ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

    Horyzont zdarzeń. Parabellum. Tom 2 (ebook)(audiobook)(audiobook)

    Autor:
    Remigiusz Mróz
    Wydawnictwo:
    Erica
    Ocena:
    5.5/6  Opinie: 2
    Stron:
    312
    2w1 w pakiecie:
    ePub
    Mobi

    Desperacka ucieczka na zachód 

    Tego dnia był październik 1939 roku. Maria i Staszek po wszystkich wydarzeniach w Rawiczu tak jak założyli wyruszają do Francji. Zdaje się, że nie mają innego wyjścia, ale jedno niefortunne wydarzenie zrzuca na nich jeszcze więcej kłopotów. Bez grosza przy duszy, mają do pokonania ponad tysiąc kilometrów. Tymczasem Leitner rusza w pogoń – nie chodzi tylko o ujęcie przestępców, ale także o jego honor. Po nieudanej próbie odbicia Obelta, kapitan trafia do obozu jenieckiego, zaś jego podkomendni z Bronkiem na czele starają się przebić na Kresy, do Baranowicz. Zaniewski postanawia odnaleźć Anielę… mimo, że na drodze stoi mu Armia Czerwona. Książka Horyzont Zdarzeń autorstwa Remigiusza Mroza to druga część cyklu Parabellum, opisującego niezwykłą tułaczkę dwóch braci po ogarniętej wojną Europie. Będą walczyć, zabijać, uciekać przed faszystami i bolszewikami, wplątywać się w afery szpiegowskie… Oraz kochać piękne kobiety. 

    (…) Po piętnastu minutach biegu Maria była tak wyczerpana, że złapała Staszka za ramię i dała mu znak, by się zatrzymał. Wziął ją na ręce i wszedł głębiej w las. Protestowała, ale zbył to milczeniem, wszystkie siły przeznaczając na dotarcie w miejsce, które uzna za bezpieczne. Musiał w duchu przyznać, że mimo dobrej kondycji brak mu sił, by nieść ukochaną. Kiedy tylko znów mogła spokojnie nabrać powietrza do płuc, zeskoczyła z jego rąk i spokojniejszym już krokiem ruszyli w dalszą drogę. Niedługo potem dotarli do jeziora otoczonego zewsząd drzewami i schowali się niedaleko brzegu.
    – Co my teraz zrobimy? Christian zaraz roześle listy gończe, nigdy nie przejdziemy przez Rzeszę – powiedziała Maria, poprawiając włosy, koszmarnie zwichrzone podczas przedzierania się przez las.
    – Nasze tożsamości też są spalone.
    – Masz jakiś pomysł? (…) 

                                                                                                  Fragment książki

    O autorze

    Remigiusz Mróz - to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy. Urodził się w roku 1987, jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Leona Koźmińskiego, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. Jest autorem cyklu publicystycznego Kurs Pisania i artykułów naukowych. Jednak prawdziwą popularność zdobył dzięki znakomitym powieściom. W swojej twórczości sięga po różne gatunki literackie: powieść historyczna, kryminał, thriller prawniczy, czy science fiction. Znany jest z tego, że często porusza problemy społeczne takie jak kwestia uchodźców, czy mniejszości narodowych. Jest Laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za powieść Kasacja. Jego największe i najbardziej znane dzieła to Trylogia z komisarzem Forstem oraz Trylogia Parabellum. Opublikował trzy powieści pod fikcyjnym pseudonimem literackim Ove Løgmansbø. Remigiusz Mróz prowadzi także bloga, gdzie omawia tematy związane z prawem, pisaniem, fotografią i sportem.

    Zamknij

    Wybierz metodę płatności