ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Prawicowe dzieci czyli blef IV RP

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Leszek Misiak
  Prawicowe dzieci czyli blef IV RP Leszek Misiak - okładka ebooka

  Prawicowe dzieci czyli blef IV RP Leszek Misiak - okładka ebooka

  Prawicowe dzieci czyli blef IV RP Leszek Misiak - okładka audiobooka MP3

  Prawicowe dzieci czyli blef IV RP Leszek Misiak - okładka audiobooks CD

  Wydawnictwo:
  Oficyna AURORA
  Ocena:
  4.0/6  Opinie: 3
  Stron:
  288
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Czasy się zmieniają, autorytety upadają 

  Tym razem tylko prawda i to bolesna, taka której nie chcemy przyjąć. Z pewnymi faktami ciężko się pogodzić. Jak choćby z tym, że byliśmy i jesteśmy, ofiarami maskarady, że daliśmy się omamić rzekomo prawicowym „autorytetom”. Do bólu szczera książka jest niezwykle potrzebna dla czystości zdrowia publicznego w Polsce. To co w niej zawarte będzie trudne do zaakceptowania nie tylko przez opisanych antagonistów, ale także wielu uczciwych Polaków-narodowców i niektórych pasterzy Kościoła. Nie ma w niej agitacji w jakąkolwiek stronę. Jest wolna od umizgów politycznych wobec jakiejkolwiek partii, bez zamiaru przypodobania się tej czy innej grupie politycznej, czy społecznej. Tylko prosty przekaz i ważna refleksja. 

  (…) Oddajemy niniejszym do rąk Państwa książkę, która z pewnością wywoła wiele kontrowersji. Już sam fakt, że edycji tej podjęło się wydawnictwo, którego właścicielowi bliskie są wartości głoszone powszechnie przez opisywane w niej postaci, może niektórych dziwić. Z tego też powodu zamieszczam to słowo wstępu, aby wyjaśnić przyczyny takiego działania tym wszystkim, którzy poczuć się mogą zdezorientowani. Otóż wyjaśnienie kryje się właśnie w głoszeniu wartości, a najwłaściwiej byłoby rzec, poprzestawaniu na deklaracjach nie mających przełożenia na czyny. Idee szczytne, hasła piękne… A przecież, po owocach ich poznacie.
  Przez wiele lat dawałem wiarę w tak zwane obiektywne trudności, konieczność politycznej elastyczności, dyplomatycznego współdziałania opozycji z ideowymi przeciwnikami – dla dobra Polski. Jednak efekty tych poczynań, a w ogromnej większości zaniechań, widzimy aż nadto wyraźnie. Zaniechanie jest również grzechem. W sprawach podstawowych, grzechem nierzadko dużo większego kalibru, aniżeli popełnione wprost zło. Z czasem przestawałem mieć nadzieję, że to środowisko zmieni cokolwiek, dziś jestem już pewien, że nie zmieni niczego, co wpłynęłoby w sposób zdecydowany na lepszą przyszłość naszego kraju i jego mieszkańców (…)

                                                                                                                       Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint