ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Ciemność płonie (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Jakub Ćwiek
  Wydawnictwo:
  Wydawnictwo SQN
  Ocena:
  4.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  320
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Kiedy Ciemność Cię dostrzeże 

  Dawny dworzec w Katowicach. Idealna sceneria do kręcenie filmów katastroficznych. W takiej atmosferze Jakub Ćwiek umieścił akcję swojej książki. Świat przemieszczających się ciągle podróżnych i świat mieszkańców, tych, którzy uciekają przed Ciemnością. Bezdomni. Niegdyś mieli rodziny, pracę, wiedli mniej lub bardziej szczęśliwe życie. Dziś mają tylko siebie i stare, śmierdzące dworcowe hale. Wybrała ich bowiem Ciemność. Zapłonęła i nigdy już nie zgasła. Dworzec to ostatnia ostoja pozornej wolności, poza nim czai się ogień i śmierć. Natalia, atrakcyjna studentka zaczepiona przez stojące obok nieciekawe towarzystwo. Tylko ten jeden biedny człowiek reaguje na to niewłaściwe zachowanie. Dziewczyna w podzięce za pomoc oddaje starszemu mężczyźnie znalezioną w portfelu monetę. Nieświadomie bierze tym samym na siebie cudze przekleństwo. Już wkrótce i dla niej zapłonie Ciemność, zamieniając jej życie w horror. Ratunku może szukać tylko wśród podobnych sobie. Dworzec Katowice czeka… Ciemność płonie to książka, która przypomina nam dlaczego boimy się ciemności. Baśniowy horror, który zaskakuje czytelnika coraz bardziej przerażającym obrotem spraw. Znajome miejsca dodają fabule niepokojącej realności. Tym razem autor daje się poznać z tej mroczniejszej strony, kreując własną wizję piekła. 

  (…) Richitig gryfny tym krziżik! – zawołał rudawy gówniarz, gapiąc się bezczelnie między piersi Natki. Stojący wokół niego kumple parsknęli śmiechem.

  Dziewczyna mimowolnie zagryzła wargi i odwróciła wzrok, udając, że nagle zainteresowały ją banery rozwieszone na Spodku. W pierwszej chwili chciała też zasłonić dekolt, ale to byłby wyraźny znak dla tych gnojków, że ich odzywki jakoś ją ruszyły. Nie miała zamiaru dawać im tej satysfakcji. Najwyższy spośród piątki – łysy chudzielec w poprzecieranym ortalionie – podszedł kilka kroków, by ponownie wlepić wzrok w biust Natki. Śmierdziało od niego przetrawioną wódką i potem.

  – Ciul, jakby kożdy krojc tak wyglądoł, to som bych się kupił różaniec – stwierdził, przechylając lekko głowę, jakby kontemplował dzieło sztuki. – Chciałabyś mie ponawracać, dziołszko?

  Natka stłumiła w sobie odpowiedź, stanowczo zbyt odważną jak na sytuację, w której się znalazła. Zerknęła ukradkiem w stronę pozostałych osób na przystanku, ale oczywiście nikt niczego nie chciał widzieć. Gruba kobieta w wełnianej, stanowczo za grubej na tę porę roku spódnicy wciąż studiowała „Vivę”, a siedzący najbliżej mężczyzna w garniturze zacisnął mocniej ręce na uchwycie aktówki i spuścił wzrok, przyglądając się swoim butom. Dwóch nastolatków wciąż rozmawiało o grach. Oni jedni co chwila zerkali w stronę dziewczyny i stojącej obok bandy, ale zaraz odwracali głowy (…)

                                                                                                            Fragment książki

  O autorze

  Jakub Ćwiek jest polskim pisarzem, publicystą, konferansjerem, znawcą popkultury i miłośnikiem muzyki rockowej. Urodził się 24 czerwca 1982 roku w Opolu, wychowywał w Głuchołazach. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od czasu studiów jest członkiem Śląskiego Klubu Fantastyki. Dawniej był członkiem, wiceprezesem oraz opiekunem sekcji teatralnej Słudzy Metatrona. Debiutował w roku 2005 zbiorem opowiadań Kłamca. Opowiadanie Cicha noc zostało nominowane do Nagrody Janusza A. Zajdla. Do tej nagrody nominowany był dziesięciokrotnie. Otrzymał ją w 2011 roku za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach. Opowiadanie Samobójca zostało wystawione przez grupę teatralną Słudzy Metatrona, Jakub Ćwiek wcielił się w postać Lokiego. Ogromną popularność przyniósł mu także cykl Chłopcy. W swojej twórczości nawiązuje do popkultury: filmów, seriali, utworów muzycznych, a także mitologii. Prywatnie jest ojcem dwójki dzieci – Zuzi i Samuela.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności