ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Kod szczęścia (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Richard Wiseman
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  261
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Czy ludzie faktycznie dzielą się na urodzonych szczęściarzy i wiecznych pechowców?
  I czy słusznie mówi się, że to los się do nas uśmiecha, a nie na odwrót?

  Richard Wiseman postanowił zgłębić naturę szczęścia - wszystkie "sprzyjające okazje", "korzystne przełomy" czy "bycie we właściwym miejscu o właściwym czasie". Pracował dziesięć lat, przebadał ponad czterystu chętnych i doszedł do rewolucyjnych wniosków.
  Karolina, opiekunka społeczna, która w ciągu jednego tygodnia skręciła kostkę, upadła  i uszkodziła sobie plecy oraz wjechała w drzewo podczas lekcji nauki jazdy dla większości z nas byłaby beznadziejnym przypadek pechowca. Nie dla Wisemana. W Kodzie szczęścia profesor udowadnia, że sposób zachowania i myślenia ma znaczny wpływ na poczucie szczęścia, bo owo upragnione szczęście to nie tylko zbieg okoliczności. Ci, do których uśmiecha się los, sami mu najczęściej pomagają.
  Intuicja podpowiada, że należy być skupionym i z determinacją dążyć do jasno wyznaczonego celu, podczas kiedy jest to najprostsza metoda by przegapić wspaniałe okazje, które mogłyby uszczęśliwić każdego. Wiseman proponuje metody, które mogą ulepszyć nasze życie, a na pewno pomogą zrozumieć przysłowie, którym opatrzona jest książka: "Wrzućcie szczęściarza w morze, a wypłynie z rybą w ustach".  Według Wisemana najbardziej nawet błahe obserwacje mogą powiedzieć zaskakująco wiele o otaczającym nas świecie, a przy okazji stają się kopalnią użytecznej wiedzy.
  Maciej Robert, "Życie Warszawy"

  Zdumiewający jest efekt, jaki Richard Wiseman wzbudza w czytelniku - autentyczna chęć naukowej, choć zabawnej przygody.
  Jacek Orlicz, www.qfant.pl

  Od kiedy "Kod szczęścia" okazał się bestsellerem, Wisemana można zobaczyć na kampusie uniwersyteckim równie często, co w telewizji.
  "The Guardian"

  Wiseman dowiódł, że nie rodzimy się szczęśliwi, my się tacy stajemy.
  www.psychologytoday.com

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności