ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Wojna o pieniądz 2. Świat władzy pieniądza (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Hongbing Song
  Okładka książki/ebooka Wojna o pieniądz 2. Świat władzy pieniądza

  Okładka książki Wojna o pieniądz 2. Świat władzy pieniądza

  Okładka książki Wojna o pieniądz 2. Świat władzy pieniądza

  Okładka książki Wojna o pieniądz 2. Świat władzy pieniądza

  Wydawnictwo:
  Wektory
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  352
  Druk:
  oprawa miękka
  Wyłącznie

  Po co stworzono Międzynarodowy Fundusz Walutowy? A przede wszystkim: w jaki sposób prowadzona jest globalna wojna o pieniądz? Song Hongbing, chiński analityk finansowy, stara się odpowiedzieć na te pytania, spoglądając na świat zachodni z zewnątrz i usiłując dociec, w którym momencie ta dynamicznie rozwijająca się cywilizacja popełniła błąd, który doprowadził do dzisiejszego permanentnego kryzysu i rosnącego zadłużenia.

  Jego opowieść obejmuje ostatnie trzy wieki historii Europy i Ameryki, poczynając od założenia Banku Anglii w 1694 roku, poprzez dzieje rodziny Rothschildów i ich imperiumfinansowego, powołanie Rezerwy Federalnej, udział kół finansowych w inspirowaniudwóch wielkich wojen światowych, rezygnację z parytetu złota, aż po kryzys naftowy lat siedemdziesiątych, klęskę azjatyckich tygrysów w latach dziewięćdziesiątychi ostatni kryzys finansowy na rynku nieruchomości USA.

  Przedstawiając dzieje powolnego upadku Zachodu polegającego na dobrowolnym oddawaniu się państw w niewolę banków, autor pragnie ostrzec Chiny i inne dynamicznie rozwijające się kraje Azji przed popełnieniem błędów, które mogą doprowadzić do utraty nie tylko dobrobytu, ale także suwerenności. Jednakże ta książka, pisana dla azjatyckiego czytelnika, może być również pouczająca dla nas. Choć bowiem popełniliśmy już wiele z błędów, o których pisze autor, zawsze jest nadzieja, że nie będziemy popełniać następnych.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności