ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Co nam zostało (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Zeruya Shalev
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  369
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Poruszająco o życiu rodzinnym.

  Zeruya Shalev, jedna z najpoczytniejszych współczesnych pisarek izraelskich, powraca w głośnej powieści, która znalazła się na szczycie list bestsellerów już tydzień po publikacji. Znów po mistrzowsku penetruje sferę ludzkich emocji. Chemdale, leżąc w szpitalnym łóżku, dokonuje gorzkiego rozrachunku ze swoim życiem. Dzieciństwo i młodość spędziła w kibucu, w domu, w którym panowały surowe zasady narzucone przez ojca. Owocem pozbawionego miłości małżeństwa z ocalałym z Holokaustu konserwatywnym mężczyzną jest dwójka dzieci.

  Awner, którego zawsze kochała za bardzo, wyrósł na rozżalonego, sfrustrowanego człowieka, niepotrafiącego zaznać szczęścia ani w pracy, ani w małżeństwie. Dina, zmuszona przez całe dzieciństwo zmagać się z brakiem matczynej miłości, za wszelką cenę chce dać swojej nastoletniej córce ciepło, którego sama nigdy nie zaznała. Co się stanie, kiedy dziecko ją odrzuci?

  Trudne uczucia i skomplikowane relacje rodzinne opisane subtelnym piórem autorki obdarzonej niezwykłą przenikliwością.

   

  Jak w poprzednich powieściach, tak i tu próbuję zbudować dom, ale jego konstrukcja jest zupełnie inna. Żyje w nim więcej ludzi i więcej okien wychodzi na kraj - na najwcześniejsze dni kibucu, na trudne kwestie praw człowieka i na relacje najtrudniejsze ze wszystkich: te między rodzicami i dziećmi. Myślę, że czytelnikiem najbardziej zaskoczonym tą książką jestem ja sama.

  Zeruya Shalev

   

  Czytałam powieść "Co nam zostało" z niezwykłym wprost podnieceniem i czułam - jak zapewne miliony czytelników w Izraelu i poza jego granicami - że zawiera moje własne myśli.

  "Haaretz"

  Największą siłą Shalev jest jej zmysł obserwacji.

  "Maariv"

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności