ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Grzesznik (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Artur Urbanowicz
  Wydawnictwo:
  Gmork
  Ocena:
  6.0/6  Opinie: 3
  Stron:
  473
  3w1 w pakiecie:
  PDF
  ePub
  Mobi

  Zło daje olbrzymie możliwości

  Grzesznik to znakomite połączenie horroru i powieści gangsterskiej autorstwa Artura Urbanowicza. Marek „Suchy” Suchocki jest szefem suwalskiego półświatka. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego najgroźniejszy konkurent, po którym przejął władzę wychodzi z więzienia. Nie czekając na dalszy rozwój wypadków, wraz ze swoimi wiernymi ludźmi postanawia raz na zawsze stawić mu czoło. Porachunki kończą się tragicznie – Marek spada ze schodów i doznaje silnego wstrząsu mózgu. Ostatecznie budzi się o po tygodniowej śpiączce. Okazuje się, że jego grupa została rozbita, a pieniądze, zarobione na gangsterskiej przestępczości zniknęły. Jego przeciwnik, przez swoje brutalne i bezkompromisowe dokonania ochrzczony niegdyś przez media Grzesznikiem, daje się poznać jako genialny, niesamowicie inteligentny psychopata, który nie zna litości. Stawia Suchego przed wyborem – albo ustąpi, albo zostanie mu odebrane wszystko, czym tylko kiedykolwiek się cieszył. Na domiar złego, wkrótce po wypadku ujawniają się nowe, przerażające zdolności Marka…

  (…) – Tak, tak, tak i tak! Cztery razy tak! Prawie jak w Mam Talent! Pomogłem ci, dałem ci nie tak znowu dużą górę papieru i jedyne czego wymagałem, to żebyś w określonym terminie zwrócił mi trochę wyższą kwotę. Proste zasady uczciwego kontraktu! Co z tego, skoro ty sprawiasz wrażenie, jakbyś ich nie rozumiał.

  Misiak wciąż szlochał z bólu, jednak w końcu zdołał się odezwać.

  – Czego ode mnie chcesz?

  – Jednak jesteś głupi, bo wciąż zadajesz głupie pytania. Przecież już powiedziałem. Dopełnienia kontraktu.

  – Wiesz, że nie mam takiej kasy.

  – Ta, wiem. Wróble ćwierkają, że przerżnąłeś wszystko u buka.

  Karol nie odpowiedział. Suchy uznał to za potwierdzenie. Zresztą i tak wiedział, że to prawda. Dorobił się znajomych w każdym punkcie bukmacherskim w Suwałkach. Odpowiednie kontakty to nie mniej cenny kapitał niż pieniądze. Informacje też dają władzę.

  – Nie wstyd ci, że trzeba cię pilnować jak dzieciaka? Wydawałoby się dorosły facet, jaja już dawno pokryte włosiem, a zamiast mózgu orzeszek. Jak u stegozaura. Taki dinozaur, powinieneś kojarzyć. Roślinożerny, ze śmiesznymi pionowymi płytkami na plecach i kolczastym ogonem. Ogromne bydlę, ale głupie jak but.

  – Nie kojarzę – odburknął obrażonym tonem Misiak (…)                                                                                                   

  Fragment książki 

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint