ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Pisma procesowe w sprawach cywilnych z objaśnieniami (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Andrzej Zieliński
  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  795
   
  PDF

  Publikacje z serii Wzory Pism Becka to opracowania zawierające praktyczne wzory pism procesowych i umów. Autorzy omawiają te zagadnienia z wyczuciem potrzeb praktyki, przez co książki z tej serii stanowią profesjonalną pomoc dla radców prawnych i adwokatów.

  Niniejsze opracowanie zawiera 242 wzorów pism procesowych, obejmujące zarówno procesowe, jak i materialno prawne pisma tworzone na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego oraz Kodeksu postępowania cywilnego.

  Obok wzoru konkretnego pisma modelowego, z uwzględnieniem jego poprawnej formy i wymagań co do treści, zamieszczono szczegółowy komentarz, w którym wskazano problemy wynikające na tle tworzenia i stosowania konkretnych pism, w szczególności ułatwiające zrozumienie ich treści oraz zawierające praktyczne wskazówki odnośnie stosowania prawa materialnego, jego wykładni oraz czynności procesowych związanych z danym rodzajem pisma.

  Dla Czytelnika prezentowany zbiór pism, stanowi profesjonalną i nieocenioną pomoc w sporządzaniu pism w konkretnych sprawach w postępowaniu cywilnym zgodnie z wymaganiami formalnymi. Dzięki  objaśnieniom, w których wskazano najczęstsze problemy, powstałe na tle danego pisma, ułatwia zarówno stronom jak i pełnomocnikom procesowym zrozumienie procedury cywilnej.

  Pisma procesowe w sprawach cywilnych przygotowano z myślą o osobach chcących samodzielnie sporządzić określone pismo, jednak ze względu na ich szeroki zakres i uniwersalny charakter, a także zachowanie nazewnictwa i struktury sądów oraz innych organów mogą być one bardzo pomocne osobom świadczącym profesjonalną pomoc prawną tj. radcom prawnym i adwokatom.

  Opracowanie stanowi również nieocenioną pomoc dla aplikantów i studentów prawa.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint