej pomocy osoby dorosłej z większością materiału poradzą sobie także dziewięciolatki. Programowanie gier w Unity wspaniale uczy młodych ludzi systematyczności i koncentracji. Rozwija umiejętność postrzegania, kojarzenia i logicznego myślenia. Doskonali umiejętność podejmowania decyzji i przewidywania jej konsekwencji. Pozwala zdobyć wartościowe informacje i poszerzyć posiadaną wiedzę. Jest także niesamowitym treningiem wyobraźni.
Zasiądźcie wspólnie do komputera i zbudujcie ciekawe otoczenie do swojej gry. Przygotujcie przeszkody według scenariusza i skompilujcie grę do pliku uruchamialnego .exe. Dzięki nauce podstaw obsługi interfejsu, tworzenia brył 3D, konfiguracji obiektów fizycznych i wykrywania możliwych zakończeń gry Twoje dziecko zrozumie, że gra komputerowa to nie alternatywny świat, a tylko program, który ktoś stworzył, aby dać innym rozrywkę.
„Młode programistki i młodzi programiści, tworzenie gier potrafi dać więcej radości niż samo granie. To Wy wyznaczacie zadania graczom i szykujecie im podstępne pułapki. Na pewno też z dumą będziecie patrzeć, jak inni zmagają się z Waszymi pomysłami. Nauczycie się korzystać z wielu dziedzin nauki jednocześnie, co ułatwi Wam radzenie sobie z zadaniami szkolnymi i życiowymi. Życzę powodzenia i czekam na Wasze gry!”
Dzieki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
W przypadku usługi "Druk na żądanie" termin dostarczenia przesyłki może obejmować także czas potrzebny na dodruk (do 10 dni roboczych)
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep[at]helion.pl.

Oceny i opinie klientów (5)
(4)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)
6 oceniona przez: Damian, 2020-06-02
6 oceniona przez: Adam, 2019-02-24
6 oceniona przez: Zołnierz zawodowy 2015-12-05
6 oceniona przez: 2015-12-02
1 oceniona przez: Grzegorz, 2019-06-01
więcej opinii