ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Cormac McCarthy - ebooki

  Lista Kafelki

  Wszystkie
  Data wydania
  Darmowa dostawa za 0 zł

  Jeden z najważniejszych współczesnych pisarzy - Cormac McCarthy

  Cormac McCarthy urodził się w 1933 roku w Stanach Zjednoczonych. Jego prawdziwe nazwisko to Charles Joseph McCarthy Jr., pochodził z katolickiej, irlandzkiej rodziny. Uważany jest za jednego z czterech najważniejszych pisarzy amerykańskich, określany jako następca Williama Faulknera - stawia się go obok twórców takich jak Philip Roth, Don DeLilo czy Thomas Pynchon. 

  Jako dziecko Cormac McCarthy nie lubił uczęszczać do szkoły - nie widział w niej wartości i wolał rozwijać własne zainteresowania. Jako młody mężczyzna przerwał naukę na studiach i wstąpił do Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. W czasie służby czytał książki w każdym wolnym momencie i z ogromnym zapałem. 

  Cormac McCarthy zmarł 13 czerwca 2023 roku.

   

  Cormac McCarthy - najsłynniejsze dzieła pisarza

  Swoją karierę pisarską Cormac McCarthy rozpoczął około roku 1965, lecz prawdziwe uznanie w świecie literatury zyskał w 1992 roku książką cze konie, kiedy to za swoją twórczość zdobył nagrody: National Book Award i National Book Critics Circle Award. Jednym z najbardziej znanych dzieł pisarza jest napisany w 2005 To nie jest kraj dla starych ludzi. Początkowo miał to być jedynie scenariusz do filmu, jednak McCarthy przekształcił go w powieść. Film ukazał się dwa lata później, zdobywając 4 Oscary i ponad 70 innych nagród.

  W roku 2006 powstała kolejna słynna powieść pisarza - Droga (ang. The Road). 

  więcej »
  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint