ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Monografie Podatkowe: Podatek Dochodowy od Osób Prawnych - 84 Najważniejsze Pojęcia

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  348
  Dostępny format:
  PDF

  Oddajemy do rąk Czytelników książkę, w której syntetycznie przedstawiliśmy najważniejsze pojęcia z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych w świetle stanu prawnego obowiązującego na dzień 23 lipca 2021 r.

  W narastającym od kilkunastu lat chaosie interpretacyjnym, do którego przyczyniają się walnie praktyka organów podatkowych i skarbowych oraz rozbieżna i niestabilna judykatura sądów krajowych i wspólnotowych, pogłębia się ryzyko podatkowe podatników, a wyniki procedur jurysdykcyjnych, których przedmiotem jest stosowanie przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych, są w istotnej części wręcz nieprzewidywalne. Stan niepewności dotyczy również podstawowych pojęć z zakresu tego podatku. Zarówno podatnicy, jak i pracownicy organów podatkowych na co dzień zadają pytanie o treść norm prawnych regulujących dokumentowanie i deklarowanie podatku dochodowego od osób prawnych, która ginie w chaosie sprzecznych poglądów.

  W książce podjęto próbę sformułowania prawidłowych, zgodnych z prawem definicji wszystkich istotnych pojęć z zakresu tego podatku. Być może choć trochę przyczyni się ona do ustabilizowania jego doktryny interpretacyjnej oraz zwiększenia bezpieczeństwa podatników, a zarazem przewidywalności praktyki organów stosujących prawo podatkowe. Praca stanowi również pokłosie już ćwierćwiecznego dorobku piśmiennictwa oraz analiz prawnopodatkowych prowadzonych przez Instytut Studiów Podatkowych1.

  Książka, którą niniejszym oddajemy do rąk Czytelników jest drugim wydaniem leksykonu poświęconego podatkowi dochodowemu od osób prawnych. Nowe wydanie zawiera zaktualizowaną i rozszerzoną listę pojęć.

  Wybrane bestsellery

  prof. dr hab. Witold Modzelewski - pozostałe książki

  Instytut Studiów Podatkowych - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint