ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Dekret Warszawski - postępujące wywłaszczenie nieruchomości (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Aleksander Hetko
  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  214
   
  PDF

  W książce "Dekret Warszawski - postępujące wywłaszczenie nieruchomości" znajdą Państwo omówienie podstawowych zasad działania Dekretu - krótkiego aktu prawa z 1945 r., który obowiązuje do dnia dzisiejszego i decyduje o stanie prawnym wielu nieruchomości w Warszawie.

  Dokładna znajomość tego aktu może być przydatna na każdym etapie inwestowania w warszawskie nieruchomości.

  W publikacji przedstawiono m.in.:

  • opis założeń Dekretu,
  • analizę praktyki jego stosowania,
  • charakterystykę tego aktu jako elementu powojennego mechanizmu wywłaszczeniowego,
  • wskazówki co do rozstrzygania kolizji praw następców
  • prawnych przedwojennych właścicieli z prawami osób trzecich.

  Autor omawia podstawowe zagadnienia związane z praktyką stosowania Dekretu Warszawskiego, co ułatwia spojrzenie na ten akt prawny z uwzględnieniem całokształtu działalności wywłaszczeniowej powojennego ustawodawcy i organów administracyjnych. Dopiero wówczas możliwe jest takie stosowanie Dekretu, które będzie zgodne z podstawowymi standardami ochrony własności i podda kontroli proces nieustannie postępującego wywłaszczenia przedwojennych właścicieli i ich następców prawnych z wszelkich przysługujących im praw.

  Serię NIERUCHOMOŚCI stanowią poradniki prezentujące szeroko rozumianą, praktyczną stronę branży. Starannie dobrane przykłady z zakresu prawa, podatków i praktyki ułatwiają podejmowanie właściwych decyzji i dostarczają konkretnych rozwiązań. Adresatem tej serii są głównie profesjonaliści rynku nieruchomości.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności