ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Jeden dzień w starożytnym Rzymie (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Alberto Angela
  Okładka książki/ebooka Jeden dzień w starożytnym Rzymie

  Okładka książki Jeden dzień w starożytnym Rzymie

  Okładka książki Jeden dzień w starożytnym Rzymie

  Okładka książki Jeden dzień w starożytnym Rzymie

  Wydawnictwo:
  Czytelnik
  Ocena:
  6.0/6  Opinie: 2
  Stron:
  344
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Alberto Angela zaprasza w niezwykłą podróż w czasie po antycznym Rzymie. Opisuje prace, które Rzymianie wykonywali, budownictwo, zwyczaje, kulturę, relacje społeczne, zabiegi higieniczne, kuchnię oraz sposoby spędzania wolnego czasu.

  Alberto Angela oprowadza czytelników po antycznym Rzymie, opowiadając o codziennym życiu jego mieszkańców.

  Zwiedzamy Wieczne Miasto w zwykły dzień w 115 roku, za panowania cesarza Trajana, w czasach największej potęgi Imperium Rzymskiego. Wędrówka trwa, godzina po godzinie, od wczesnego ranka do północy. Spacerujemy zatłoczonymi ulicami, zaglądamy do warsztatów rzemieślniczych, księgarń i łaźni, na Forum Romanum, do amfiteatru i na targ niewolników. Autor otwiera przed nami drzwi zarówno do rezydencji najbogatszych obywateli, jak i do wielopiętrowych bloków, w których żyli ludzie średniozamożni i ubodzy. Dowiadujemy się, jak mieszkali, w co się ubierali, co jedli, jak wyglądały ich codzienne zabiegi higieniczne, gdzie pracowali i jak spędzali wolny czas. Przyglądamy się relacjom społecznym, sprawowaniu kultów religijnych, rozrywkom.

  O autorze

  Alberto Angela (ur. w 1962), z wykształcenia paleontolog, z zamiłowania dziennikarz i popularyzator historii, zyskał we Włoszech duży rozgłos jako autor i komentator filmów popularnonaukowych w telewizji RAI, dotyczących prehistorii człowieka oraz historii starożytnej.Niektóre z nich stały się podstawą dla opublikowanych następnie książek. Wydany w roku 2007 Jeden dzień w starożytnym Rzymie był już kilkakrotnie wznawiany we Włoszech, został też przetłumaczony na wiele języków europejskich.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności