ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Ksin. Początek (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Konrad T. Lewandowski
  Wydawnictwo:
  Nasza Księgarnia
  Ocena:
  4.5/6  Opinie: 6
  Stron:
  368
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Stworzenie, zwinniejsze niż jakikolwiek człowiek i bardziej ludzkie niż jakiekolwiek zwierzę. Bestia z silnym poczuciem prawości wyrusza w świat, by chronić ludzkość

  Magiczny świat pełen niezliczonej ilości stworzeń Onego: demonów, wampirów, ghuli, porońców, sfinksów i wielu innych, a wśród nich tytułowy Ksin. Ksin jest kotołakiem istotą zrodzoną z klątwy, zdrady i obsesji. Na szczęście pod czułą opieką starej piastunki odnalazł człowieczeństwo, podczas przemiany jest w stanie zwalczyć ogarniającą go nienawiść i zachować pełną świadomość. Po jej śmierci bohater wyrusza w świat i tak zaczyna się jego przygoda pełna niebezpieczeństw i niechęci, ale także miłości i przyjaźni. Ksin jest zmiennokształtnym, który postanowił chronić ludzkość przed potworami Onego, które terroryzują otoczenie. Bestia z silnym poczuciem moralności i prawości. Bohater będzie musiał dowieść ile tak naprawdę jest w nim z człowieka, zwłaszcza gdy dowie się o swoim pochodzeniu. Autor wykreował mroczny, intrygujący świat, książka odznacza się przemyślaną fabułą i wartką akcją, a dołączony do powieści bestiariusz bardzo ułatwia orientację. Dla wszystkich fanów gatunku fantasy i nie tylko. 

  (...) Z każdą kolejną Przemianą coraz wyraźniej przypominał sobie, kim był za dnia, aż wreszcie nastąpił przełom. Zbliżył się wówczas do jej kryjówki i zapiszczał. Odgadła, że zaszło coś niezwykłego. Tkwiące w nim zło podjęło ostatnią próbę. Odważnie wyszła z ukrycia. Cały dygotał, gdy podchodziła do niego z wyciągniętą ręką. Te blizny! Uciekł, bojąc się, że nie wytrzyma. Po chwili jednak przystanął i znów zaczął iść w jej stronę. Dotknęła go, pogłaskała po grzbiecie i nagle ponury czar prysł. Przypadł do niej, mrucząc i łasząc się jak zwyczajny kot, a ona tuliła go i długo płakała ze szczęścia. (...)

  (...) Był więc mieszańcem i tkwiła w nim część czysto zwierzęcej natury, która na trwałe wchłonęła w siebie działanie magii. Dlatego zawsze, gdy księżyc świecił mocnym i jasnym blaskiem, stawał się kotołakiem. Lecz czy to w postaci człowieka, czy półzwierzęcego demona, był ciągle sobą – radosnym, pełnym życia Ksinem, który potrafił kochać. (...)

  Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności