ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje

Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych

Dzięki dzisiejszemu oprogramowaniu praktycznie każdy może stworzyć stronę WWW. Jednak, by dobrze to zrobić, by strona podobała się, a użytkownicy z przyjemnością ją odwiedzali -- to już bardziej złożony problem. Na szczęście jest poradnik, który może pomóc w jego rozwiązaniu -- książka wydawnictwa Helion o dość niecodziennym tytule "Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych", napisana przez Steve Kruga.
Autor w książce zawarł wskazówki, które sprawią, że tworzone przez was witryny będą przejrzyste i łatwe w nawigacji. W kolejnych rozdziałach pokazuje, jak powinien wyglądać proces projektowania witryny, wypełniania jej informacjami oraz testowania gotowego produktu. Słowem, wystarczy trochę pomyśleć, by inni już nie musieli, odwiedzając wasze strony WWW.
Dziennik Łódzki pio; 13 lipca 2005

SZTUKA PERSWAZJI, czyli język wpływu i manipulacji

Okazuje się, że słowa mogą czynić cuda. Oczarowują, osaczają, hipnotyzują i co za tym idzie, przekonują. Ułatwiają lub wprost przeciwnie, niepotrzebnie komplikują nasze relacje z ludźmi. Koniecznie sięgnij po tę książkę, by uświadomić sobie, jak często bywasz manipulowana, choć o tym nie wiesz. Koniecznie musisz nauczyć się przed tym bronić. KU przestrodze, by nie dawać się więcej zwodzić "gładkim słówkom".
Cosmopolitan 07/2005

AutoCAD 2005 PL. Pierwsze kroki

Na pierwszy rzut oka większość programów inżynierskich wydaje się bardzo skomplikowana. Nie inaczej jest z najpopularniejszym z nich -- programem AutoCAD. Jednak, posiadając dobry podręcznik -- jak wydany przez Helion "AutoCAD 2005 PL. Pierwsze kroki" - spokojnie możemy zacząć penetrować obszary wiedzy, które uznawaliśmy do tej pory za zbyt tajemnicze.
Andrzej Pikoń napisał książkę dla tych, którzy chcą rozpocząć pracę z najnowszą wersją AutoCADa, a nie mają doświadczenia w pracy z programami do wspomagania projektowania. Autor na serii przykładów pokazuje, jak stworzyć rysunek techniczny, wykorzystując podstawowe narzędzia programu -- od prostych linii do wydrukowania efektu pracy. Wszystko omówione zostało krok po kroku, w sposób przejrzysty nawet dla początkujących użytkowników.
Dziennik Łódzki pio; 6 lipca 2005

Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych

Twórcy serwisów internetowych bardzo często koncentrują swą uwagę przede wszystkim na technicznych aspektach funkcjonowania witryny. Podejmują decyzje związane z technologami wykorzystywanymi do jej budowy, a następnie wykonują szereg działań mających na celu skuteczne wypromowanie ich dzieła. Często nie zdają sobie sprawy z tego, że zasadniczy wpływ na postrzeganie serwisu przez użytkowników ma to, czy zapewnia on oczekiwaną funkcjonalność oraz komfort obsługi. O tym jak istotne są to kwestie możemy przekonać się sięgając po prezentowaną publikację.

Autor rozpoczyna swe rozważania od podzielenia się z czytelnikami kilkoma podstawowymi uwagami na temat zawartości książki i znaczenia funkcjonalności witryn. W pierwszym rozdziale przybliża opracowane przez siebie pierwsze prawo funkcjonalności, które stanowi jednocześnie tytuł książki. Następnie wyjaśnia w jaki sposób użytkownicy korzystają ze stron WWW, podkreślając wpływ tych obserwacji na pracę projektantów witryn.
Kolejny rozdział niesie ze sobą wskazówki dotyczące podstaw projektowania serwisu, który będzie chętnie przeglądany przez użytkowników. Kontynuując lekturę dowiadujemy się jak istotne jest precyzyjne zdefiniowanie opcji, których wybór zależy od użytkowników. Zapoznajemy się też z zasadami przygotowywania tekstów na potrzeby stron WWW. Wśród rozważanych zagadnień pojawiają się również aspekty związane z projektowaniem mechanizmu nawigacji, opracowywaniem strony głównej oraz unikaniem fałszywych argumentów na temat funkcjonalności stron internetowych.
Na zakończenie mamy okazję zapoznać się z metodami testowania tworzonego serwisu oraz sugestiami traktującymi o sposobach wyciągania prawidłowych wniosków z wyników uzyskanych podczas testów.

Steve Krug uświadamia czytelnikom, iż istotne znaczenie dla popularności serwisu internetowego mają nie tylko technologie wykorzystane do jego przygotowania oraz działania promocyjne, lecz przede wszystkim decyzje związane z funkcjonalnością i wygodą jego użytkowania. Warto zapoznać się z opiniami w tym zakresie, aby przyswoić sobie zasady projektowania witryn, do których internauci będą z przyjemnością powracać.

Magazyn Internet KK; 06/2005

BIOS. Leksykon kieszonkowy. Wydanie II

Dla większości użytkowników Bios to tylko zbiór dziwnych opcji, które w niewiadomy sposób wpływają na działanie komputera. Prawda jest jednak nieco inna. Prawidłowe skonfigurowanie Biosu może znacząco wpłynąć na poprawę i przyspieszenie pracy komputera, jak i może skutecznie opóźnić zakup nowych podzespołów czy całego komputera. Aby do tego doprowadzić należy jednak wiedzieć co, gdzie i jak zmienić. Pozycja ta to kompendium wiedzy z zakresu Biosu. Za jej pomocą możemy szybko poznać strukturę jego działania i skonfigurować go tak, aby podnieść wydajność naszego komputera. Opisane są sposoby konfigurowania najnowszych opcji w jakie wyposażone są współczesne płyty główne, przedstawiono narzędzie Setup dostępne w Biosach i podano wiele porad przydatnych każdemu, zarówno początkującemu jak i zaawansowanemu użytkownikowi komputera, który chętnie zmierzył by się z jego konfiguracją. Wszystkie opcje ułożone są w porządku alfabetycznym, co sprawia że nie trzeba przerabiać książki "od deski do deski".
Magazyn Literacki Książki ost; 05/2005
Sposób płatności
Zabrania się wykorzystania treści strony do celów eksploracji tekstu i danych (TDM), w tym eksploracji w celu szkolenia technologii AI i innych systemów uczenia maszynowego. It is forbidden to use the content of the site for text and data mining (TDM), including mining for training AI technologies and other machine learning systems.