Komandosi w białych kołnierzykach. Metody zarządzania stosowane przez najlepszych menedżerów (ebook)(audiobook)(audiobook)
- Autor:
- Rafał Szczepanik
- Wydawnictwo:
- Onepress
- Wydawnictwo:
- Onepress
- Ocena:
- 5.2/6 Opinie: 13
- Stron:
- 344
- Druk:
- oprawa miękka
- 3w1 w pakiecie:
-
PDFePubMobi

Opis książki
Czytaj fragment
- Jak zarządzają zespołami dowódcy elitarnych jednostek wojskowych?
- Jak kierują projektami liderzy wypraw polarnych i himalajskich?
- Jak komunikują się, planują i podejmują decyzje oficerowie wywiadu?
- Jak Ty możesz wykorzystać ich doświadczenia w swojej firmie?
Kryminał z wkładką dla szefa
Druga powieść Rafała Szczepanika udowadnia, że jest on nie tylko wyjątkowym fachowcem od mechaniki ludzkich zachowań, ale i jednym z najlepszych autorów książek sensacyjnych w Polsce. Nie tak dawno jego książka -- 17 śmiertelnych błędów szefa -- znalazła się na szczytach list bestsellerów, a dziś znów przyszedł czas, by wejść w świat wartkiej akcji, historii tajnych szpiegów i metod zarządzania wprost z elitarnych jednostek wojskowych.
Ta książka to niesamowita hybryda. Z jednej strony wciągająca opowieść o międzynarodowej aferze, w którą zamieszane są służby specjalne. Z drugiej -- świetny podręcznik z dziedziny zarządzania firmą, projektami i zespołami. Bo praca menedżera jest niczym obowiązki agenta -- albo coś wiesz, albo giniesz! Fundamentalnych zasad, których należy trzymać się w biznesie, można nauczyć się właśnie od dowódców jednostek wojskowych, kierowników wypraw polarnych, liderów akcji ratowniczych. Ci ludzie działają w ekstremalnych warunkach -- pod ogromną presją czasu, przy skrajnym zmęczeniu, w zaskakujących sytuacjach, zagrożeni realnym ryzykiem śmierci. Mimo to udaje im się sprawić, że zespół osiąga postawiony przed nim cel. A potem wraca z akcji. Cało. Bez konfliktów. Z motywacją do podjęcia kolejnego przedsięwzięcia. Jak oni to robią? O tym właśnie jest ta książka.

Podobne produkty
-
Jak zarobić (duże) pieniądze Jak zarobić (duże) pieniądze
Felix Dennis
-
Ekonomia wdzięczności Ekonomia wdzięczności
Gary Vaynerchuk
-
Wybij się! Wybij się!
Gary Vaynerchuk
-
Przebij się! Przebij się!
Gary Vaynerchuk
-
Biblia copywritingu Biblia copywritingu
Dariusz Puzyrkiewicz
-
Osobista reputacja. Jak budować markę w dobrym ... Osobista reputacja. Jak budować markę w dobrym stylu
Ewa Wilmanowicz
Recenzje (13)
-
biznes.onet.pl 2012-04-18
Wiele korporacji i dużych firm przy szkoleniu menadżerów czy nawet przy ich zatrudnianiu posiłkuje się doświadczeniem oficerów wojskowych. Praktyka pokazuje, że zarządzanie na poziomie wojska nie różni się zbyt wiele od zarządzania zasobami ludzkimi w korporacjach.
Dobry lider w firmie, podobnie jak dowódca na polu bitwy, musi na bieżąco analizować szanse i zagrożenia, wytyczać zadania, a także motywować swoich podwładnych. Oto kilka przykładów.
W firmie, podobnie jak na wojnie, trzeba planować, budować strategię, opracowywać scenariusze na wypadek trudnych sytuacji, a także należy być o krok przed konkurencją (lub wrogiem). Aby to wszystko się powiodło i przyniosło oczekiwany rezultat potrzebny jest zgrany, zdyscyplinowany i zmotywowany zespół, który będzie wiedział co ma robić.
Zadanie nie dla każdego
Zadaniem dobrego menadżera jest w pierwszej kolejności poznanie swoich podwładnych. Nie wystarczy znać tylko ich doświadczenia zawodowego. Bardzo ważne jest by znać ich mocne, a także słabe strony charakteru. Pozwoli to na dobieranie odpowiednich zadań, pod kątem osobowości danego członka zespołu. Tak jak w wojsku dowódca introwertycznemu analitykowi nie zleci działań w terenie, tak ty nie powinieneś zlecać mu prezentacji rezultatów twojego ostatniego projektu przed zarządem. Zamiast tego wykorzystaj jego osobowość do tworzenia takiej publikacji. Nikt lepiej niż on nie podkreśli najważniejszych szczegółów i nie napisze trafniejszych wniosków. Samą prezentację dokumentu powinniśmy zlecić innemu członkowi, który choć znany jest z niedokładności to ma bardzo dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne i nie boi się publicznych wystąpień.
Motywacja i jeszcze raz motywacja
Zlecenie i odpowiedni podział zadań to nie wszystko. Musisz jeszcze odpowiednio zmotywować swoich pracowników, by z zaangażowaniem podeszli do swoich działań. Zapomnij o długich przemówieniach rodem z amerykańskich filmów wojennych, które ma napełnić serca wiarą w zwycięstwo. Tu tak naprawdę ogromną rolę odgrywa nie twoja ekspresja ale empatia w poznaniu potrzeb każdego z członków twojego zespołu. Tradycyjne pochwały oczywiście sprawdzą się w każdym wypadku, jednak jeżeli będą one stosowane zbyt często, to spowszednieją. Jeżeli widzisz, że któryś z twoich pracowników jest mocno ukierunkowany na karierę to nic go bardziej nie zmotywuje do pracy niż wizja awansu. Inny pracownik ma od kilku miesięcy duży kredyt mieszkaniowy Wizja podwyżki będzie nieoceniona. Ktoś inny lubi być wyróżniany z tłumu, więc postawienie go za wzór innym pracownikom niechybnie sprawi, że dana osoba zyska siły do kolejnych działań.
Możesz też dowiedzieć się o zainteresowaniach swoich podwładnych. Pamiętaj – im więcej o nich wiesz, tym lepiej będziesz potrafił ich zmotywować. Od dawna na kursach wojskowych podkreślane jest, że oddział jest tak skuteczny, jak ilość informacji o nim zebranych przez dowódcę.
Decyzja nie śpi
Przy temacie wiedzy i informacji kluczowy jest jeszcze jeden aspekt. Rolą dobrego menadżera, podobnie jak dowódcy, jest podejmowanie odpowiednich decyzji, na podstawie dostępnych wiadomości. Aby decyzja mogła być jak najbardziej pełna, powinna być podparta maksymalną ilością wiedzy. Pozwala to wyeliminować występowanie niespodziewanych elementów, które mogą wpłynąć na powodzenie akcji. Menadżer, czy też dowódca, powinien na podstawie swoich informacji oszacować szanse oraz zagrożenia i dopiero w oparciu o te dane podjąć decyzję. Oczywiście wielokrotnie zdarza się, że nie posiada on pełnej wiedzy, a co za tym idzie nie ma 100% przekonania, że decyzja będzie trafna. Jednak w obliczu konieczności jej podjęcia nie należy jej odkładać i zawsze trzeba wybrać jakieś rozwiązanie. Musisz pamiętać, że jeżeli podejmujemy decyzję nie mając całościowego oglądu to mamy wtedy 50% szans na to, że zrobimy słusznie. W wypadku, gdy będziemy zwlekać z jej podjęciem może się okazać, że zostanie ona podjęta za późno. A to sprawi, że nie będziemy mieli najmniejszych szans na sukces. Rolą dobrego menadżera nie jest więc podejmowanie tylko i wyłącznie dobrych decyzji, ale podejmowanie ich w odpowiednim momencie. Podobnie jest w wojsku, gdzie ceni się ludzi, którzy działają, a nie czekają na rozwój sytuacji i ruch wroga.
O tym, że zachowania wojskowych dowódców doskonale sprawdzają się na korporacyjnym polu walki możemy przekonać się w książce Rafała Szczepanika pt. „Komandosi w białych kołnierzykach” (wydawnictwo OnePress 2009), w której w bardzo przystępny sposób zaprezentowane są mechanizmy stosowane przez wojskowych oraz sposoby, którymi możemy się posłużyć, by przenieść je do naszej firmy. Ciekawa jest sama forma podania tych informacji. Książka jest powieścią polityczną, w której mocny akcent położony jest na dowodzenie i podejmowanie decyzji. -
kariera.pb.pl DI, 2010-04-29
Kryminał z wkładką dla szefa. Tak wydawnictwo Onepress reklamuje podręcznik - napisany w formie powieści - zawierający metody zarządzania podpatrzone w jednostkach specjalnych. Dzięki tej książce odpowiesz sobie na następujące pytania: * Jak zarządzają zespołami dowódcy elitarnych jednostek wojskowych * Jak kierują projektami liderzy wypraw polarnych i himalajskich * Jak komunikują się, planują i podejmują decyzje oficerowie wywiadu * Jak Ty możesz wykorzystać ich doświadczenia w swojej firmie Druga powieść Rafała Szczepanika udowadnia, że jest on nie tylko wyjątkowym fachowcem od mechaniki ludzkich zachowań, ale i jednym z najlepszych autorów książek sensacyjnych w Polsce. Nie tak dawno jego książka - "17 śmiertelnych błędów szefa" - znalazła się na szczytach list bestsellerów, a dziś znów przyszedł czas, by wejść w świat wartkiej akcji, historii tajnych szpiegów i metod zarządzania wprost z elitarnych jednostek wojskowych.
Ta książka to hybryda. Z jednej strony wciągająca opowieść o międzynarodowej aferze, w którą zamieszane są służby specjalne. Z drugiej - świetny podręcznik z dziedziny zarządzania firmą, projektami i zespołami. -
Puls Biznesu, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. DI, 2010-03-05
Kryminał z wkładką dla szefa. Tak wydawnictwo Onepress reklamuje podręcznik - napisany w formie powieści - zawierający metody zarządzania podpatrzone w jednostkach specjalnych. Dzięki tej książce odpowiesz sobie na następujące pytania: * Jak zarządzają zespołami dowódcy elitarnych jednostek wojskowych * Jak kierują projektami liderzy wypraw polarnych i himalajskich * Jak komunikują się, planują i podejmują decyzje oficerowie wywiadu * Jak Ty możesz wykorzystać ich doświadczenia w swojej firmie Druga powieść Rafała Szczepanika udowadnia, że jest on nie tylko wyjątkowym fachowcem od mechaniki ludzkich zachowań, ale i jednym z najlepszych autorów książek sensacyjnych w Polsce. Nie tak dawno jego książka - "17 śmiertelnych błędów szefa" - znalazła się na szczytach list bestsellerów, a dziś znów przyszedł czas, by wejść w świat wartkiej akcji, historii tajnych szpiegów i metod zarządzania wprost z elitarnych jednostek wojskowych. Ta książka to hybryda. Z jednej strony wciągająca opowieść o międzynarodowej aferze, w którą zamieszane są służby specjalne. Z drugiej - świetny podręcznik z dziedziny zarządzania firmą, projektami i zespołami.
-
Eurobankier.pl
Denzel Johnson - analityk CIA, osoba odpowiedzialna za ukrywanie akcji przewożenia talibów do Polski na przesłuchania. Dmitrij Borysov - szef polskiej placówki SVR (Służba Wywiadu Zagranicznego Rosji), osoba odpowiedzialna za akcję werbowania zawieszonych członków WSI.
Ryszard Nowicki - Polak, podróżnik i menedżer, wplątany w międzynarodową rozgrywkę szpiegowską. Do zlikwidowania. Aktualne miejsce pobytu: Antarktyda, ścigany przez grupę "czyszczącą" CIA.
Kilka ciał zmarłych talibów, na których wykonywano eksperymenty medyczne z tajną substancją pozbawiającą snu - niewygodny dowód, który dostał się w niepowołane ręce Nowickiego, i który musi zostać "wyczyszczony" przez CIA.
Tak rozpoczyna się intryga nowej książki Rafała Szczepanika "Komandosi w białych kołnierzykach. Metody zarządzania stosowane przez najlepszych menedżerów" (Wydawnictwo Onepress, 2009). Autor zgrabnie połączył w niej gorące polityczne tematy z pierwszych stron gazet z zawsze modnym wątkiem szpiegowskim. Na tym tle przedstawia i omawia skuteczne zachowania przywódcze jakie może zastosować w swojej pracy menedżer. I to nawet taki menedżer, który posiada stopień wojskowy z dopiskiem "rezerwy".
Na przykład: przy okazji pościgu za Nowickim na Antarktydzie poznasz trzy kluczowe cechy dobrego menedżera :
1) sprawne podejmowanie decyzji w oparciu o ograniczony zasób danych - dowiesz się, że lepsza jest dobra decyzja teraz niż świetna decyzja jutro, bo gdy ściga cię oddział wyszkolonych zabójców, każda sekunda odkładania decyzji w którą stronę uciekać to sekunda bliżej śmierci,
2) stosunek do konkurencji - przekonasz się, że szacunek w stosunku do konkurenta jest lepszy od lekceważenia, bo nie grozi nieprzyjemnymi, zaskakującymi niespodziankami typu "nie spodziewałem się, że oni mają broń, po co im broń na Antarktydzie, do pingwinów będą strzelać " (dla celów humorystycznych nie czepiamy się, że na Antarktydzie nie ma pingwinów),
3) zróżnicowane i trafne traktowanie podwładnych - z dwóch komandosów, identycznie wyszkolonych, jeden jest urodzonym samotnym wilkiem, drugi zaś, członek stada, świetnie funkcjonuje tylko pod okiem dowódcy. Zarządzanie nimi w sposób sprzeczny z ich uzdolnieniami spowoduje, że samotny wilk w grupie straci koncentrację, natomiast członek stada przestraszy się odpowiedzialności podczas misji typu "na własną rękę". Efekt: w obu przypadkach nie wykonają zadania jak trzeba, albo wykonają ale z niemożliwymi do przyjęcia stratami lub konsekwencjami (przeciek do mediów, dekonspiracja).
Książka świetnie sprawdza się jako podkład szkolenia oraz wyjście do coachingowej dyskusji w zespole na temat jak możemy stać się jeszcze bardziej skuteczni, jeszcze mniej podatni na zewnętrzne niespodzianki. No i całkiem miło się ją czyta jako powieść szpiegowsko-sensacyjną.
Więcej wskazówek i porad związanych ze skutecznym zarządzaniem, opakowanych w zgrabną intrygę szpiegowsko-sensacyjną łączącą WSI, CIA, talibów, wywiad rosyjski i tajną substancję tworzącą superżołnierzy, znajdziesz w książce "Komandosi w białych kołnierzykach. Metody zarządzania stosowane przez najlepszych menedżerów" Rafała Szczepanika. -
Forbes
Jednostki specjalne,szefowie firm,duzi inwestorzy - wbrew pozorom więcej łączy te trzy grupy twardzieli, niż dzieli. Doświadczenia elitarnych żołnierzy można wykorzystać nie tylko w codziennym zarządzaniu, ale też przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Jak to zrobić Prostej odpowiedzi nie ma, ale Komandosi w białych kołnierzykach" Rafała Szczepanika aż kipią od przykładów. Zdaniem autora, doświadczonego trenera biznesu, praca menedżera czy inwestora jest jak robota agenta. Obowiązuje zasada: albo coś wiesz i to wykorzystujesz,albo giniesz.l to powinno wystarczyć za całą recenzję.
-
Business English Magazine i Startup Magazine
Ta książka to niesamowita hybryda. Z jednej strony wciągająca opowieść o międzynarodowej aferze, w którą zamieszane są służby specjalne. Z drugiej - świetny podręcznik z dziedziny zarządzania firmą, projektami i zespołami. Praca menedżera jest niczym obowiązki agenta - albo coś wiesz, albo giniesz! Fundamentalnych zasad, których należy trzymać się w biznesie, można nauczyć się właśnie od dowódców jednostek wojskowych, kierowników wypraw polarnych, liderów akcji ratowniczych.
Ci ludzie działają w ekstremalnych warunkach - pod ogromną presją czasu, przy skrajnym zmęczeniu, w zaskakujących sytuacjach, zagrożeni realnym ryzykiem śmierci. Mimo to udaje im się sprawić, że zespół osiąga postawiony przed nim cel. A potem wraca z akcji. Cało. Bez konfliktów. Z motywacją do podjęcia kolejnego przedsięwzięcia.
Jak oni to robią? O tym właśnie jest ta książka.
- Jak zarządzają zespołami dowódcy elitarnych jednostek wojskowych?
- Jak kierują projektami liderzy wypraw polarnych i himalajskich?
- Jak komunikują się, planują i podejmują decyzje oficerowie wywiadu?
- Jak Ty możesz wykorzystać ich doświadczenia w swojej firmie?
Druga powieść Rafała Szczepanika udowadnia, że jest on nie tylko wyjątkowym fachowcem od mechaniki ludzkich zachowań, ale i jednym z najlepszych autorów książek sensacyjnych w Polsce. Nie tak dawno jego książka - 17 śmiertelnych błędów szefa - znalazła się na szczytach list bestsellerów, a dziś znów przyszedł czas, by wejść w świat wartkiej akcji, historii tajnych szpiegów i metod zarządzania wprost z elitarnych jednostek wojskowych.
Rafał Szczepanik jest jednym z założycieli firmy szkoleniowej Training Partners. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń integracyjnych i grach strategicznych. Wcześniej współtworzył portal Pracuj.pl i przez pięć lat był jego wiceprezesem. Pracował też w Danii i Gwatemali. Został uznany za jednego z czterech najlepszych polskich trenerów w kategorii "gry symulacyjne" (ranking firm szkoleniowych magazynu "Profit" i KPMG). Prywatnie alpinista i podróżnik, zdobywca Bieguna Północnego. Wspiął się też na najwyższe szczyty Andów i Alp, brał udział w wyprawach do Tybetu i na Antarktydę. -
Gazeta Ubezpieczeniowa Aleksandra Wysocka-Zańko, 08/09/2009
Są Talibowie. CIA. Nielegalne lądowania na polskim lotnisku w Szymanach. Wywiad. Kontrwywiad. Dziennikarze śledczy. Zalew Zegrzyński. Polarnicy, stacje badawcze i oba bieguny. A na deser jeszcze podręcznik dla kandydatów na dowódców jednostek specjalnych. Pomimo to, a może właśnie dlatego, książki Rafała Szczepanika Komandosi w białych kołnierzykach nie czyta się już tak dobrze jak pierwszej części (17 śmiertelnych błędów szefa).
Głównym celem Komandosów było przełożenie doświadczeń "ekstremalnego" zarządzania na codzienną praktykę biznesową. "Od lat mam okazję uczyć się zarządzania zespołami i projektami od niezwykłych przywódców. Są dowódcami elitarnych jednostek wojskowych, kierownikami wypraw polarnych i wysokogórskich, liderami akcji ratowniczych. Mimo to ja - menedżer w komercyjnej firmie - korzystam z ich doświadczeń każdego dnia. Są inspirujące" - pisze autor we wstępie. "Obserwowałem, jak oficerowie zarządzają skomplikowanymi przedsięwzięciami. Widziałem, jak liderzy wypraw kierują swoimi zespołami na biegunie północnym, Antarktydzie i w Himalajach. Patrzyłem na szefów drużyn ratowniczych, gdy w Alpach i Andach rozwiązywali nagle kryzysy czy udraż-niali komunikację pomiędzy grupami poszukiwawczymi. Ci ludzie realizują swoje menedżerskie zadania w najtrudniejszych warunkach, jakie można sobie wyobrazić".
Żeby nie było, Komandosi mają wiele zalet. Wątki sensacyjne trzymają w napięciu, a edukacyjne są wyłożone zrozumiale. Książka pozostaje jedną z lepszych powieści wśród podręczników biznesowych i jednym z lepszych podręczników biznesowych wśród powieści. Więcej zarzutów można mieć do literackich aspektów książki niż do merytorycznych. Zbyt wiele wątków i "letnich" postaci, które nie potrafią wzbudzić u czytelnika silnych emocji i zainteresować swoim losem. Szkoda, że autor nie poświęcił więcej uwagi wiceprezesowi Nowickiemu, który zdecydowanie się wyróżnia na tle innych, mniej wyrazistych bohaterów. Tak naprawdę moje zarzuty do książki biorą się stąd, że Szczepanik ma potencjał na świetnego pisarza literatury sensacyjnej, a tutaj jego talent nieco się rozmywa. Chętnie bym przeczytała jego książkę, której akcja dzieje się na biegunie albo w Himalajach, bez tej całej otoczki menedżerskiej. Jednak nawet w swojej obecnej postaci "Komandosów" warto mieć na półce. -
Magazyn Literacki Książki Joanna Habiera, 01/07/2009
Książka Szczepanika - z podtytułem "Metody zarządzania stosowane przez najlepszych menedżerów" - to oryginalna hybryda: opowieść o międzynarodowej aferze, w którą zamieszane są służby specjalne i podręcznik o zarządzaniu firmą, projektami i zespołami. Pierwsza polska kryminalna powieść menedżerska, a zarazem specyficzny podręcznik instruktażowy: jak być skutecznym szefem. Ponoć praca menedżera jest podobna do pracy agenta - albo coś wiesz, albo giniesz! Wie coś o tym bohater książki Szczepanika - agent Ryszard Nowicki. Jest tu wartka akcja, tajne przez poufne, szpiedzy, agenci plus metody zarządzania rodem z elitarnych jednostek wojskowych!
Szczepanik, specjalista od mechaniki ludzkich zachowań, specjalizuje się w prowadzeniu treningów w formie outdoor. Tutaj radzi i odradza, przestrzega i zachęca. Przekonuje, że w biznesie można wykorzystać doświadczenia dowódców elitarnych jednostek wojskowych, liderów wypraw polarnych i himalajskich, a także ofecerów wywiadu. Po czym poznamy lidera? Na czym polega coach? Kim jest strateg? Jak najlepsi kierują projektami? Jak zarządzają zespołem? Jak planują i podejmują decyzje?
To książka dla tych, którzy lubią thrillery, są szefami i potrzebują dobrego poradnika, dla tych, którzy szukają prezentu dla szefa oraz dla tych, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym. A więc: mów zwięźle, bądź czujny, przewidujący, elastyczny i stanowczy. -
Gazeta MSP
Przeczytasz pierwszy rozdział, pierwsze kilka stron, pierwsze dwa zdania, a gwarantuję, że nie oderwiesz się od książki, póki jej nie skończysz. To jedna z tych pozycji, która obłędnie wciąga. Autor - wybitny fachowiec od mechaniki ludzkich zachowań, ojciec doskonałych książek sensacyjnych - stworzył z jednej strony wciągającą opowieść o międzynarodowej aferze, w która zamieszane są służby specjalne, a z drugiej świetny podręcznik z dziedziny zarządzania firmą, projektami i zespołami. Rewelacyjne połączenie przyjemności, dreszczyku i elementu dydaktycznego. Zapraszam do pasjonującej lektury!
-
CEO Zbigniew Grzegorzewski, 01/07/2009
Wydawca napisał o tej książce, że jest hybrydą. Trafnie, bowiem jedna z jej części jest powieścią.
Jednak jest to książka dla menedżerów, zapewniam, bo początek recenzji mógł wywołać wątpliwości. Autor jest założycielem firmy szkoleniowej, specjalizuje się w prowadzeniu gier strategicznych.
Książkę tworzą cztery części. Pierwsza dotyczy funkcjonowania wybitnych zespołów, niezwykłych projektów i skuteczności menedżerów. To właśnie ta część jest powieścią, która menedżerom opowiada o tym, jak kierują projektami liderzy wypraw polarnych i himalajskich, a także dowódcy elitarnych jednostek wojskowych. Każdy z jej rozdziałów zakończony jest fragmentem wykładu dla kandydatów na dowódców jednostek specjalnych.
Druga część to studia przypadków dotyczące zarządzania i przywództwa. Mamy tu studium dotyczące największego producenta maszyn przemysłowych w USA, firmy Caterpillar, ale także funkcjonowania liderów na przykładzie The Beatles. Kolejna część zawiera osiem pomysłów na zarządzanie zespołami, a czwarta jest omówieniem badań o stylach przywództwa preferowanych przez polskich menedżerów. -
menedzer.wp.pl
Najpowszechniejszą przyczyną upadków firm jest niedostateczna kontrola nad finansami. Prowadzone na świecie badania niezmiennie wskazują, że jest to przyczyną około jednej trzeciej bankructw. Osoby zarządzające firmami, wszystko jedno czy dużymi, czy małymi, często pozostawiają kwestie finansowe do rozwiązania swoim księgowym na koniec roku. Zazwyczaj przedsiębiorcy tacy żywią błędne przekonanie, że prowadzenie ksiąg to czynność pozostająca w oderwaniu od „prawdziwych” zadań menedżerskich takich jak zdobywanie klientów czy wytwarzanie produktu. Do czasu, gdy księgowy dostarczy pierwsze wyniki, większość małych firm i całkiem sporo firm dużych zabrnie już zbyt daleko na ścieżce prowadzącej do finansowej zagłady, by można je było jeszcze uratować. Nawet ci przedsiębiorcy, którzy rzeczywiście proszą o rady księgowego lub swój bank, często nie rozumieją terminów, za pomocą których opisywana jest kondycja firmy.
Założeniem autora niniejszej książki jest pomoc tym menedżerom i przedsiębiorcom, którym finanse przedsiębiorstw wydają się bardzo zawiłym i skomplikowanym zagadnieniem. Istotnie przy pierwszym kontakcie z tą materią może się ona wydawać dość mglista. Pierwszy krok na drodze do poznania finansów jest najtrudniejszy. Jednak nie da się od tego uciec, a ta książka podchodzi do tematu naprawdę od strony praktycznego biznesu, a nie od strony sali wykładowej. Po przejrzeniu kolejnych rozdziałów i rozwiązaniu zadań lub poleceń, nabierzesz ochoty do sprawdzenia nabytych umiejętności na prawdziwym obiekcie - własnej firmie. I o to właśnie chodzi: żeby się nie bać finansów, żeby używać ich z głową do pomnażania i ochrony pieniędzy. -
Personel Plus
Druga powieść Rafała Szczepanika udowadnia, że jest on nie tylko wyjątkowym fachowcem od mechaniki ludzkich zachowań, ale i jednym z najlepszych autorów książek sensacyjnych w Polsce. Ta książka to hybryda. Z jednej strony wciągająca opowieść o międzynarodowej aferze. Z drugiej - świetny podręcznik z dziedziny zarządzania firmą, projektami i zespołami.
-
Rzeczpospolita
To książka hybryda. Z jednej strony wciągająca opowieść o międzynarodowej aferze ze służbami specjalnymi, z drugiej - podręcznik zarządzania firmą, projektami i zespołami. Według autora praca menedżera jest jak obowiązki agenta - albo coś wiesz, albo giniesz.
Szczegóły książki
- ISBN Książki drukowanej:
- 978-83-246-2054-8, 9788324620548
- Data wydania książki drukowanej:
- 2009-04-08
- ISBN Ebooka:
- 978-83-246-3117-9, 9788324631179
- Data wydania ebooka:
-
2010-12-14
Data wydania ebooka często jest dniem wprowadzenia tytułu do sprzedaży i może nie być równoznaczna z datą wydania książki papierowej. Dodatkowe informacje możesz znaleźć w darmowym fragmencie. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami sklep@ebookpoint.pl.
- Format:
- A5
- Numer z katalogu:
- 4923
- Rozmiar pliku Pdf:
- 2.3MB
- Rozmiar pliku ePub:
- 2.3MB
- Rozmiar pliku Mobi:
- 2.3MB
- Pobierz przykładowy rozdział PDF
Spis treści
- Wstęp (13)
- Rozdział 1. (19)
- Rozdział 2. (33)
- Rozdział 3. (49)
- Rozdział 4. (67)
- Rozdział 5. (83)
- Rozdział 6. (99)
- Rozdział 7. (115)
- Rozdział 8. (133)
- Rozdział 9. (151)
- Rozdział 10. (167)
- Rozdział 11. (183)
- Rozdział 12. (193)
- Rozdział 13. (217)
- Rozdział 14. (231)
- Epilog (243)
- Studium przypadku nr 1 (249) W firmie jak w The Beatles
- Studium przypadku nr 2 (253) Rewolucja w organizacyjnym DNA
- Studium przypadku nr 3 (263) Integracja w dżungli
- Studium przypadku nr 4 (275) Zatrudniaj szalone charaktery
- Studium przypadku nr 5 (279) Fajna firma i fajny szef
- Studium przypadku nr 6 (293) Najszybsze zespoły świata
- Studium przypadku nr 7 (297) Lepszy zastępca to więcej czasu
- Pomysł 1. (305) Zrób coś nietypowego, wyróżniającego Cię wśród konkurencji, coś, co zaskoczy rynkowych rywali
- Pomysł 2. (307) Pozwól swoim ludziom samodzielnie rozwiązać problem
- Pomysł 3. (309) Wdrażaj i upowszechniaj najlepsze pomysły podwładnych
- Pomysł 4. (311) Każde zagrożenie tak naprawdę jest szansą
- Pomysł 5. (313) Mądrze inwestuj swój czas w coaching
- Pomysł 6. (315) Pozwól ludziom zrozumieć firmę z różnych perspektyw - nie tylko ich własnego stanowiska
- Pomysł 7. (317) Dopasuj system motywacyjny do specyfiki zespołu i realizowanych zadań
- Pomysł 8. (319) Powiąż cele osobiste pracownika z zawodowymi
- Mapa Stylów i Ról Kierowniczych (325)
- Role kierownicze (326)
- Style zarządzania (333)
Od autora (9)
Część 1. Wybitne zespoły, niezwykłe projekty, skuteczni menedżerowie (11)
Część 2. Niezwykłe przykłady zarządzania i przywództwa. Studia przypadków, które Cię zaskoczą (247)
Część 3. Pomysły ośmiu menedżerów. Praktyczne i sprawdzone rozwiązania (303)
Część 4. Portret polskiego szefa (323)
Oceny i opinie klientów (13)
(5)
(5)
(3)
(0)
(0)
(0)
6 oceniona przez: 2009-05-25
6 oceniona przez: Paweł, Konsultant 2014-02-03
6 oceniona przez: 2013-11-12
6 oceniona przez: 2013-11-05
6 oceniona przez: 2009-04-22
5 oceniona przez: Robert Klimek, Projeckt Manager 2012-03-20
5 oceniona przez: Kamil, sales eng. 2012-06-29
5 oceniona przez: 2015-02-24
5 oceniona przez: 2016-01-03
5 oceniona przez: 2013-02-12
4 oceniona przez: 2016-07-04
4 oceniona przez: 2012-02-22
4 oceniona przez: 2009-10-29
więcej opinii