Inwestycje sportowe wybranych miast polskich w okresie II Rzeczpospolitej. Zarys analizy porównawczej Kamil Bartosz Potrzuski
- Autor:
- Kamil Bartosz Potrzuski
- Serie wydawnicze:
- Studia - Monografie
- Wydawnictwo:
- AWF Warszawa
- Ocena:
- Stron:
- 141
- Dostępny format:
-
PDF
Opis
książki
:
Inwestycje sportowe wybranych miast polskich w okresie II Rzeczpospolitej. Zarys analizy porównawczej
Celem pracy jest analiza porównawcza wybranych zagadnień związanych z roz-wojem budownictwa sportowego w wybranych miastach II Rzeczpospolitej przede wszystkim największych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Łódź, Lwów, Poznań, Kraków i Wilno, oraz miastach takich jak Katowice, Bydgoszcz, Zakopane czy Krynica Zdrój, w których znajdowała się infrastruktura sportowa o znaczeniu międzynarodowym, w tym stanowiąca arenę rozgrywania międzynarodowych zawodów sportowych. Sporadycznie w monografii pojawiają się również odwołania do innych ośrodków miejskich w Polsce, które odgrywały istotną rolę jako ośrodki gospodarcze (np. Gdynia), stolice regionalne (np. Toruń) czy miasta, w których znajdowała się infrastruktura sportowa o znaczeniu ogólnokrajowym (np. Przemyśl z najlepszą w Polsce halą lekkoatletyczną). W pracy podjęta została próba odpowiedzi na pytanie, na ile rozwój infrastruktury sportowej zaspokajał rosnącą w społeczeństwie potrzebę uprawiania aktywności fizycznej na poziomie rekreacji, jak i treningu sportowego, uczestnictwa w zawodach sportowych oraz podziwiania wielkich wydarzeń sportowych. Przedmiotem badań były także związki między rozwojem obiektów sportowych a sytuacją polityczną i gospodarczą. W pracy podjęto również próbę analizy, jak nowo budowane tereny sportowe wpisywały się w obszar miejski w kontekście społecznym. Przeprowadzone badania, realizowane na podstawie zachowanych źródeł archiwalnych, prasowych, pamiętnikarskich i fotograficznych oraz w oparciu o istniejącą już literaturę przedmiotu, wskazały, iż we wszystkich dużych miastach II Rzeczpospolitej odnotowano w okresie międzywojennym istotny wzrost liczby i ja-kości obiektów sportowych. Szczególnie widoczny był on w latach 1926-1929 w związku z koniunkturą gospodarczą i przychylnym podejściem władz sanacyjnych do kwestii rozwoju kultury fizycznej.
Wybrane bestsellery
Zobacz pozostałe książki z serii Studia - Monografie
AWF Warszawa - inne książki
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@ebookpoint.pl
Proszę wybrać ocenę!
Proszę wpisać opinię!
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: Inwestycje sportowe wybranych miast polskich w okresie II Rzeczpospolitej. Zarys analizy porównawczej Kamil Bartosz Potrzuski (0) Weryfikacja opinii następuje na podstawie historii zamowień na koncie Użytkownika umiejszczającego opinię.