ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Królowie Dary. Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu. Tom I

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Ken Liu
  Wydawnictwo:
  Wydawnictwo SQN
  Ocena:
  5.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  592
  Dostępne formaty:
  ePub
  Mobi

  Wspólny wróg jednoczy nawet najbardziej zróżnicowane charaktery 

  Królowie Dary to porywająca opowieść Ken Liu, pozycja na którą wyczekiwali polscy czytelnicy. Książka opowiada losy Kani Garu i Maty Zyndu. Pierwszy sprytny i czarujący, drugi stanowczy i nieustraszony. Stanowią zupełne przeciwieństwa, ale w obliczu wspólnej sprawy stają się sobie bliscy. Gdy niezależnie od siebie występują przeciwko cesarzowi, szybko zawiązuje się między nimi przyjaźń. To co ich napędza jednocześnie zacieśniając więzy to upór i walka ze wspólnym wrogiem. Ich marzeniem jest wyzwolenie się spod rządów cesarza, pragną wolności dla swojego kraju. Po obaleniu władzy ich drogi rozchodzą się w dramatycznych okolicznościach. Dzielą ich wizje co do kierunku, w którym powinien zmierzać świat, oraz… pojęcie sprawiedliwości. Królowie dary to piękna, wielowątkowa opowieść przepełniona duchem Orientu, którą pokochał cały fantastyczny świat. Porywająca historia o walce z tyranią, mechanizmach politycznych, braterstwie i rywalizacji zdolnej obrócić wniwecz wszystko, co cenne. 

  (…) – Rozejść się! Rozejść!
  Dwóch nastolatków przepychało się przez ciasno zbity tłum jak para źrebaków przez pole trzciny cukrowej.
  Chłopiec z przodu, Kuni Garu, swoje długie, proste i czarne włosy związał w koczek na czubku głowy, tak jak robią to uczniowie prywatnych akademii. Miał przysadzistą sylwetkę – nie pulchną, lecz umięśnioną, z silnymi ramionami i udami. Jego oczy, szeroko osadzone i wąskie jak u większości mężczyzn z Cocru, błyszczały inteligencją niebezpiecznie bliską chytrości. Nie próbował nawet być delikatny, trącając łokciami otaczających go ludzi. Parł do przodu, zostawiając za sobą posiniaczone żebra i puszczając mimo uszu gniewne przekleństwa.
  Chłopiec z tyłu, Rin Coda, był niezgrabny i nerwowy, a idąc śladem przyjaciela – niczym ptak porwany przez silny podmuch wiatru – cicho przepraszał potrącane kobiety i mężczyzn.
  – Kuni, myślę, że wystarczy, jeśli staniemy z tyłu – powiedział Rin. – Naprawdę uważam to za zły pomysł.
  – W takim razie przestań myśleć – odparł Kuni. – To twój problem, za dużo myślisz. Zamiast tego po prostu działaj.
  – Mistrz Loing mówi, że bogowie chcą, byśmy najpierw myśleli, a potem działali. – Rin skrzywił się i schylił, unikającciosu zirytowanego mężczyzny (…)

                                                                                            Fragment książki

  Wybrane bestsellery

  Wydawnictwo SQN - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint