Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Poker z Pitagorasem. Matematyka za milion dolarów (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Marcus du Sautoy
  Okładka książki/ebooka Poker z Pitagorasem. Matematyka za milion dolarów

  Okładka książki Poker z Pitagorasem. Matematyka za milion dolarów

  Okładka książki Poker z Pitagorasem. Matematyka za milion dolarów

  Okładka książki Poker z Pitagorasem. Matematyka za milion dolarów

  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy PWN
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  220
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
  W oparciu o bogactwo gier i szarad (a także za pomocą przykładów – od gry w klasy po postać Wayne’a Rooneya)
  Marcus du Sautoy ukazuje, że matematyka jest sercem wszystkiego, co robimy, i jak bardzo przydaje się w codziennym życiu. Książka podzielona jest na pięć rozdziałów: o liczbach pierwszych, o geometrii, o zagadkach i grach liczbowym, o wykorzystaniu matematyki w komunikacji i opracowywaniu szyfrów i o prawdopodobieństwie. Marcus du Sautoy niezwykle zrozumiale tłumaczy w nich m.in. tajniki przewidywania przyszłości – od toru lotu asteroidów po nadchodzącą burzę, wyniki loterii kierunek ruchu podkręconej piłki Beckhama czy wzrost liczby ludności. Pokazuje nam, że kształty należy postrzegać w czterech wymiarach. Uczy, w jaki sposób matematyka może uczynić z nas lepszych graczy na loteriach i w karty.
  Autor opisał również pięć problemów matematycznych, nad którymi od wieku głowią się naukowcy. Za rozwiązanie każdego z nich miliarder London T. Clay, założyciel Clay Mathematics Institute, ufundował nagrodę miliona dolarów.
  Profesor matematyki zachęca czytelników do wzięcia udziału w wyścigu o milion dolarów.
  Książka jest bardzo „nowoczesna” – ma swoją stronę internetową (www.fifthestate.co.uk/numbermysteries), do której autor niezwykle często odsyła, można stamtąd ściągać gry, zagadki, oglądać filmy obrazujące określone zagadnienia. Ponadto w wielu miejscach podano też kody, które można zeskanować smartfonem i dzięki temu pobrać zadania, gry i zagadki.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności