Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »
  Play

  Unity. Publikacja gry w AppStore i Windows Store. Kurs video

  Autor:
  Arkadiusz Brzegowy
  Długość
  liczba lekcji: 20, czas trwania: 2:00:34
  Ocena

  Kup kurs 44,90 zł

  Kurs wideo

  Unity. Publikacja gry w AppStore i Windows Store. Kurs video (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Okładka książki/ebooka Unity. Publikacja gry w AppStore i Windows Store. Kurs video

  Okładka książki Unity. Publikacja gry w AppStore i Windows Store. Kurs video

  Okładka książki Unity. Publikacja gry w AppStore i Windows Store. Kurs video

  Okładka książki Unity. Publikacja gry w AppStore i Windows Store. Kurs video

  Wydawnictwo:
  Videopoint
  Wersja:
  Online i ZIP (392.7MB)
  Czas trwania:
  2:00:34
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni ten kurs

  Obierz kurs na szerokie wody App Store i Windows Store

  Platforma Unity, pozwalająca tworzyć dwu- i trójwymiarowe aplikacje oraz gry komputerowe, jest uniwersalna — współpracuje zarówno z systemami operacyjnymi Ubuntu oraz Microsoft Windows, jak i OS X. Gry stworzone przy użyciu Unity będą więc działać na wielu urządzeniach mobilnych, a należy pamiętać, że posiadacze smartfonów to spora — i wciąż rosnąca — grupa graczy. Jak do nich dotrzeć? Napisanie świetnej zręcznościówki to dopiero połowa sukcesu, potem trzeba jeszcze zaproponować grę możliwie dużej liczbie odbiorców...
  Android to zwykle pierwszy cel programisty gier, bo na tym systemie bazuje większość urządzeń mobilnych, jest jednak małe ale — to posiadacze telefonów firmy Apple chętniej płacą za możliwość pobrania gier czy aplikacji! Z kolei w przypadku systemu Windows i aplikacji typu Universal Windows Platform prawda jest taka, że choć telefony z Windowsem są mniej popularne, to stworzona pod nie aplikacja czy gra zadziała od razu i na smartfonach, i tabletach, i komputerach, w Microsoft HoloLens, a nawet na Xboksie. Publikacja gier i aplikacji w sklepach przynależnych różnym systemom operacyjnym zapewnia więc dotarcie do ogromnej liczby odbiorców.
  Czy chcesz nauczyć się publikować swoje produkty w App Store i Windows Store? Tak? To ruszajmy do sklepów, w których niecierpliwie czekają przyszli gracze!

  Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

  W trakcie niniejszego kursu video:

  • dowiesz się, jaka jest prawidłowa kolejność wykonywania czynności niezbędnych przy publikacji aplikacji w sklepach App Store i Windows Store;
  • poznasz wymagania stawiane przed deweloperami tych sklepów;
  • opanujesz szczegółową procedurę generowania niezbędnych certyfikatów;
  • przekonasz się, jakie warunki musi spełnić aplikacja, zanim zostanie zaakceptowana.

  Co więcej...

  • ...szczegółowo zapoznasz się z możliwościami dotyczącymi ustalenia terminu publikacji, dostępności i polityki cenowej.

  Szkolenie Unity. Publikacja gry w AppStore i Windows Store. Kurs video jest przeznaczone dla programistów, którzy już potrafią stworzyć własną grę i chcą ją udostępnić jak największej liczbie graczy.

  Podziel się swoją pracą!

  Gra została wymyślona, zaprojektowana, wykonana. Największy wysiłek za Tobą! Teraz pora, by cieszyć się owocami własnego trudu. Wystarczy kilka zabiegów, by tysiącom użytkowników dać szansę na instalację Twojej aplikacji na smartfonie. Po publikacji w sklepach producentów oprogramowania pod urządzenia mobilne uzyskasz dostęp do statystyk, zatem i wiedzę o tym, kto, kiedy i gdzie instaluje Twoje dzieło. Znajomość klienta to podstawa — obserwując jego zachowania, można, już konkretnie pod niego, udoskonalać udostępnioną grę i pisać następne. Nie wspominając o tym, że — o ile pobranie jest płatne — od razu na nim zarobisz. Jeśli jest darmowe, dystrybucja gry zapewni Ci reklamę w środowisku i da szansę na to, by w przyszłości zacząć czerpać zyski z projektowania gier. Powodzenia!

  Poznaj warunki. Spełnij je. Opublikuj grę

  Trwający 120 minut kurs podzieliliśmy na 20 lekcji, podczas których opanujesz wiedzę niezbędną do podjęcia współpracy ze sklepami App Store i Windows Store. Zaczniemy od przygotowania narzędzi niezbędnych do publikacji. Następnie skonfigurujemy konta w sklepach i przejdziemy procedurę opłacenia konta deweloperskiego. Gotowi do działania, opracujemy profil gry w sklepach i poddamy ją weryfikacji technicznej. Skompilowaną grę wyślemy do App Store i Windows Store, a gdy będzie się wysyłać, przygotujemy informacje potrzebne do weryfikacji merytorycznej. Skonfigurujemy cenę, warunki dostępności i czas publikacji, wreszcie poślemy aplikację do oceny.

  Tylko dla wtajemniczonych

  Na koniec — czy to w ogóle ma sens? Wielu programistów zadaje sobie pytanie o to, czy warto uczyć się projektowania gier specjalnie pod urządzenia mobilne, skoro koszt pobrania aplikacji, nawet jeśli jest, to zwykle jest groszowy. Otóż raz jeszcze — warto! Chodzi bowiem o efekt skali. Aplikacja lub gra może kosztować grosze, lecz jeśli zostanie pobrana 1000, 10 000, 1 000 000 razy... Grosze mnożą się przez liczbę pobrań! Dlatego tym bardziej powinieneś zadbać o to, by Twoja twórczość była oferowana na każdą platformę mobilną.

  Mając gotową grę, warto umieścić ją w App Store, by dotarła do użytkowników. Jeżeli ktoś się nią zachwyci, widząc ją na jakimkolwiek smartfonie, będzie jej szukał w „swoim” sklepie, niezależnie od tego, czy jest posiadaczem iPhone’a, Nexusa, czy Lumii. Gdy znajdzie tę grę, będzie szczęśliwy, a przy okazji zasili nasz portfel. To ważne — ostatecznie pieniądze są w życiu potrzebne! Choćby po to, by pisać kolejne, coraz lepsze gry!

  O autorze

  Arkadiusz Brzegowy — rocznik 1977. Pierwsze programy pisał na Atari 65XE w Basicu jeszcze w szkole podstawowej, stąd wie, że nigdy nie jest za wcześnie na naukę programowania. W szkole średniej zainteresował się grafiką 3D. Pracę w branży gier rozpoczął pod koniec studiów na krakowskiej AGH, przy projekcie Hell-Copter wydanym przez UbiSoft. Aktualnie jest właścicielem firmy Feel3D, której podstawowa działalność to tworzenie aplikacji 3D i 2D dla przemysłu, branży promocji i marketingu oraz na rynek rozrywkowy. Tworzy między innymi gry, symulatory przemysłowe, interaktywne prezentacje 3D, aplikacje z wykorzystaniem hełmów VR oraz aplikacje rzeczywistości rozszerzonej. Jest trenerem i autorem wielu kursów programowania, w tym dwóch przygotowanych specjalnie dla dzieci. Pomaga wdrożyć naukę programowania w szkołach podstawowych i świetlicach edukacyjnych. Po godzinach stara się oderwać od komputera, aby czerpać radość z wielu dziedzin życia. Gra na perkusji, ściga się gokartami, piecze domowy chleb i pokazuje świat własnym dzieciom. Jako zaangażowany rodzic zauważa niedociągnięcia w systemie edukacji i pomaga nauczycielom i dyrektorom szkół doszkalać się w dziedzinie informatyki.
   


  „Zaczynajcie od małych projektów, ale każdy starajcie się doprowadzić do końca. To ważne. Napotkane problemy rozwiązujcie, zamiast je omijać. Właśnie na tym etapie najszybciej nabywa się doświadczenia”.

  Arkadiusz Brzegowy

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności