ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Skandalistki. Historie kobiet niepokornych (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Elizabeth Kerri Mahon
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  381
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

   

   

  Panteon najbłyskotliwszych kobiet.

  Frida Kahlo, Joanna d'Arc, Mata Hari, Kleopatra, Maria Skłodowska-Curie, Josephine Baker, Isadora Duncan, Zelda Fitzgerald, Anna Boleyn i dwadzieścia sześć innych - nadawały kierunek historii, tworzyły dobra kultury, nauki i sztuki, naruszały zastaną hierarchię wartości. Elizabeth Mahon przedstawia kobiety odważne i zdecydowane, twórcze i inteligentne, trzeźwo myślące i bezwzględne. Opisuje nie tylko działalność publiczną, ale też osobiste losy bohaterek.

  Wszystkie daleko wykraczały poza normy i stereotypy, wszystkie z determinacją broniły własnych przekonań, pragnień, wizji. Nonkonformistki - kiedyś szokowały, z dzisiejszej perspektywy wiemy, że ich poczynania były przejawem walki z traktowaniem płci pięknej jako podpory dla męskiego świata. Postaci te przeważnie budzą nasz podziw, ale nawet jeśli w ich życiorysach pojawia się coś, co wywołuje niesmak, nie przestają nas fascynować. Ponieważ wpłynęły na rzeczywistość, która nie uległaby zmianie, gdyby nie one.

   

  Elizabeth Kerri Mahon z werwą i humorem przedstawia panteon najbardziej błyskotliwych kobiet w historii, wypełniając każdą opowieść fascynującymi szczegółami.

  Carlyn Beccia, autorka The Raucous Royals

  Kto z nas nie woli czytać o sprytnych, energicznych i śmiałych kobietach zamiast o bezbarwnych, cnotliwych posągach życia domowego, o których historia chętnie pamięta, ale które nas nudzą? Brawo dla Elizabeth Mahon za wskrzeszenie wielu dziarskich, pięknych i niekiedy zapomnianych kobiet, które postarały się o to, by mieć tak interesujące życie!

  Jo Manning, autorka My Lady Scandalous

  Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce poznać prawdziwe historie kryjące się za mitami.

  Christina Croft, autorka Most Beautiful Princess

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint