Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Ciemno, prawie noc (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Joanna Bator
  Wydawnictwo:
  WAB
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  625
  Druk:
  oprawa twarda
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Książka

  39,99 zł

  Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

  Ebook

  31,89 zł

  Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

  Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

  Przenieś na półkę

  Powieść napisana przez Joannę Bator, za którą otrzymała Literacką Nagrodę Nike 2013! Zekranizowana przez Borysa Lankosza.

  Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty przemocy wobec zwierząt, w końcu pojawia się prorok, Jan Kołek, do którego w biedaszybieprzemówiła wałbrzyska Matka Boska Bolesna. Po jego śmierci grupa zbuntowanych obywateli gromadzi się wokół samozwańczego "syna", Jerzego Łabędzia.

  Alicja ma zrobić reportaż o zaginionej trójce dzieci, ale jej powrót do Wałbrzycha jest także powrotem do dramatów własnej rodziny: śmierci rodziców, samobójstwa pięknej starszej siostry, zafascynowanej wałbrzyską legendą księżnej Daisy i zamku Książ. Wyjaśnianiu tajemnicy Andżeliki, Patryka i Kalinki towarzyszy więc odkrywanie tajemnic z przeszłości Alicji.

  W swojej najnowszej książce Joanna Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której na co dzień nie chcemy pamiętać.

  Z recenzji poprzednich książek:

  Najważniejszy tekst literacki przełożony z polskiego od czasu Wojny polsko-ruskiej Doroty Masłowskiej i Gnoja Wojciecha Kuczoka.

  Richard Kämmerlings, Die Welt (o Piaskowej Górze)

  Zmysł obserwacji, doskonałe wyczucie języka, a przede wszystkim warsztat pisarski Joanny Bator nadają mikrokosmosowi śląskiego osiedla z wielkiej płyty wymiar uniwersalny.

  Marta Kijowska, Neue Zürcher Zeitung (o Piaskowej Górze)

  Opowieść dygresyjna, ironiczna, empatyczna, sarkastyczna i - gdy mówi o mężczyznach - często satyryczna. Przywodzi na myśl prozę Elfriede Jelinek.

  Jörg Plath, Deutschlandradio Kultur (o Piaskowej Górze)

  Od pierwszych stron Chmurdalii czujemy powieściowy oddech, spokojny rytm i tok narracji, który dziś jest rzadkością w polskiej literaturze.

  Justyna Sobolewska, Gazeta Wyborcza

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności