ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Obsesja piękna. Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Renee Engeln
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  416
  Dostępne formaty:
  ePub
  Mobi

  Obsesja piękna. Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety Renee Engeln, to ważna lektura, w której autorka opisuje wpływ otoczenia, gazet, telewizji oraz mediów społecznościowych na poczucie wartości oraz postrzeganie własnego ciała. Czy można ustrzec się przed obsesją piękna? 

  Obrazy szczupłych kobiet o doskonałej cerze i lśniących włosach towarzyszą nam od najmłodszych lat. Bywa, że nawet pięcioletnie dziewczynki świadomie kontrolują swoją wagę. Renee Engeln w swojej przełomowej książce "Obsesja piękna" wyjaśnia, jak ciągłe monitorowanie własnego wyglądu - tak powszechne w czasach Facebooka i Instagrama - negatywnie wpływa na życie kobiet i podkopuje ich zdrowie, dobre samopoczucie i finanse.

  Podprogowe nękanie doskonałym wizerunkiem powoduje u kobiet depresję, redukuje ich ambicje, obniża zdolności poznawcze, wywołuje lęk przed naturalnym procesem starzenia się, a także zaburzenia w odżywianiu. Walka z potęgą mediów jest z założenia nierówna. Nie jesteśmy jednak całkiem bezradni. Dzięki tej książce nauczymy się, jak porzucić krzywdzące schematy myślenia, zmienić sposób postrzegania swojego ciała, odwrócić się od lustra i zamiast się w nim przeglądać - zacząć działać.

  Wybrane bestsellery

  O autorze ebooka

  Dr Renee Engeln - wielokrotnie nagradzana profesor psychologii Uniwersytetu Northwestern. Jej teksty ukazywały się w wielu branżowych magazynach, często występuje w roli specjalisty w New York Time, The Chicago Tribune, Today.com, The Huffington Post. Mówczyni TEDx. Jej wystąpienie TEDx na Uniwersytecie Connecticut ma 450.000 wyświetleń na YouTubie. Mieszka w Evanston w stanie Illinois.

  WAB - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint