ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Podatek dochodowy od osób prawnych 2012 (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Wojciech Dmoch
  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  720
   
  PDF

  Komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (wyd. 3) skierowany jest przede wszystkim do osób zajmujących się problematyką podatku dochodowego od osób prawnych w praktyce.

  Obejmuje on przede wszystkim analizę poszczególnych przepisów przedmiotowej ustawy. Omówienie to zostało wzbogacone licznymi odniesieniami do interpretacji podatkowych oraz ich oceną, a także do orzecznictwa sądów polskich. Istotnym elementem analizy przedmiotowej problematyki są również zamieszczone w komentarzu przykłady, które zapewniają bardziej kompleksowe wyjaśnienie poszczególnych rozwiązań i mechanizmów, dotyczące m.in.:

  - ustalenia roku podatkowego podatnika, w tym podatkowej grupy kapitałowej;

  - ustalenia wysokości dochodu i straty podatnika, w tym podatkowej grupy kapitałowej;

  - sporządzania dokumentacji transakcji z podmiotami powiązanymi oraz mającymi siedziby w tzw. rajach podatkowych;

  - obliczenia dochodu i w przypadku likwidacji spółki lub przekształcania się spółek;

  - ustalenia kosztu uzyskania przychodu;

  - obliczenia dodatnich i ujemnych różnic kursowych.

   

  Komentarz uwzględnia zmiany w zakresie omawianych przepisów, które miały miejsce w 2011 r. oraz odnosi się do stanu prawnego aktualnego na dzień 1.1.2012 r. Obejmuje w związku z tym odniesienie do nowych rozwiązań w zakresie m.in.:

  - kosztów uzyskania przychodów w przypadku przekształcenia przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną w jednoosobową spółkę kapitałową;

  - zwolnień podmiotowych;

  - ustalania różnic kursowych przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych.

  Zasygnalizowane zostaną również zmiany zaplanowane na dzień 1.1.2013 r. dotyczące definicji samochodu osobowego stosowanej na użytek omawianej w komentarzu ustawy.

  Komentarz jest napisany przystępnym językiem oraz charakteryzuje go przejrzysta struktura tekstu. Aktualne brzmienie artykułów wyróżnione jest pogrubionym tekstem, artykuły wchodzące w życie w 2013 r. wyróżnione są dodatkowo kursywą. Komentarz do poszczególnych artykułów podzielony jest na mniejsze jednostki redakcyjne, opatrzone numerem Nb, znajdującym się na marginesie strony. Ponadto w paginie górnej jest podana informacja, który artykuł jest komentowany oraz odpowiednie numery Nb, znajdujące się na danej stronie. Dzięki takiemu rozwiązaniu odnalezienie konkretnego fragmentu nie sprawia trudności.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności