Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Projektowanie oprogramowania dla zupełnie początkujących. Owoce programowania. Wydanie IV (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Wydawnictwo:
  Helion
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  696
   
  PDF
  Wyłącznie

  Niejeden programista rozpoczyna swoją przygodę z tworzeniem kodu od zapoznania się z wybranym językiem programowania. Później pisze mniej lub bardziej rozbudowane programy, być może za pomocą któregoś frameworku. W ten sposób można pracować w przypadku prostych aplikacji, jednak nauczenie się, jak projektować trochę bardziej złożone oprogramowanie, wymaga nieco innego podejścia. Konieczne jest zrozumienie sposobu działania komputera, przetwarzania danych, a także poznanie różnych podejść do projektowania aplikacji. Dopiero po ugruntowaniu sobie takiej wiedzy można zacząć tworzyć kod prawdziwie skalowalny, efektywny i łatwy w utrzymaniu.

  Ten doskonale napisany podręcznik jest przeznaczony dla tych, którzy nie mają jeszcze praktycznego doświadczenia w projektowaniu i tworzeniu oprogramowania. Niezbędna wiedza jest tu przekazywana za pomocą łatwego do zrozumienia pseudokodu czy schematów blokowych. Omówiono takie zagadnienia jak typy danych, zmienne, operacje wejścia - wyjścia, struktury sterujące, moduły, funkcje, tablice i pliki, jak również programowanie obiektowe, tworzenie graficznych interfejsów użytkownika i programów sterowanych zdarzeniami. W każdym rozdziale znalazło się wiele przykładowych projektów programów, ułatwiających utrwalenie zdobytej wiedzy.

  Najważniejsze zagadnienia przedstawione w książce:

  • Zwięzłe podstawy działania komputera i przetwarzania danych
  • Moduły, funkcje, struktury warunkowe i cykliczne
  • Algorytmy sortowania
  • Wywołania rekurencyjne i przetwarzanie tekstu
  • Programowanie zorientowane obiektowo i wykorzystanie języka UML
  • Tworzenie GUI za pomocą edytorów takich jak Visual Studio czy NetBeans

  O autorze

  Tony Gaddis od ponad dwudziestu lat prowadzi kursy informatyczne, głównie w Haywood Community College. Jego talent dydaktyczny był niejednokrotnie doceniany i nagradzany. Gaddis otrzymał między innymi tytuł Nauczyciela Roku na North Carolina Community College oraz nagrodę Teaching Excellence przyznaną przez National Institute for Staff and Organizational Development. Jest autorem i współautorem bardzo cenionych książek dotyczących nauki języków C++, Java, Microsoft

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności