ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Japonki nie tyją i się nie starzeja (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autorzy:
  Naomi Moriyama, William Doyle
  Wydawnictwo:
  Muza SA
  Ocena:
  6.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  288
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Znakomity poradnik i książka kucharska w jednym 

  Jest taki kraj, w którym kobiety żyją dłużej, niż gdziekolwiek indziej na ziemi. Wskaźnik otyłości jest tam najniższy spośród krajów rozwiniętych. Czterdziestoletnie kobiety wyglądają tam tak, jak gdyby miały dwadzieścia lat. W tym kraju ludzie mają możliwość obcowania z jedną z najsmaczniejszych i zarazem najzdrowszych kuchni świata. Ten kraj to Japonia, wysoko uprzemysłowiony region świata, potęga gospodarcza. A jaka jest dieta Japończyków i na czym polega jej wyjątkowość? Japonki nie tyją i się nie starzeją to nie jest książka z poradami dietetycznymi ani o tym, jak przyrządzać sushi. To wprowadzenie do zupełnie nowego sposobu jedzenia w domu – gotowania w stylu japońskim, a to, co jedzą japońskie rodziny jest inne i o wiele prostsze, niż możesz się spodziewać. Ta pozycja nawiązuje do problemu otyłości na świecie i jako rozwiązania przedstawia właśnie kuchnię japońską. Autorka omawia siedem filarów kuchni japońskiej. Znajdziemy tu wiele ciekawych przepisów, przypraw i dodatków, które warto wprowadzić do własnej diety. Książka pomaga zrozumieć, dlaczego Japonia jest krajem najzdrowszych ludzi na świecie. 

  (…) Odpowiedź na pytanie o japoński paradoks kryje się w tokijskiej kuchni, w magii japońskiego gotowania i w jedzeniu, które przygotowuje moja matka i miliony innych japońskich matek. O tym właśnie chcę opowiedzieć w tej książce.
  Nie jest to jednak książka z poradami dietetycznymi.
  Nie jest to także książka o tym, jak przyrządzać sushi.
  Moja matka rzadko robi sushi, a ja w ogóle. Uwielbiam sushi, ale pozostawiam je ekspertom.
  Innymi słowy, nie jest to książka, w której znajdziesz potrawy z japońskich restauracji.
  To wprowadzenie do zupełnie nowego sposobu jedzenia w domu – gotowania domowego w stylu japońskim. Oczywiście istnieją pewne powiązania pomiędzy kuchnią serwowaną w japońskich restauracjach a tą w domu, ale to, co jedzą japońskie rodziny jest inne i o wiele prostsze, niż możesz się spodziewać.
  To książka o odkrywaniu radości z codziennego gotowania w stylu japońskim (…) 

                                                                                                                   Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint