ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Prędkość ucieczki. Parabellum. Tom 1 (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Remigiusz Mróz
  Wydawnictwo:
  Erica
  Ocena:
  5.5/6  Opinie: 2
  Stron:
  416
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Burzliwa młodość w czasie wojny 

  Książka Prędkość ucieczki otwiera nowy cykl Parabellum, autorstwa Remigiusza Mroza. To kilkuwątkowa opowieść o życiu, jego radościach i dramatach w ogarniętej drugą wojną światową rzeczywistości. Mróz z perspektywy pojedynczych jednostek pokazuje czym był ten największy konflikt zbrojny XX wieku razem z jego niewyobrażalnym okrucieństwem i zapaścią człowieczeństwa. Głównymi bohaterami książki są dwaj bracia, skazani na tułaczkę po ogarniętej wojenną zawieruchą Europie.  Będą walczyć, zabijać, uciekać przed faszystami i bolszewikami, wplątywać się w afery szpiegowskie... Oraz kochać piękne kobiety. Pierwszym z nich jest Bronisław Zaniewski, służący w jednostce stacjonującej pod granicą rumuńską. W 1939 ma duże większe problemy niż  przejmowanie się doniesieniami o zagrożeniu niemieckim. Tym razem nie tylko zadarł, ale i pobił się ze swym przełożonym, chorążym Chwieduszko.  W wojsku podniesienie ręki na starszego stopniem to nie przelewki... Młodszy brat Stanisław, myśli przede wszystkim o własnych zaręczynach. Tylko jak ma powiedzieć ojcu, że jego wybranka jest Żydówką? Remigiusz Mróz przedstawia akcję nie tylko z punktu widzenia młodych Polaków, ale również tych którzy walczyli po drugiej stronie. Wprowadza postać niemieckiego oficera Christiana Leitnera, który uosabia naród walczący o własne, wpojone przez propagandę ideały. Losy wszystkich bohaterów z czasem się krzyżują i łączą ze sobą. 

   (…) Kanonada przekleństw odbijała się echem w głowie młodego sierżanta. Słowa reprymendy z ust dowódcy huczały obezwładniająco, ale jeszcze nieprzyjemniejszy był deszcz kropelek śliny, tryskającej z ust wściekłego kapitana.
  Podoficer z trudem podniósł wzrok. Starał się przeczekać ten atak i liczył na to, że w końcu uda mu się dojść do słowa. Wiedział, że dowódca ma rację, ale jednocześnie zdawał sobie sprawę, że nawet gdyby mógł cofnąć czas, jeszcze raz zrobiłby to samo, za co teraz był obsztorcowywany.
  – Sierżancie Zaniewski, jesteście nie tylko kompletnym idiotą, ale też pierdolonym psychopatą!
  – Panie kapitanie, melduję, że wszelkie uszkodzenia ciała chorążego Chwieduszki są wynikiem...
  – W dupie mam twoje tłumaczenia! Staniesz przed sądem polowym szybciej, niż zdążysz pierdnąć po następnej grochówce (…) 

                                                                                          Fragment książki 

  O autorze

  Remigiusz Mróz - to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy. Urodził się w roku 1987, jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Leona Koźmińskiego, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. Jest autorem cyklu publicystycznego Kurs Pisania i artykułów naukowych. Jednak prawdziwą popularność zdobył dzięki znakomitym powieściom. W swojej twórczości sięga po różne gatunki literackie: powieść historyczna, kryminał, thriller prawniczy, czy science fiction. Znany jest z tego, że często porusza problemy społeczne takie jak kwestia uchodźców, czy mniejszości narodowych. Jest Laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za powieść Kasacja. Jego największe i najbardziej znane dzieła to Trylogia z komisarzem Forstem oraz Trylogia Parabellum. Opublikował trzy powieści pod fikcyjnym pseudonimem literackim Ove Løgmansbø. Remigiusz Mróz prowadzi także bloga, gdzie omawia tematy związane z prawem, pisaniem, fotografią i sportem.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności