ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  A co wyście myślały?

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  A co wyście myślały? Aleksandra Zbroja, Agnieszka Pajączkowska - okładka ebooka

  A co wyście myślały? Aleksandra Zbroja, Agnieszka Pajączkowska - okładka ebooka

  A co wyście myślały? Aleksandra Zbroja, Agnieszka Pajączkowska - okładka audiobooka MP3

  A co wyście myślały? Aleksandra Zbroja, Agnieszka Pajączkowska - okładka audiobooks CD

  Ocena:
  5.0/6  Opinie: 5
  Stron:
  280
  Dostępne formaty:
  ePub
  Mobi

  Autorki pokazują, jak żyją kobiety na wsi i jak spostrzegają otaczający ich świat. Opisują, jak wygląda ich praca, czym zajmują się w wolnym czasie. Mówią o wyjazdach do szkół i pracy, a także jak wieś pustoszeje.

  Kalina uważa, że facetowi więcej wolno. Bochenek tęskni za PGR-em. Stefania nigdy nie była w Warszawie, Gosia chce stamtąd wrócić. Chrześnica Iwony jest lesbijką, Marta była na czarnym proteście, a Dorota wysłuchuje żartów o swojej bezdzietności. Wiola nie zna nikogo, kto powiedziałby nie wierzę w Boga, a Piotrowska zdradza, co słyszy w konfesjonale.

  Autorki ruszają z Warszawy i okrążają województwo mazowieckie, rozmawiając po drodze z rolniczkami, gospodyniami, sklepowymi, przedsiębiorczyniami, bezrobotnymi. Na ławeczkach, podwórkach, gankach, przy kuchennych stołach, słuchają opowieści o życiu w miejscach, skąd młodzież wyjeżdża do szkół, a mężczyźni na zarobek, gdzie starsze pokolenie umiera, a młode często już nie wraca. To próba oddania głosu tym, które pozostają niewidoczne i niesłyszane. Wieś przemawia na ogół co najwyżej głosem rolnika szukającego żony, polityka PSL-u lub wójta i księdza z popularnego serialu. A co z kobietami?

  Wybrane bestsellery

  Wydawnictwo Poznańskie - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint