ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Miłość dobrej kobiety (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Alice Munro
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  5.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  458
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

   

   

  Zbiór ośmiu opowiadań o kobietach. Ich losy, możliwości i ograniczenia we współczesnym świecie są główną osią twórczości Munro, znakomitej pisarki kanadyjskiej. Jej bohaterki muszą sobie radzić z niejednoznacznością własnych uczuć, z wewnętrznymi konfliktami, z rozdźwiękiem między tym, czego chcą, a tym, co muszą. Jest tak z wkraczającą w dorosłość mężatką, która szuka swojego miejsca w życiu, jest tak z młodą kobietą, która przyjeżdża na wakacje do matki, ale nie potrafi z nią wytrzymać, bo ma w sobie zbyt dużo goryczy i żalu.

  Miłość kobiet przyjmuje rozmaite formy: uczucia matki do córki, dziecka do dorosłego, żony do męża, przyjaciółki do przyjaciółki - Munro pokazuje je wszystkie z niezwykłą wnikliwością, odsłaniając głębię i zawiłość zwyczajnego życia oraz siłę emocji, które wiążą ludzi ze sobą na nieskończenie różnorodne sposoby.

  Munro jak zwykle wydobywa na światło dzienne wszystko, co w życiu kanadyjskiej prowincji przemilczane i zepchnięte w cień - by pokazać ludzi, którzy popełnili ten zasadniczy, pierwszy grzech: zjedli owoc z drzewa poznania.

  "Publishers Weekly"

   

  Opowiadania Munro są jak troskliwie przechowywane nagrania rodzinne, dokumentujące ważne momenty z przeszłości.

  "Library Journal"

   

  Munro jest bez wątpienia mistrzynią. W "Miłości..". opisuje ludzką egzystencję z niezwykłą precyzją i elegancją najwyższej próby.

  "The Washington Post"

   

  Te zaskakujące historie po raz kolejny przypominają, że Munro jest literacką cudotwórczynią.

  Francine Prose

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint