ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Osiemnaście stopni poniżej zera (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Stefan Ahnhem
  Okładka książki/ebooka Osiemnaście stopni poniżej zera

  Okładka książki Osiemnaście stopni poniżej zera

  Okładka książki Osiemnaście stopni poniżej zera

  Okładka książki Osiemnaście stopni poniżej zera

  Zajrzyj do książki

  Wydawnictwo:
  Marginesy
  Wydawnictwo:
  Marginesy
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  528
  Czas nagrania:
  18 godz. 19 min.
  Czyta:
  Mariusz Bonaszewski
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
   
  Audiobook w mp3

  Kolejne kryminalne przygody Fabiana Riska i jego kolegów z pracy

  Osiemnaście stopni poniżej zera to trzecia powieść Stefana Anhema, równie dobra jak pozostałe. Książka jest znakomitym połączeniem kryminału i akcji, z dynamiczną fabułą i wiarygodnym psychologicznie umotywowanym przestępstwem. Po szalonym pościgu dwóch samochodów przez centrum Helsingborga jedno z aut wpada do basenu portowego. Wszystko wskazuje na to, iż był to wypadek, ale wkrótce się okazuje, że kierowca zatopionego samochodu, znany przedsiębiorca w branży IT i twórca popularnej gry na telefon, był martwy już od wielu tygodni, a jego zwłoki zostały zamrożone. Sprawę przejmują policjanci z Helsinborga, z Fabianem Riskiem na czele. Rozpoczyna się walka z czasem, w której nic nie okazuje się takie, jakim się z początku wydawało. Wkrótce sprawy przybierają tak nieoczekiwany obrót, że Fabian przestaje wierzyć w swój własny osąd. Zarazem ma świadomość, że jeśli szybko nie znajdzie rozwiązania, w zamrażarce wyląduje kolejna ofiara.

  (…) „Jeszcze tylko trzydzieści metrów” – pomyślał, zamykając za nią drzwi. Zaledwie chwila, podczas której musiał udawać miłego i zapewniać dziewczynie poczucie bezpieczeństwa, ale nie przesadnie, żeby nie zdradzić zniecierpliwienia. Miała być do końca przekonana, że pójście z nim do jego domu było wyłącznie jej decyzją.

  Zadrżała z zimna, prawą dłonią ścisnęła podszyją krótki kożuszek i pozwoliwszy się wziąć za lewą rękę, dała się poprowadzić do domu. Uznał to za dobry znak, zwłaszcza po tak trudnej dla siebie kolacji. Musiał użyć wszystkich swoich sztuczek, żeby nie zdołała go przejrzeć, dostrzec szczeliny w jego nieszczerym uśmiechu, i nie odeszła od stołu.

  Spotkali się w Grand Hôtel Mölle, zgodnie z planem. Czekała na skórzanej kanapie w hotelowym lobby. Trzymała w dłoni kieliszek, a długie nogi skrzyżowała w atrakcyjnej pozie. Uderzyła go myśl, że wygląda wręcz identycznie jak na fotografii, którą wcześniej widział. Miała takie same ciemne, króciutkie jak u chłopca włosy, usta umalowane ciemnoczerwoną szminką i wystające kości policzkowe. Nawet jej cera, którą wcześniej brał za wyretuszowaną w programie komputerowym, wyglądała, jakby nigdy nie wystawiono jej na działanie niszczycielskich promieni słońca (…)

                                                                                                      Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint