ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  James Bowen
  Wydawnictwo:
  Nasza Księgarnia
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  288
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  James Bowen, londyński muzyk uliczny, w 2007 roku znalazł kota, którego nazwał Bob. Od tamtej pory James i Bob są nierozłączni

  Światowy  bestseller niezwykła, ale rzeczywista historia boskiego  rudego kota i próbującego odnaleźć sens życia człowieka, który dzięki swojemu nowemu towarzyszowi odnalazł szczęście i nadzieję 

  To był ponury i chłodny dzień. James Bowen, artysta-muzyk, spotkał na ulicy bezdomnego, ognistego kocura. Leżał z podwiniętym ogonem na wycieraczce, skulony, wymarznięty bez jakiejkolwiek nadziei na lepsze kocie życie. James, człowiek bez perspektyw, bezrobotny, niemalże na dnie w trakcie leczenia narkotykowego nałogu. Ledwo ogarniał własne życie, to zrozumiałe, że obawiał się brać na siebie, na własne barki dodatkową odpowiedzialności za inne stworzenie. Serce i współczucie było jednak silniejsze od racjonalnego spojrzenia na świat. James przygarną rudzielca i zdobył najwierniejszego przyjaciela. Od tej chwili już nic nie było „tak jak kiedyś”, kot odmienił życie swojego pana, a potem poruszył czytelników na całym świecie.
   

  Gdy w drodze do przystanku uświadomiłem sobie, co właśnie odkryłem, nie mogłem powstrzymać uśmiechu. Na jednym z nagrań stwierdziłem, że Bob uratował mi życie. Słuchając tego wyznania, uznałem, że zabrzmiało głupio i że chyba trochę przesadziłem. Ale idąc ulicą, zastanowiwszy się chwilę, zrozumiałem, że miałem rację. On naprawdę to zrobił.

  Odkąd znalazłem go w ciemnym korytarzu, zdołał wywrócić do góry nogami całe moje życie. Wcześniej byłem żyjącym z dnia na dzień heroinistą na odwyku. Dobiegałem trzydziestki, nadal jednak nie widziałem przed sobą kierunku ani celu. Myślałem tylko o tym, aby przetrwać. Straciłem kontakt z rodziną, przyjaciół prawie nie miałem. Zrobiłem ze swojego życia totalny burdel. Ale potem wszystko się zmieniło.

  fragment książki

   

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności