ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Kalicińscy od kuchni (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Okładka książki/ebooka Kalicińscy od kuchni

  Okładka książki Kalicińscy od kuchni

  Okładka książki Kalicińscy od kuchni

  Okładka książki Kalicińscy od kuchni

  Wydawnictwo:
  Burda Książki
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Druk:
  oprawa twarda

  Rodzinna podróż po krainie smaków

   

  W książce Kalicińscy od kuchni Małgorzata Kalicińska, autorka bestsellerów, oraz jej brat Mirosław Kaliciński, pasjonat gotowania i smakosz, zabierają czytelników w podróż po krainie smaków.

  Prócz pełnych pasji opowieści o jedzeniu, czytelnik znajdzie tu kilkadziesiąt wyjątkowych przepisów. Każdy z nich wielokrotnie przetestowany przez rodzeństwo Kalicińskich, ludzi, dla których życie musi być pełne smaku.

  Można zaryzykować stwierdzenie, że kucharz jest najstarszym zawodem świata. Życie ludzi zawsze było związane z kuchnią. Każdy przepis ma swoje korzenie, uwarunkowania obyczajowe, religijne czy klimatyczne. Czasem przepisy powstają dość przypadkowo. Historia kuchni jest bardzo ciekawa, bo same przepisy to tylko technologia.

  Staraliśmy się przedstawić różne anegdoty związane z niektórymi poradami kulinarnymi. Pasjonuję się nimi, a galeria smakoszy to zaiste byłaby parnasem ludzi szeroko pojętej sztuki. Nie tylko celebryci dawni (obecni na diecie), ale i my, smakosze, codziennie tworzymy tę historię. Ileż odnośników i anegdot w literaturze, zwłaszcza we francuskiej. Zachęcam do szerszego spojrzenia na historię strawy naszej codziennej. Anthelme Brillat-Savarin, autor uroczej Fizjologii smaku, mawiał, że zapraszając gości, tworzymy teatr, w którym jesteśmy autorem, aktorem i widzem. Nic dodać nic ująć, Panie Sędzio!

  Mirosław Kaliciński

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności