ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje

Hack Wars. Tom 1. Na tropie hakerów

Czytając wstęp do „Hack Wars - na tropie hakerów”, możemy dowiedzieć się, iż założeniem autora było przygotowanie pozycji zarówno dla początkującego jak i dość zaawansowanego użytkownika komputerów. Niestety, nie końca się to udało.
W książce znajdziemy sporo bezużytecznych informacji, np. siedem stron ze spisem liczb od 0 do 255 wraz z ich binarnymi i ósemkowymi odpowiednikami lub 36-stronicowy opis komend DOS-a (streszczenie komend Uniksa mieści się na dwóch stronach). Z kolei lektura rozdziału 6. (kurs programowania dla hakerów) paradoksalnie nauczy nas nie tylko dodawania liczb i wyświetlania napisu Hello word! w języku C, ale także operacji na przerwaniach. A to wszystko w wielce popularnym i nieśmiertelnym środowisku DOS.
Umieszczanie tego typu porad w książce o hakerach, aspirującej do miana poważnej, wydaje się być co najmniej nie na miejscu. Szczególnie jeśli jedynym systemem omawianym pod kątem programowania jest DOS, a w następnym rozdziale autor przechodzi bez słowa wprowadzenia do dużo bardziej skomplikowanych fragmentów kodu przeznaczonych dla środowiska UNIX i MS Windows.
W „Hack Wars - na tropie hakerów” znajdziemy jednak także cenne informacje. Do takich z pewnością można zaliczyć opis popularnych protokołów - zasady ich działania, problemy i potencjalne dziury. Opisane zostały również metody ataków (wraz z nieco przeterminowanymi przykładami.
„Hack Wars - na tropie hakerów” z pewnością można polecić początkującym użytkownikom oraz osobom nieświadomym zagrożeń pochodzących z internetu. Jednak szanujący się informatyk niewiele skorzysta na kilometrowych listingach archaicznych exploitów, które wykorzystują dawno już połatane dziury.
hakin9 Andrzej Nowak, 2/2004

Cisco. Receptury

Recepty na Cisco

System operacyjny IOS firmy Cisco z jednej strony charakteryzuje się znacznymi możliwościami, z drugiej jednak jest bardzo skomplikowany. Większość zadań można w nim realizować na wiele sposobów, a tymczasem czas leci... W sukurs tym, których interesuje zastosowanie od razu najwłaściwszego rozwiązania, przyszli Kevin Dooley i Ian J. Brown, autorzy książki „Cisco. Receptury”, proponowanej przez wydawnictwo Helion.
Większość zadań konfiguracyjnych systemu może zostać podzielona na kilka niezależnych etapów. W tej sytuacji administratorowi sieci niezbędny jest przede wszystkim zestaw dobrych receptur - informacji do realizacji najczęściej powtarzających się zadań. I takie, w liczącej blisko 1000 stron książce, otrzymuje. „Cisco. Receptury” to przykłady rozwiązań większości problemów konfiguracyjnych.

Dziennik Łódzki N&#059; 12 maj 2004

Zaawansowane modele finansowe z wykorzystaniem Excela i VBA

Dla przeciętnego komputerowca Excel to sporządzanie prostych zestawień i wykonywanie mało skomplikowanych obliczeń. Tymczasem w rękach specjalisty Excel staje się potężnym narzędziem przydatnym w analizie skomplikowanych zagadnień finansowych. I tym skomplikowanym możliwościom poświęcona jest książka „Zaawansowane modele finansowe z wykorzystaniem Excela i VBA”. Autorzy Mary Jackson i Mike Staunton wydaną przez Helion pozycję już we wstępie adresują do finansistów i menedżerów, co nie wyklucza zaznajomienia się z nią osób mniej wtajemniczonych w te zagadnienia, przyszłych magistrów i słuchaczy ostatnich lat studiów licencjackich.
Dziennik Łódzki n; 05/05/04

Internet. Kurs

<b>Internet wciąż odkrywany</b> <p>Ci, którym wydaje się, że już wszystko wiedzą o Internecie, zapewne będą mile zaskoczeni po lekturze książki wydawnictwa Helion „Internet. Kurs”, odkrywając nowe tajniki sieci. Autorzy Maria Sokół i Maciej Kunowski nie tylko skupiają się na powszechnie znanych możliwościach Internetu jako źródła informacji wszelkiego rodzaju, ale także jako, na razie rzadko używanego, środka komunikacji. Dowiadujemy się, jak rozmawiać przez sieć, jak przez telefon (nie płacąc przy tym ogromnych rachunków), dokonywać zakupów, pobierać filmy i muzykę, wreszcie pracować, nie ruszając się z domu. Pozycja jest kierowana do początkujących użytkowników, nie mających większego doświadczenia w obsłudze komputera, ale także bardziej doświadczeni wiele na tej lekturze skorzystają. Opisywane programy zostały umieszczone na dołączonej do książki płycie CD.
Dziennik Łódzki N 28 kwietnia 2004

Internet. Kurs

"Internet. Kurs" to pozycja kierowana do początkujących użytkowników komputerów, dzięki której mogą zapoznać się z możliwościami oferowanymi przez Internet. Zgodnie z założeniami serii zagadnienia prezentowane są w formie krótkich opisów oraz listy czynności, które należy wykonać krok po kroku w celu uzyskania oczekiwanego efektu. Istotne znaczenie mają przy tym liczne ilustracje ułatwiające przyswajanie materiału.
Proces zdobywania wiedzy rozpoczyna się od wyjaśnienia czym jest Internet i w jaki sposób się do niego podłączyć. Godne odnotowania są przy tym wskazówki na temat bezpieczeństwa. Następnie czytelnik poznaje podstawy posługiwania się przeglądarką stron WWW i wyszukiwania informacji. Uczy się także korzystania z poczty elektronicznej, grup dyskusyjnych i komunikatorów internetowych. Autorzy przekonują, że Internet można również wykorzystać do znalezienia partnera życiowego, prezentując serwisy randkowe. Całość wieńczy omówienie procesu tworzenia prostej strony WWW.
Na płycie CD-ROM dołączonej do książki umieszczone zostały wersje instalacyjne programów omawianych w poszczególnych rozdziałach oraz dodatkowe narzędzia przydatne w czasie korzystania z Internetu.
Prezentowana publikacja zasługuje na uwagę jako wartościowy podręcznik wprowadzający początkujących użytkowników w świat Internetu. Przystępna forma przekazywania treści sprawia, że dobrze sprawdzi się on jako pomoc w samodzielnej nauce korzystania z dobrodziejstw sieci.
Magazyn Internet KK; 04/04
Sposób płatności
Zabrania się wykorzystania treści strony do celów eksploracji tekstu i danych (TDM), w tym eksploracji w celu szkolenia technologii AI i innych systemów uczenia maszynowego. It is forbidden to use the content of the site for text and data mining (TDM), including mining for training AI technologies and other machine learning systems.