ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Nic oprócz strachu (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Magdalena Knedler
  Wydawnictwo:
  Czwarta Strona
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  536
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Sieć kłamstw zaciska się coraz mocniej 

  W szwedzkim mieście Ystad Anna Lindholm miała rozpocząć nowe życie. Kobieta pochodzi z Polski i pracuje w miejscowej policji. Wcześniej w Szwecji spędzała wakacje i tu też została by spełnić swoje marzenia. W Ystad toczy się jej kariera policyjna oraz poukładane życie prywatne, u boku kochającego męża, który prowadzi dobrze prosperującą firmę meblarską. Pewnego dnia jednak harmonia znika, bo dwie życiowe ścieżki Anny zaczynają się niebezpiecznie splatać… Vidar – mąż Anny, ulega wypadkowi, w wyniku którego przestaje chodzić. Niedługo potem policjantka otrzymuje list z więzienia, z którego dowiaduje się, że zdarzeniu winny jest Narcyz – seryjny morderca, którego doprowadziła do skazania. Faktów jednak nie udaje się potwierdzić, bo Narcyz umiera otruty. Jednak kobieta otrzymuje listy z rysunkami, szkieletów, kwiatów, narcyzów i cytatów z książek Oskara Wilde’a. Anna staje się coraz bardziej niespokojna, czuje się obserwowana, a każdy dzień wypełnia niepewność. Nawiązuje współpracę ze swoim przyjacielem z policji. Kobieta cały czas nie wie, gdzie czai się zagrożenie. Pierwsza część trylogii z komisarz Anną Lindholm to znakomity kryminał z rozbudowaną warstwą obyczajową na miarę Camilli Läckberg. 

  (…) Ingvar Frisk przyglądał jej się z uwagą. Milczał. Anna potrząsnęła głową i przymknęła oczy. Nie była już w tamtym lesie. Nie widziała płomieni, nie czuła bólu. Nie było tutaj też Vidara, jej męża. Obok Anny stał zupełnie inny mężczyzna, który doskonale wiedział, o czym teraz myśli. Otworzyła oczy i zerknęła na niego. Ingvar przypominał bardziej Włocha niż Szweda. Miał ciemną karnację, czarne włosy i oczy. Anna uśmiechnęła się mimowolnie. Zawsze lubiła na niego patrzeć, teraz jednak szybko przywołała się do porządku. Wbiła wzrok w skupisko kamieni. Przyjechała tutaj po raz pierwszy od dawna, a przecież kiedyś Ales Stenar było jednym z jej ulubionych miejsc. I to jeszcze zanim dowiedziała się, że tę samą przestrzeń upodobała sobie także córka słynnego komisarza Wallandera z powieści Henninga Mankella. Anna zdawała się nieświadomie kroczyć tą samą drogą, którą poruszał się bohater Mankella. Nie wiedziała tylko, czy to dobrze. Kto wie? Może ona również była wytworem czyjejś wyobraźni? Marionetką wprawianą w ruch ręką niewidzialnego lalkarza? Tyle tylko, że w literaturze zawsze znajdzie się miejsce na cudowny zbieg okoliczności, niespodziewane rozwiązanie wszystkich dramatów tego świata, a prawda za każdym razem wypłynie na wierzch. Pojawi się deus ex machina, który nikogo nie zdziwi ani nie zgorszy. W jej historii natomiast nie przyszedł jeszcze czas na żadne sensowne rozwiązanie (…) 

                                                                                                            Fragment książki

  O autorze

  Magdalena Knedler - autorka powieści obyczajowych, w tym świetnie przyjętej Dziewczyny z daleka, a także detektywistycznych, w tym Nie całkiem białego Bożego Narodzenia. Nagrodzona statuetką Emocje 2017 przyznawaną przez Radio Wrocław Kultura za gatunkową wszechstronność i wysoką jakość literacką, a przez Gazetę Wyborczą dwukrotnie nominowana do nagrody WARTO (w 2016 i 2018). Ocean odrzuconych jest jej dwunastą książką.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint