Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Egzaminy prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości. Tom 3. Wzory pism (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  258
   
  PDF

  Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości stanowią wyjątkowe i kompleksowe rozwiązanie przeznaczone dla osób przygotowujących się do egzaminu końcowego na aplikacjach prawniczych. Mogą też z powodzeniem służyć jako praktyczna pomoc dla aplikantów w czasie aplikacji. Tworzone są przez praktyków, którzy przeszli już tę drogę.

  Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości - Tom 3. Wzory pism składają się z 4 części: karnej, cywilnej, gospodarczej i administracyjnej:

  • Część pierwsza obejmuje wzory aktu oskarżenia oskarżyciela posiłkowego, publiczno-skargowego aktu oskarżenia sporządzonego przez prokuratora, aktu oskarżenia w postępowaniu prywatnoskargowym wraz z pozwem adhezyjnym i wzory apelacji od wyroku w sprawie o przestępstwo oraz wykroczenie. W tej części umieszczone są także przykładowe opisy zarzucanych czynów do aktów oskarżenia z wybranych artykułów kodeksu karnego.
  • Część drugą stanowią wzory pozwu i apelacji w procesie cywilnym.
  • Część trzecia to wzory skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego oraz skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
  • Część czwarta zawiera materiały przydatne przy sporządzaniu umów, a mianowicie komparycje uwzględniające różnorodność podmiotów uczestniczących w obrocie cywilnoprawnym oraz przykładowe klauzule umowne i wzory umów.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności