ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Kazusy dla aplikantów adwokackich i radcowskich. Prawo karne cywilne gospodarcze i administracyjne. Wydanie 2 (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Kamil Gorzelnik
  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  175
  3w1 w pakiecie:
  PDF
  ePub
  Mobi

  85 szczegółowo opracowanych kazusów dla aplikantów radcowskich i adwokackich.

  Opracowanie uwzględnia najnowsze zmiany aktów prawnych, w tym przepisy nowelizujące KPC wprowadzone ustawą z 4.7.2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1469) oraz zmiany w KPK z 19.7.2019 r. (druk Nr 3251).

  Książka podzielona jest na 4 części:

  • 20 kazusów cywilnych,
  • 20 kazusów karnych,
  • 25 kazusów gospodarczych,
  • 20 kazusów administracyjnych.

  Każdy kazus zawiera stan faktyczny, zadanie, proponowane rozwiązanie oraz wyjaśnienie Autora. Wyjaśnienia w przeważającej części oparte są na orzecznictwie sądowym, w tym orzeczeniach Sądu Najwyższego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego.

  Każdy kazus zawiera praktyczne zagadnienie, z którym aplikant może się potencjalnie spotkać podczas kolokwium w trakcie aplikacji oraz egzaminu adwokackiego lub radcowskiego. Polecenie w kazusie odpowiada zadaniom określonym w ustawie - Prawo o adwokaturze lub ustawie o radcach prawnych.

  Książka skierowana jest przede wszystkim do osób, które ukończyły aplikację adwokacką lub radcowską i ma na celu kompleksowe przygotowanie do egzaminu końcowego. Odbiorcami książki mogą być także aplikanci adwokaccy, radcowscy oraz sądowi, a także studenci prawa chcący pogłębiać zagadnienia z zakresu prawa procesowego oraz prawa gospodarczego.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint