Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  W Rzymie jak w domu (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Rosita Steenbeek
  Wydawnictwo:
  Marginesy
  Wydawnictwo:
  Marginesy
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  288
  Druk:
  oprawa miękka
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
  Rzym jest jak morze. Im dalej, tym głębiej. Życia nie starczy, żeby to wszystko poznać mówi jeden z rzymskich znajomych Rosity Steenbeek. Autorka po dziesięciu latach wraca do Rzymu i opowiada o wiecznym mieście, a także na nowo się w nim zakochuje. Bywa w miejscach, o których turysta zaczytany w standardowych przewodnikach nie wie, mimo że ma je na wyciagnięcie ręki.

  Wysypisko śmieci z czasów cesarza Augusta przebudowane na dyskoteki, podziemia Teatru Pompejusza we własnej piwnicy, kocie forum, tajne archiwum w Watykanie, Złoty Dom Nerona, zaćmienie słońca nad Rzymem, ruiny świątyni Wenus to tylko skrawek tego, o czym dowiaduje się Rosita. A oprócz oglądania miejsc nieoczywistych, spotyka także niebanalnych ludzi: dawnych przyjaciół i znajomych, duchownych, archeologów, artystów i złodziei. Oraz wnuka Lugiego Pirandella, który chcąc pozostać wolnym mieszka na ulicy.

  Rosita Steenbeek w atrakcyjny sposób łączy świat antyczny ze światem współczesnym.
  Haagsche Courant
  Rzym jest cudowny dzięki lekkiemu i zabawnemu stylowi, jakim Steenbeek opisuje miasto.
  Algemeen Dagblad
  Nieskrywana deklaracja miłości do Rzymu.
  PZC

  Rosita Steenbeek (ur. 1957) holenderska pisarka, tłumaczka i aktorka. Studiowała kilka lat filologię klasyczną oraz teologię. Chciała kontynuować rodzinną tradycję i zostać pastorem. Zmieniła jednak zdanie i przeniosła się na wydział literatury holenderskiej i współczesnej na Uniwersytecie w Amsterdamie. Podczas studiów grała zarówno na scenie, jak i w filmach. Zadebiutowała w 1994 roku powieścią De laatste vrouw i od tego czasu opublikowała ponad dziesięć książek. Od prawie trzydziestu lat mieszka na zmianę w Amsterdamie i Rzymie.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności