Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Dziewczyna bez skóry (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Mads Peder Nordbo
  Okładka książki/ebooka Dziewczyna bez skóry

  Okładka książki Dziewczyna bez skóry

  Okładka książki Dziewczyna bez skóry

  Okładka książki Dziewczyna bez skóry

  Wydawnictwo:
  Burda Książki
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Druk:
  oprawa miękka

  Mrożący krew w żyłach kryminał z Grenlandii

  Bestialskie zabójstwo, samotny dziennikarz szukający prawdy, tajemnice z przeszłości

  Do Nuuk nie prowadziły żadne drogi. Miasto było jedyne w swoim rodzaju, ze wszystkich stron otoczone górami, niebem i morzem.

  Lód, wiatr, mróz, bezkresna, dzika przyroda i... okrutne morderstwa w małym grenlandzkim miasteczku.

  Życie Matthew rozpadło się po tym, gdy w wypadku stracił żonę i nienarodzoną córeczkę. By uciec od wszystkiego, wyjeżdża na Grenlandię i zaczyna pracę jako dziennikarz lokalnej gazety w Nuuk. Wkrótce zostaje wysłany do zrelacjonowania niezwykłego odkrycia: na krańcu lądolodu znaleziono zmumifikowanego wikinga. Wszystko wskazuje na to, że to sensacja na skalę światową, więc niewielka społeczność w Nuuk wstrzymuje oddech, ale już kolejnego dnia w codzienność wkrada się chaos. Człowiek z lodu znika, a policjant, który pilnował zwłok, zostaje zabity.

  Matthew rozpoczyna śledztwo: trafia na ślad pewnej zamkniętej sprawy z 1973 r. dotyczącej brutalnego zabójstwa czterech mężczyzn. Każdy był wcześniej podejrzewany o seksualną przemoc wobec córek. Dwie z nich zniknęły bez śladu i nigdy nie zostały odnalezione.

  Co łączy współczesne i dawne zbrodnie? Czy młody dziennikarz dotrze do prawdy? Zwłaszcza że jedyną osobą, na której może polegać, okazuje się młoda Grenlandka Tupaarnaq, właśnie wypuszczona z więzienia po odbyciu dwunastu lat kary za zabójstwo swojego ojca...

  Nordycki kryminał, który zachwycił świat - w ciągu 10 dni prawa zostały sprzedane do 14 krajów.

  Wkrótce kolejna część serii z dziennikarzem Matthew i upartą Grenlandką Tupaarnaq w rolach głównych!

   

  Mads Peder Nordbo (ur. 1970) - duński pisarz, od kilku lat mieszkający na Grenlandii. Zajmował się między innymi badaniem run i historii języka. Pierwszą powieść wydał w 2012 r. Na co dzień pracuje w ratuszu w grenlandzkim miasteczku Nuuk, dzięki czemu wie wszystko o warunkach socjalnych małej arktycznej społeczności oraz sytuacji politycznej regionu. W Dziewczynie bez skóry doskonale opisał klimat tego miejsca i charakter mieszkańców.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności