ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Seria Amerykańska - Wydawnictwo Czarne - księgarnia Ebookpoint.pl

  Lista Kafelki

  W sprzedaży
  Popularność
  Darmowa dostawa za 0 zł

  Seria Amerykańska Wydawnictwa Czarnego oferuje czytelnikom książki i ebooki, które zabiorą ich w daleką podróż po Stanach Zjednoczonych. W tym cyklu znajdziesz historie opisujące różne aspekty historyczne i kulturalne Ameryki, opowieści o miejscach i zdarzeniach lub biografie kluczowych dla Stanów postaci. To kultowe reportaże i literatura faktu, po którą warto sięgnąć. 


  Książki w serii Amerykańskiej często poruszają trudne momenty w historii Stanów Zjednoczonych oraz sprawy, które pojawiały się na ustach całego świata - takie jak na przykład morderstwa dokonane przez kobiety Mansona, zamach na Martina Luthera Kinga czy kryzys opioidowy, do którego doprowadziło imperium rodziny Sacklerów. Tematy te do dziś wzbudzają w ludziach sporo emocji.

  Wśród bestsellerowych tytułów, które ukazały się w serii Amerykańskiej, jest na przykład Nomadland. W drodze za pracą Jessiki Bruder, który doczekał się oscarowej ekranizacji. Inne przykłady to na chociażby kultowe Poniedziałkowe Dzieci Patti Smith czy Nienawiść sp.z o.o. Jak dzisiejsze media każą nam gardzić sobą nawzajem. 

  W tej serii ukazało się również mnóstwo interesujących biografii - na przykład Janis Joplin, Arethy Franklin lub Billie Holiday. 

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint