ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Starość aksolotla (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Jacek Dukaj
  Wydawnictwo:
  Grupa Allegro
  Ocena:
  4.5/6  Opinie: 24
  Stron:
  295
  3w1 w pakiecie:
  PDF
  ePub
  Mobi

  Zupełnie niekonwencjonalna wizja świata po apokalipsie

  Kosmiczny kataklizm pozbawia Ziemię wszystkiego co żywe. Za sprawą jakiejś tajemniczej siły, niezidentyfikowanej energii z kosmosu na niebieskiej planecie ginie wszystko co składa się z białka. Cała reszta funkcjonuje bez większych zakłóceń, wszystkie nieżywe wytwory człowieka działają dalej, tylko, że nie ma już tych, którym były przydatne. Na krótko przed katastrofą nielicznym ludziom udaje się przekopiować scyfryzowane umysły w hardware. Pogrążeni w nostalgii ocaleńcy tworzą cywilizację po cywilizacji, życie po życiu i ludzkość po ludzkości. Te wolne umysły, które same siebie nazywają Transformerami, które wciąż w jakimś zakresie czują się ludźmi i w poszukiwaniu materialnej powłoki próbują wykorzystać to co akurat jest dostępne. Proza Jacka Dukaja opowiada o odwróceniu porządków życia i śmierci, postępu i stagnacji, tego, co biologiczne, i tego, co mechaniczne; o tajemnicy duszy ludzkiej i odwiecznej samotności człowieka, czy to w ciele, czy w pancernej stali robota. Starość aksolotla to pierwsza w Polsce książka cyfrowa, która uzyskała wspaniałą oprawę plastyczną, dzięki czemu angażuje czytelników na wielu poziomach.  

  (…) — Co jest?
  — Armageddon, kurwa mać — sapnęła Rytka, nie podnosząc głowy.
  Nikt mu nie chciał wyjaśnić, byli jak ogłuszeni. Wszedł na gazeta.pl i przeczytał wyboldowane na czerwono: ZAGŁADA?! FALA NEUTRONOWA W WARSZAWIE O 19.54. Potem gazeta.pl zmieniła się w Error 404.
  — Co to właściwie jest „fala neutronowa”?
  — Guglnij se, baranie.
  Wszyscy guglali. Wikipedia się zawiesiła. Na światowych serwisach znalazł tłumaczenia dla laików: bomba neutronowa zabija tak zwanymi szybkimi neutronami, nie samą falą uderzeniową; budynki i sprzęty pozostają nietknięte, ginie natomiast materia organiczna — i to na razie wyglądało na najcelniejszą diagnozę katastrofy.
  W przypadku neutronowych bomb mowa jednak o niewielkich zasięgach i kilkudziesięciogodzinnym okresie od napromieniowania do zgonu. A tu smażyło ludzi niemal momentalnie, kamery uliczne z azjatyckich metropolii pokazywały tysiące przechodniów skoszonych prawie na miejscu, aleje trupów, nad którymi tylko wiatr porusza reklamami i śmieciami (…)

                                                                                                Fragment książki

  O autorze ebooka

  Jacek Dukaj należy do grona najciekawszych współczesnych polskich prozaików. Pisze głównie literaturę science-fiction choć niektóre z jego utworów można również zaliczyć do gatunku fantasy. Urodził się 30 lipca 1974 roku w Tarnowie, tam też ukończył liceum ogólnokształcące. Studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował w 1990 roku opowiadaniem Złota Galera opublikowanym na łamach miesięcznika Fantastyka, które napisał, gdy miał 16 lat. W późniejszym czasie współpracował z różnymi czasopismami, w których ukazywały się jego teksty. W 1997 pojawił się jego debiut książkowy pt. Xavras Wyżryn. Jest autorem takich książek jak: Extensy, Córka Łópieżcy, czy Lód. Jego opowiadanie Katedra, zawarte w tomie W kraju niewiernych zostało zekranizowane przez Tomasza Bagińskiego. Dzieła Dukaja zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym angielski, czeski, włoski, węgierski, czy rosyjski. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Został sześciokrotnie nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla, a jedenastokrotnie do niej nominowany. Każda jego nowa powieść to ważne wydarzenia w literackim świecie.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint