Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  1944 Szturm na Linię Zygfryda (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Charles MacDonald
  Okładka książki/ebooka 1944 Szturm na Linię Zygfryda

  Okładka książki 1944 Szturm na Linię Zygfryda

  Okładka książki 1944 Szturm na Linię Zygfryda

  Okładka książki 1944 Szturm na Linię Zygfryda

  Wydawnictwo:
  Napoleon V
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Druk:
  oprawa twarda

  Dla wielu alianckich żołnierzy, oficerów i niezliczonej rzeszy domorosłych strategów II Wojna Światowa w Europie wydawała się bliska końca, gdy późnym latem 1944 roku sojusznicze armie przetoczyły się przez północną Francję, Belgię, Luksemburg i stanęły u samych wrót Niemiec. Jednak wydarzenia września, października, listopada i grudnia w bardzo bolesny i dobitny sposób rozwiały te nadzieje.
  Historia walk na terenach pomiędzy Normandią a niemiecką granicą została opowiedziana w wydanym już "Breakout and Pursuit". Niniejszy tom opisuje doświadczenia amerykańskich 1. i 9. Armii, 1. Alianckiej Armii Powietrznodesantowej i amerykańskich jednostek walczących pod brytyjskim i kanadyjskim dowództwem na północnym skrzydle frontu rozciągającego się wszerz Europy od Holandii po Morze Śródziemne. Operacje amerykańskiej 3. Armii w centrum zostały opisane w "The Lorraine Campaign"; działania 7. Armii na południu zostaną przedstawione w "The Riviera to the Rhine", tomie będącym w przygotowaniu.
  W przeciwieństwie do towarzyszącego pościgowi wielkiego "wymiatania", przełamywanie Wału Zachodniego doprowadziło do niezwykle wyczerpujących walk. Opisaną w tej książce kampanię prowadziły wielkie armie, lecz ich siłą napędową byli pojedynczy żołnierze przeciwstawiający swoją odwagę i wytrzymałość surowym żywiołom i zaciekłemu oporowi nieprzyjaciela. Pośród cierpień w lesie Hürtgen, frustracji towarzyszącej operacji Market-Garden, czy brutalności walk o Akwizgran waleczność amerykańskiego żołnierza i jego dzielnych sojuszników okazała się być niezastąpionym składnikiem ostatecznego zwycięstwa.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności