ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Marie Kondo
  Wydawnictwo:
  Muza SA
  Ocena:
  5.8/6  Opinie: 4
  Stron:
  224
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Nigdy więcej chaosu i bałaganu 

  Jeśli marzysz o tym by w Twoim życiu i domu panował ład i porządek, lecz Twoje marzenie nie stało się jeszcze rzeczywistością, ten poradnik jest dla Ciebie. Marie Kondo jest twórczynią metody Kon Mari dzięki, której opanujesz każdy bałagan. Autorka książki Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce  omawia istotne decyzje, które należy podjąć, aby zmienić podejście do życia i sposób myślenia. Pokazuje, jak skutecznie zmienić nawyki, aby porządkowanie nie polegało tylko na odgraceniu domu czy też sprawieniu, że będzie lśnił na przyjście gości, a raczej, żeby zmieniło je na dobre. Marie Kondo wyjaśnia po co pozbywać się rzeczy niepotrzebnych lub tych, które budzą w nas negatywne emocje. Przecież to czym się otaczamy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Mieszkanie to Twoje zacisze, w którym dobrze czuć spokój i bezpieczeństwo.

  (…) Kiedy uporządkujesz swój dom, możesz zacząć naprawdę żyć. To dlatego poświęciłam tyle czasu nauce porządkowania. Chcę pomóc jak największej liczbie osób posprzątać raz a dobrze.
  Nie oznacza to oczywiście, że nakłaniam do wyrzucania czegokolwiek albo wszystkiego. Wręcz przeciwnie. Zachęcam do nauczenia się wybierania rzeczy, które wzbudzają pozytywne emocje, cieszą. Umiejąc to robić, będziesz mogła urzeczywistnić pożądany styl życia.
  Jeżeli masz pewność, że coś daje ci radość, to zatrzymaj tę rzecz, niezależnie od tego, co inni sądzą na jej temat. Nawet jeżeli nie jest to rzecz doskonała, a wręcz wydaje się nieciekawa, ale w tobie budzi pozytywne emocje, odnosisz się do niej z troską i szacunkiem, możesz przemienić ją w coś bezcennego. Powtarzając proces selekcji, nauczysz się czerpania radości z uwalniania się od nadmiaru rzeczy. Nie tylko zwiększy się twoja sprawność w radzeniu sobie z nieładem wokół, ale także będzie ci łatwiej podejmować decyzje. Dbając o rzeczy, zadbasz także lepiej o samą siebie (…)

                                                                                                       Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint