Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Kruchy lód. Dziennikarze na wojnie (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Anna Wojtacha
  Okładka książki/ebooka Kruchy lód. Dziennikarze na wojnie

  Okładka książki Kruchy lód. Dziennikarze na wojnie

  Okładka książki Kruchy lód. Dziennikarze na wojnie

  Okładka książki Kruchy lód. Dziennikarze na wojnie

  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy PWN
  Ocena:
  4.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  232
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Ebook

  26,90 zł

  Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

  Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

  Przenieś na półkę

  Kruchy lód jest opowieścią polskiej reporterki, która przedstawia życie codzienne kobiety korespondenta wojennego bez upiększeń i kompromisów. Autorka opisuje swoje wyjazdy do Gruzji, Izraela, Indii, Bangkoku, Serbii oraz Afganistanu. Odsłania szczerą prawdę o tym, co dzieje się przed wyjazdem, w jego trakcie i po powrocie do domu. Pokazuje momenty czasami śmieszne, absurdalne, a także najciemniejsze strony tego zawodu: lęk przed śmiercią, uzależnienia, problemy w rodzinach, niemożność powrotu do szarej rzeczywistości i trudności, które musi znosić kobieta w świecie bez znieczulenia. Mocna, wzbudzająca emocje lektura.
  „Problem w tym, że kamera patrzy zawsze w jedną stronę. Na bohaterów wojny – uchodźców, osierocone dzieci, rannych cywili, pijanych żołnierzy. Reporter staje się bohaterem reportażu dopiero wtedy, gdy zginie.Po drugiej stronie kamery nie ma wielu heroicznych wyczynów i uniesień. Jest radość, bo było się pierwszym, brud, dużo pustych butelek, wściekłość, że nie możemy pomóc – musimy pędzić, jest wejście na żywo. Ale ci, których zostawiliśmy za plecami, wrócą. Żywi czy martwi – będą się śnić, czasem co noc. Kiedy reporter raz wyjedzie na wojnę, nigdy z niej nie wróci. Na początku nie lubiłem tej książki – sądziłem, że dziennikarze nie powinni pisać o sobie. Potem nie mogłem się od niej oderwać. Anka potrafiła napisać, jak tam jest naprawdę”.
  Paweł Reszka, dziennikarz „Wprost”
  „Debiut korespondencją wojenną i to od razu z frontu to osiągnięcie nie lada. Wojtacha zna kamerę, mikrofon i notes. I wie, co to uzależnienie. Widać, u kogo się uczyła”.
  Krzysztof Mroziewicz

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności