ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Nagle pukanie do drzwi (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Etgar Keret
  Wydawnictwo:
  WAB
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  226
  Druk:
  oprawa miękka
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Zbiór opowiadań Etgara Kereta w nowej odsłonie, autorami nowego projektu graficznego są Przemek Dębowski i Wojtek Kwiecień-Janikowski.

  Jego bohaterowie, mimo usilnych starań, specjalizują się w życiowych błędach, co skutkuje ponadprzeciętnie dużą liczbą rozstań, rozwodów, rozbitych rodzin i porażek zawodowych. Rubiego, na przykład, prześladują postaci z jego własnych kłamstw, a pewną młodą dziewczynę odwiedzają byli adoratorzy, którzy popełnili samobójstwo. Ruben przesiaduje w kawiarni i rozmawia z nieznajomymi, za każdym razem udając kogoś innego, a płatny morderca dostępuje reinkarnacji w postaci pluszowego misia.

  Obcowanie z bohaterami Kereta to spacer po zwariowanym świecie ludzkich wyborów, z których żaden nie jest słuszny. Nawet u Boga nie ma co szukać pomocy - ten bowiem tkwi na wózku inwalidzkim. Od pogrążenia się w rozpaczy ratuje tylko czarny, jadowicie inteligentny humor autora i solidna dawka autoironii. Przejdźmy przez to razem - powiedziałby pewnie Keret, gdyby od pierwszej strony nie siedział przed komputerem trzymany na muszce przez nieproszonych gości...

  Zapraszamy na fan page Etgara Kereta na FB!

  Te opowiadania to najzabawniejsza, najmroczniejsza i najbardziej przejmująca rzecz, jaką ostatnio czytałem.

  Jonathan Safran Foer

  Magiczne opowiadania Kereta raz jeszcze - jeszcze dojrzalsze i bardziej zajmujące.

  "Haaretz"

  Rewelacyjny pisarz, zupełnie niepodobny do wszystkich pozostałych. Głos nowego pokolenia.

  Salman Rushdie

  Keret potrafi powiedzieć więcej w sześciu akapitach niż większość pisarzy na sześciuset stronach.

  "People"

  Z recenzji poprzednich książek:

  Keret potrafi subtelnie, ale bezbłędnie potrącać w czytelniku te struny, które odpowiedzialne są za tak zwane "szmery w sercu".

  "Exklusiv"

  Opowiastki to krótkie, ledwie na parę kartek, dowcipne, przewrotne, niekiedy słodkie jak romanse lub zapętlone jak kryminały. Wartki, oszczędny język doprawiony odrobiną naiwności i surrealizmu, groteska, śmiech przez łzy.

  "Gazeta Wyborcza"

  Keret, nazywany czołowym pisarzem młodego izraelskiego pokolenia, nie jest ideowcem, działaczem, prorokiem. Jego dowcip, ironia, niekiedy nawet szyderstwo - łączą się dyskretnym współodczuwaniem udręk ludzkich.

  "Nowe Książki"

  Tylko Keret potrafi w jednym tekście pomieścić tyle obrazoburczej kpiny, tyle świetnej zabawy i tyle podskórnego smutku.

  "Życie Warszawy"

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności