ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Inne Światy, antologia inspirowana pracami Jakuba Różalskiego

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Wydawnictwo:
  Wydawnictwo SQN
  Ocena:
  4.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  608
  Dostępne formaty:
  ePub
  Mobi

  Antologia na miarę naszych czasów

  Mistrzowie słowa i dziesięć całkowicie odmiennych opowieści. Jacek Dukaj, Anna Kańtoch, Robert J. Schmidt, Łukasz Orbitowski, Jakub Żulczyk, Sylwia Chutnik, Aleksandra Zielińska, Jakub Małecki, Aneta Jadowska, Remigiusz Mróz. Co je łączy? Fascynacja obrazami jednego z najbardziej docenianych polskich artystów współczesnych. Niesamowite obrazy Jakuba Różalskiego i ich nieoczywisty przekaz budzący niepokój, często grozę, znajdują odzwierciedlenie w historiach stworzonych przez znakomitych autorów. Książka zawiera kilkadziesiąt ilustracji będących inspiracją dla znajdujących się w niej opowiadań.

  (…) Co łączy krasnoluda w czerwonej czapie na tle swojskiego podlaskiego gumna, maszyny kroczące rodem z Gwiezdnychwojen wędrujące po polach podczas sianokosów na kresowej prowincji i wąsatych husarzy zmagających się w czas srogiej zimy z monstrami ze stali, najeżonymi rurami wydechowymi plującymi smolistym dymem? Wszystkie te obrazy zrodziły się w wyobraźni Jakuba Różalskiego. A potem ruszyły na podbój świata.

  To nie tylko parabola. Znacie już to nazwisko, na pewno tak; a jeśli nie, z pewnością wkrótce poznacie. Nie jest to marketingowa chwalba albo czcze przechwałki – po prostu o Różalskim i jego twórczości jest coraz głośniej na całym świecie; ba, na świecie jak dotąd może nawet głośniej niż w Polsce. To jednak się zmienia – nie może być inaczej, skoro poszczególne przedsięwzięcia oparte na wykreowanych przez tego twórcę światach zdobywają kolejnych fanów, zataczają coraz szersze viralowe kręgi, zapładniają sny.

  Jakub Różalski (rocznik 1981) to malarz, ilustrator, twórca gier i obrazów cyfrowych. W swojej karierze zawodowej pracował już jednak także jako projektant biżuterii, otarł się o gamedev jako artysta koncepcyjny, a nawet dotarł do Hollywood, gdzie pracował przy Skull Island, najnowszejekranizacji przygód King Konga. Jednak skrzydła rozwinął dopiero w roku 2014, po przeprowadzce do Niemiec, kiedy, by odreagowywać cienie korpo-roboty w firmie zajmującej się robieniem gier, zajął się własnymi, niezależnymi projektami (…)

  Fragment książki

  Wybrane bestsellery

  O autorach ebooka

  Jacek Dukaj należy do grona najciekawszych współczesnych polskich prozaików. Pisze głównie literaturę science-fiction choć niektóre z jego utworów można również zaliczyć do gatunku fantasy. Urodził się 30 lipca 1974 roku w Tarnowie, tam też ukończył liceum ogólnokształcące. Studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował w 1990 roku opowiadaniem Złota Galera opublikowanym na łamach miesięcznika Fantastyka, które napisał, gdy miał 16 lat. W późniejszym czasie współpracował z różnymi czasopismami, w których ukazywały się jego teksty. W 1997 pojawił się jego debiut książkowy pt. Xavras Wyżryn. Jest autorem takich książek jak: Extensy, Córka Łópieżcy, czy Lód. Jego opowiadanie Katedra, zawarte w tomie W kraju niewiernych zostało zekranizowane przez Tomasza Bagińskiego. Dzieła Dukaja zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym angielski, czeski, włoski, węgierski, czy rosyjski. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Został sześciokrotnie nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla, a jedenastokrotnie do niej nominowany. Każda jego nowa powieść to ważne wydarzenia w literackim świecie.

  Jakub Małecki - autor wielu opowiadań oraz powieści, m.in. bestsellerowych: Rdzy, Dygotu i Śladów, nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE.

  Laureat Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nominowany również do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” oraz Nagrody im. Stanisława Barańczaka. 

  W 2017 roku został laureatem stypendium Młoda Polska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Remigiusz Mróz - to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy. Urodził się w roku 1987, jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Leona Koźmińskiego, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. Jest autorem cyklu publicystycznego Kurs Pisania i artykułów naukowych. Jednak prawdziwą popularność zdobył dzięki znakomitym powieściom. W swojej twórczości sięga po różne gatunki literackie: powieść historyczna, kryminał, thriller prawniczy, czy science fiction. Znany jest z tego, że często porusza problemy społeczne takie jak kwestia uchodźców, czy mniejszości narodowych. Jest Laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za powieść Kasacja. Jego największe i najbardziej znane dzieła to Trylogia z komisarzem Forstem oraz Trylogia Parabellum. Opublikował trzy powieści pod fikcyjnym pseudonimem literackim Ove Løgmansbø. Remigiusz Mróz prowadzi także bloga, gdzie omawia tematy związane z prawem, pisaniem, fotografią i sportem.

  Sylwia Chutnik, Jacek Dukaj, Aneta Jadowska, Anna Kańtoch, Jakub Małecki, Remigiusz Mróz, Łukasz Orbitowski, Robert J. Szmidt, Aleksandra Zielińska, Jakub Żulczyk - pozostałe książki

  Wydawnictwo SQN - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint