ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Woda różana i chleb na sodzie (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Marsha Mehran
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  243
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Ebook

  29,90 zł

  Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

  Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

  Przenieś na półkę

   

  Woda różana i chleb na sodzie to kontynuacja bestsellerowej Zupy z granatów. Powieść o trzech siostrach, dwóch krajach - i mowie smaków. Mimo że od wydarzeń przedstawionych w poprzedniej książce upłynęło prawie półtora roku, w Ballinacroagh, nadmorskim miasteczku w Irlandii, na siostry Aminpur nadal patrzy się z nieufnością. Trzy Iranki, które uciekły z kraju tuż przed wybuchem rewolucji, wciąż uważane są za obce, a ich orientalną restaurację niektórzy uznają za miejsce rozpusty. W życiu sióstr przychodzi czas na zmiany. Mardżan zakochuje się w angielskim pisarzu, szesnastoletnia Lejla przeżywa okres buntu i marzy o dorosłości, a Bahar zaczyna interesować się duchowością chrześcijańską i coraz poważniej myśli o konwersji. Jakby tego było mało, pewnego dnia zaprzyjaźniona z siostrami włoska imigrantka znajduje w zatoce półżywą dziewczynę. Dziewczyna jest w szoku, nic nie mówi - i wszystko wskazuje na to, że próbowała usunąć ciążę... Marsha Mehran doskonale oddaje atmosferę miasteczka na peryferiach i z humorem odmalowuje prowincjonalną społeczność - z nieznośnymi plotkarami, dyżurnymi dziwakami, fryzjerką-feministką i księdzem, który... zakłada rozgłośnię radiową.

   

  - Mardżan Aminpur - przedstawiła się, uwalniając rękę.

  - Wiem, kim pani jest. Czytałem o pani w "Connaught Telegraph". "Przepisy Mardżan - magia i metafizyka. Najpilniej strzeżony sekret hrabstwa Mayo". - Poruszał w powietrzu dłonią, jakby wyczarowywał nagłówek. - "Numer jeden na liście egzotycznych atrakcji Irlandii".

  - "Connaught" chyba nie był zbyt obiektywny. - Mardżan zarumieniła się. - Wydawca jada u nas w każdą sobotę.

  - Trudno mu się dziwić. To właśnie czar perskiej kuchni. "Dwa dni między listkami bakławy, w cichym odosobnieniu, gdzie dusze dojrzewają w słodyczy..."

  fragment

   

  z recenzji Zupy z granatów:

  Realizm magiczny i przepisy kulinarne. Mehran opowiada o potrawach z pasją - jak o sile natury, miłości, tworzenia. Zupa z granatów to prawdziwa uczta dla zmysłów.

  Ireland on Sunday

   

  Ciepło, romantyzm, irlandzkie miasteczko, perspektywa i doświadczenia imigrantów - wszystko to sprawia, że Zupę z granatów czyta się podobnie jak słynną Czekoladę.

  Sunday Business Post

   

  Książkę polecam zwłaszcza smakoszom i amatorom gotowania, bo daje ona możliwość łączenia przyjemnego z pożytecznym.

  Lampa

   

  Czytelników zachwyci opowieść oraz przepisy, pośród których znajdą także ten na zupę z granatów.

  Publishers Weekly

   

  Klimat perskich przypraw połączony z zapachem Atlantyku znad Zatoki Clew w Irlandii - ludzkie losy rozpatrywane podczas przygotowania obiadu. Codzienność bez wielkich słów.

  wydawca.org

  Wspaniała mieszanka perskich przypraw i irlandzkiego temperamentu. Połączenie niezwykłej historii kobiet z przepisami kulinarnymi, które aż proszą się o wypróbowanie.

  Joanna Sawicka, refugee.pl

   

  Marsha Mehran stworzyła baśniową opowieść utrzymaną w konwencji realizmu magicznego i wypełniła ją pobudzającymi apetyt zapachami, tajemniczymi przyprawami, nieznanymi smakami oraz prawdziwymi przepisami kulinarnymi.

  esensja.pl

   

  Marsha Mehran uwodzi w swoim debiucie książkowym nie tylko sugestywnym opisem aromatów kuchni irańskiej, kolorami perskiego wystroju Café Babylon (gdzie wcale kawy nam nie podadzą, raczej cały obiad, desery i pyszne herbaty), rodzinną atmosferą, zielonością Irlandii, ale również realizmem magicznym. Rodzenie róż, słodki pot i tasiemiec wyżerający złe cechy charakteru to tylko część cudowności, jakie czytelnik spotka w "Zupie z granatów".

  Kamila Michałowska, ksiazki.wp.pl

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności