ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Utracone mikroby. Brakujące ogniwo zdrowia i gorzka prawda o nadużywaniu antybiotyków

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Martin J. Blaser
  Wydawnictwo:
  Galaktyka
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  272
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
  Czytaj fragment

  Powszechnie przyjmowane leki zgubą dla zdrowia? Doktor Martin Blaser bije na alarm i wypowiada wojnę nadużywaniu antybiotyków.

  Utracone mikroby to przestroga dla wszystkich lekarzy, pacjentów i rodziców, by rozważniej podchodzili do kwestii stosowania antybiotykoterapii. Doktor Martin Blaser światowej sławy naukowiec, od 30 lat analizujący wpływ bakterii na ludzki organizm przekonuje, że nadmierne przyjmowanie tych preparatów nieodwracalnie eliminuje naszych wewnętrznych przyjaciół zdrowe mikroby i przyczynia się do takich chorób, jak astma czy alergie. Zatrzymanie plagi współczesnych chorób cywilizacyjnych zależy zatem wyłącznie od nas.

  Ta oparta na najnowszych badaniach książka wyjaśni ci, jak obecność dobrych bakterii może poprawić twoje zdrowie i samopoczucie oraz co możesz zrobić, by uchronić się przed skutkami ich niszczenia. Już dziś zrób pierwszy krok w tym kierunku!

  W Utraconych mikrobach Martin Blaser bije na alarm. Cierpliwie i rzetelnie buduje porywającą historię, opowiadając o tym, że nadużywanie antybiotyków niesie tragiczne konsekwencje wykraczające daleko poza samo zabijanie mikrobów.

  Nature

  Pytana przez innych rodziców, jak to możliwe, że moje córki prawie nie chorują, odpowiadam, że przede wszystkim nie biorą antybiotyków! Cieszę się, że powstała książka, która przedstawia dowody na szkodliwość zbyt częstego stosowania tych leków. Mam też nadzieję, że przekona wszystkich, którzy nie wierzą, iż spustoszenie, jakie antybiotyki mogą poczynić w naszym organizmie, często jest znacznie większe niż to, które poczyniłaby choroba. Takiej publikacji niezwykle mi brakowało. Sprawdź, w jaki sposób budować odporność i dobre zdrowie!

  Paulina Holtz,

  aktorka

  Jelita wraz z zasiedlającymi je mikroorganizmami mogą być źródłem zdrowia lub choroby człowieka. Bez dobrych bakterii jelitowych organizm nie funkcjonuje prawidłowo i rośnie ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych, w tym coraz powszechniej występujących chorób autoimmunologicznych. Martin J. Blaser poszukuje odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań: Czy znalezienie złotego środka w stosowaniu antybiotykoterapii jest możliwe? W jaki sposób człowiek i jego mikroorganizmy mogą żyć w równowadze oraz jak ją zachować we współczesnym świecie? Polecam tę książkę każdemu, kto chce poznać sposoby ochrony naszych mikroorganizmów przed zagładą, której skutki zaczynamy coraz boleśniej odczuwać.

  dr n. med. Mirosława Gałęcka,

  lekarz specjalizujący się w diagnostyce mikroflory jelitowej,

  w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint