ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Szachy w godzinę. Podręcznik dla początkujących. Wydanie II

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Wydawnictwo:
  Septem
  Wydawnictwo:
  Septem
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  136
  Druk:
  oprawa miękka
  Wyłącznie

  Królewska gra na Twoim stole

  Szachy bardzo często bywały rozrywką królów. Nic dziwnego! To gra dla tych, którzy lubią używać mózgu. Szachy uczą logicznego myślenia, planowania strategii, sposobów na zmylenie przeciwnika. Szlifują cierpliwość i pozwalają się nauczyć pięknie wygrywać i godnie przyjmować porażki. Dlatego szachowe umiejętności przydają się nie tylko podczas rozgrywek. Mistrz szachowy wie, że życie bywa dokładnie takie jak szachy - i kiedy planuje karierę, pracuje nad projektem lub podejmuje ważne decyzje, potrafi myśleć na kilka ruchów do przodu. To daje mu ogromną przewagę i dlatego najczęściej wyprzedza innych.

  Ten podręcznik będzie dla Ciebie idealnym pierwszym przewodnikiem po świecie szachów, niezależnie od tego, czy zamierzasz zostać prawdziwym graczem, czy graniem chcesz tylko uprzyjemnić sobie i Twoim bliskim długie wieczory. Dowiesz się z niego między innymi, jakie funkcje pełnią na planszy poszczególne figury. Nauczysz się dobrze rozpoczynać grę. Poznasz najważniejsze pojęcia szachowe, takie jak pat, roszada, bicie w przelocie, szach i mat. Przekonasz się, jakie pułapki czekają na początkujących graczy, i opanujesz sprytne sposoby na ich unikanie. Słowem - ćwicząc z tym podręcznikiem, opanujesz podstawy szachów i zdobędziesz bazę potrzebną do dalszej, samodzielnej nauki.

  O autorze ebooka

  Michał „SzachMajk” Kanarkiewicz - szachista, trener szachowy gwiazd, influencer, autor sześciu książek, mówca inspiracyjny, prowadzący program telewizyjny ABC szachów. W 2020 roku zremisował w partii szachów z dwunastym szachowym mistrzem świata Anatolijem Karpowem. Miał okazję uczyć gry w szachy takie gwiazdy jak Gosia Andrzejewicz, Jarosław Kret, Krzysztof Ignaczak, Karol Bielecki czy Kamil Grabara. Na co dzień współpracuje z największymi polskimi i zagranicznymi korporacjami, ucząc strategicznego myślenia w biznesie.


   

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint